32 роки тому утворено РУХ
9 вересня 1989 року в м. Києві, незважаючи на шалений супротив і 70-річне панування комуністичного тоталітарного режиму, українські патріоти спромоглися утворити масову громадсько-політичну організацію, яка отримала влучну народну назву - РУХ.

І саме Народний Рух України за перебудову став тією організацією, навколо якої об’єдналися прогресивні сили українського суспільства. Становлення цього політичного об’єднання тісно пов’язане з посиленням боротьби за волю, незалежність нашої держави. Можна також стверджувати, що створення Руху стало одним із кроків до розбудови громадянського суспільства.
До цього можна лише додати думку першого голови РУХу Івана Драча зі звернення до читачів збірника документів і матеріалів «Боротьба за незалежність України у 1989-1992 рр.: Чернігівська крайова організація народного руху України за перебудову»:
«Народний Рух України за перебудову зіграв незаперечну роль у відродженні української нації і здобутті незалежності України й цим він назавжди залишиться в українській історії. У цьому велика правда. Більше того, Рух став міжнародним поняттям, поняттям світової політики…
Крайова організація зробила вагомий внесок у здобуття незалежності України, захист прав людини й нації. Приклад й досвід героїв цієї книги – дороговказ громадянам сучасної Української держави у справі її перетворення у країну щасливих, заможних людей, успішного розвитку української нації у сім’ї європейської й світової спільноти.
Нехай з Божої ласки у Ваших серцях назавжди оселяться радість, добро й благодать!
Слава Україні!»
Чернігівська обласна організація Народного Руху України приєднується до цих побажань Івана Драча та вітає всіх учасників національно-визвольних змагань - борців за незалежність України у ХХ столітті, їх родини та всіх українських патріотів з 30-ю річницею відновлення незалежності України та 32-ю річницею створення РУХу.
Прес-служба Чернігівської обласної організації НРУ
Останні новини Чернігівщини
Військовим – харчові продукти, лікарням – медзасоби: в області передали чергову допомогу з Німеччини 10:58
Два провідні медзаклади області та військовослужбовці, які виконують завдання на півночі України, отримали сьогодні гуманітарну допомогу від німецької доброчинної організації «Україна. Допомога. Брайтшайд імені Святого Лаврентія».
Наркобізнес з мільйонними прибутками: на Чернігівщині поліцейські скерували до суду справу п’ятьох учасників міжрегіональної організованої злочинної групи 10:33
Слідчі слідчого управління поліції Чернігівщини за оперативного супроводу СБУ в Чернігівській області та під процесуальним керівництвом Чернігівської обласної прокуратури завершили досудове розслідування та скерували до суду обвинувальний акт щодо п’ятьох учасників міжрегіональної організованої злочинної групи, які протягом тривалого часу займалися розповсюдженням наркотичних засобів та психотропних речовин у Чернігівській, Хмельницькій та Чернівецькій областях.
Інформація про надзвичайні ситуації та основні небезпечні події, які зареєстровані на територіїобласті за добу 10:11
Протягом минулої доби зареєстровано 5 небезпечних подій, а саме: 1 дорожньо-транспортну пригоду, 3 пожежі та 1 аварійну ситуацію на мережах життєзабезпечення.
20 чернігівських випускників та випускниць отримали 200 балів на НМТ 09:39
Цьогоріч 20 учнів чернігівських закладів загальної середньої освіти досягли найвищих результатів на національному мультипредметному тесті (НМТ).
Чернігівські спортсмени стали переможцями чемпіонат Європи з гирьового спорту 09:07
В сербському місті Белград фінішував відкритий чемпіонат Європи з гирьового спорту за версією IGSF.