Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 19 липня, 04:35:23

Що робити з житловим фондом?

09.11.2012   17:16Агенцiя

Стартувала серія дискусій про утримання багатоквартирного житла в Прилуках

Проблему бачать усі, але її вирішення залишається загадкою – саме така ситуація спостерігається у сфері обслуговування багатоквартирних житлових будинків нашого міста. Неодноразово це питання висвітлював на своїх сторінках і “Град”, що було зумовлене передусім зверненнями наших стурбованих читачів. Заради справедливості варто відзначити успішну практику створення ОСББ в окремих будинках, що дозволяє їхнім мешканцям згуртовано й незалежно від державного забезпечення протистояти протіканням, поривам, холодам тощо. Та все ж основна частина багатоквартирного житла з тих чи інших причин продовжує перебувати в комунальній власності, а мешканці цих будинків і далі нарікають на роботу комунальників та поганий стан під’їздів, дахів і трубопроводів. Отож виникає цілком закономірне питання: невже все так і буде?

Далеко за межами нашого міста відомо, що Прилуки – оазис передового досвіду. Така слава стала можливою не лише завдяки відновленню історично-культурних пам’яток і появі нових, але й участі територіальної громади в різноманітних проектах. Цього року Прилуки разом із Світловодськом, Пирятином, Переяславом-Хмельницьким і Шполою першими в державі залучені до спільного польсько-українського проекту ““Прозора Україна” в громадському діалозі”. Його новація полягає в тому, що в дискусіях на гостру місцеву тематику беруть участь представники міської влади, засобів масової інформації та громади. Ця методика має назву делібераційних майстерень (від англійського слова deliberation – обговорення, обдумування).

Проект, співфінансований у рамках програми розвитку міністерства закордонних справ Польщі у 2012 році, здійснюється з боку Польщі Щецинським регіональним центром Фундації розвитку місцевої демократії та Центральноукраїнським регіональним навчальним центром “Інститут демократії імені Пилипа Орлика” (Черкаси).
Представники українських міст-учасників ознайомились із основами методики делібераційних майстерень на виїзній сесії у Щецині, після чого відбулися перші спроби, так би мовити, на місцях.

2 листопада в Прилуках пройшов круглий стіл на тему “Зміни в обслуговуванні та утриманні житлового фонду міста”, оскільки саме проблематика багатоквартирного житла стала провідною для нашого міста в рамках проекту. В актовій залі міськради під головуванням заступника мера Володимира Назіма зібралися фахівці комунальної сфери, журналісти та мешканці семи будинків із різних мікрорайонів Прилук. Юрисконсульт КП “Прилукижитлобуд” розповіла присутнім про стан і утримання будинків №155 у військовому містечку №12, №48-А по вул. 1 Травня, №28 по вул. 18 Вересня, №92 по Гвардійській, №100 по Польовій, №233 по Київській і №3 по вулиці Саксаганського. Усім учасникам надали роздруківки з показниками виконаних робіт і витрат, а також проблемними питаннями по кожному з будинків як із боку “Прилукижитлобуду”, так і “Прилукитепловодопостачання”. Власники квартир могли звірити дані зі своїми спостереженнями та поставити відповідні запитання.

Здавалося б, і що тут нового: поговорили – розійшлися. Але це тільки на перший погляд. Слід зауважити, що дотепер прості мешканці навряд чи сподівалися сісти за стіл переговорів із владою та комунальниками, а всі проблеми розглядалися здебільшого в односторонньому порядку. За таких обставин люди якщо й бачили результати роботи останніх, то в основному часткові та іноді запізнілі. Звичайно, говорити, буцімто тепер усі ремонти будуть виконані одночасно та миттєво, недоцільно. Проте відкритість і всебічність обговорення наболілого – ось той успіх, котрий може принести немало користі.

Наступна делібераційна майстерня матиме місце 13 листопада, коли планується напрацювання пропозицій щодо вдосконалення послуг із утримання багатоквартирного житла в прилуцьких умовах. Побачимо, яких же заходів буде вжито внаслідок конструктивного діалогу.

Олександр Бойко

http://gradpryluky.info/index.php?newsid=2350

Останні новини Чернігівщини

На Ніжинщині поліцейські затримали жінку, яка підозрюється у вбивстві своєї матері 17:17

Оперативники кримінальної поліції відділення №3 (м. Борзна) Ніжинського райуправління поліції затримали 56-річну мешканку Борзни, яка завдала своїй матері смертельних тілесних ушкоджень. Жінку помістили до ізолятора тимчасового тримання.

У Чернігові дитина випала з вікна: поліція розслідує обставини травмування хлопчика 16:37

Співробітники Чернігівського районного управління поліції розслідують обставини, за яких хлопчик 2022 року народження випав з вікна другого поверху. Наразі дитину госпіталізовано до лікарні.

«Пліч-о-пліч: згуртовані громади»: Новгород-Сіверська громада отримала від партнерів зі Львівщини пожежний автомобіль 16:16

Днями в межах проєкту «Пліч-о-пліч: згуртовані громади» Новгород-Сіверську ТГ відвідала делегація Мурованської територіальної громади Львівської області на чолі із сільським головою Богданом Свистуном.

Поліція розслідує обставини ДТП в Корюківському районі, в якій травмувалися двоє неповнолітніх пасажирів 15:42

Поліцейські розслідують кримінальне провадження за фактом ДТП на автодорозі Холми-Жукля Корюківського району, внаслідок якої постраждали двоє неповнолітніх.

«Просвіт пам’яті»: медики Михайло-Коцюбинської громади вшанували загиблого колегу 15:11

Молодший сержант Олексій Шестаков народився 9 березня 1976 року у Донецьку. Там же у 1992 році закінчив школу. Після навчання у Донецькому державному медичному університеті молодий стоматолог у 1998 році приїхав до Чернігова проходити інтернатуру за розподілом в Чернігівській міській лікарні.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини