Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 17 липня, 02:11:06

У Чернігові презентували результати дослідження про вибори, медіа та "джинсу"

11.10.2012   15:17

У Чернігові 10 жовтня, відбулася презентація проміжних результатів моніторингу національних та регіональних засобів масової інформації щодо висвітлення перебігу парламентських виборів. У заході взяли участь керівник моніторингових програм асоціації "Спільний простір", керівник Комітету "Рівність можливостей" Олександр Чекмишев та експерт з медіа-моніторингу в Чернігівській області Оксана Стельмах.

Олександр Чекмишев зазначив, що цей моніторинговий проект є наймастшабнішим та найбільшим за весь час його роботи. Протягом трьох місяців проводиться дослідження контенту та контексту 65 телеканалів, 93 друкованих видань та 71 інтернет-ресурса. Аналізується не лише наявність матеріалів, а і їх зміст, розміщення, графічний супровід, тощо. Вивчаються матеріали про 6 партій: Партію регіонів, Об'єднану опозицію "Батьківщина", УДАР, "Україна Вперед!", ВО "Свобода" та КПУ. На регіональному рівні окремо досліджується висвітлення діяльності найбільш рейтингових самостійних кандидатів-мажоритарників.

"В останні два тижні значно змінилася ситуація в інформаційному просторі", - розповів Олександр Чекмишев. Якщо протягом перших двох місяців відбувалося інформування аудиторії і партія влади лідирувала за нейтральними та позитивними сюжетами, то в останні два тижні значно зросла кількість негативного контенту на адресу Партії регіонів.

Причинами цього, на думку медіаексперта, стали як спроби законодавців ухвалити реакційний закон про наклеп, застосування прямого чи опосередкованого тиску власників та регулюючих органів, так і зацікавленість частини журналістів і топ-менеджерів у додаткових заробітках за рахунок тієї ж прихованої реклами ("джинси") та замовних матеріалів.

Цікаво, що Чернігівщина потрапила до чотирьох областей, де кількість сюжетів на телебаченні майже збалансована. Це тому що один з трьох телеканалів більш-менш інформує виборців про діяльність різних політичних сил, а не лише влади та Партії регіонів.

Оксана Стельмах розповіла про особливості моніторингу в регіоні. Так об'єктами аналізу стали три телеканали - ТРА "Новий Чернігів", ОДТРК "Сівер-Центр" та "Дитинець", п'ять газет - "Деснянська правда", "Чернігівські відомості", "Семь дней", "Вісник Ч" та "Деснянка вільна", і три інтернет-ресурси - "Високий Вал", "Події і коментарі" та "Чернігівський монітор".

До телемоніторингу влючені випуски новин у прайм-тайм та сюжети, де згадується діяльність представників влади та учасників виборчих перегонів. Найбільше інформації про майже всі політичні сили та кандидатів зафіксовано на телеканалі "Дитинець". При цьому найбільше позитивних сюжетів стосувалося самостійного кандидата Владислава Атрошенка.
В новинних сюжетах обласного та міського телебачення багато уваги приділяється діяльності влади, в основному розповідається про соціальні ініціативи Президента, результати роботи Уряду, представників регіональної влади.

Моніторинг друкованих видань показав, що найбільше уваги в позитивній тональності було присвячено кандидату-самовисуванцю Івану Куровському. В статтях, в основному, перелічуються добрі справи кандидата та що він зробив для жителів Ніжинського, Носівського та Варвинського районів.
Друковані видання статті про досягнення влади відмічаються різними рубриками. Наприклад, "енциклопедія соціального захисту", "ефективно", "добра справа", тощо. Не нехтують поєднанням посадових обов'язків та роботи кандидата кандидати-мажоритарники від Партії регіонів. Особливо це помітно у 205 та 206 округах. Тими ж методами тільки в менших обсягах діє опозиція, розміщуючи так звану "джинсу" негативної тональності про Партію регіонів, УДАР і ПП "Україна-Вперед!".

"Найбільш збалансованою та об'єктивною газетою серед п'яти досліджуваних на Чернігівщині виявилась газета "Семь дней, яка всі замовні матеріали відмічає приміткою "передвиборча агітація". А якщо розміщує аналітику, то кількість знаків про кожного кандидата є рівною", - сказала О.Стельмах.

Об'єктивним та інформаційно-виваженим, на думку багатьох експертів, виявився Інтернет. Сайти в тій чи іншій мірі рівномірно висвітлюють діяльність учасників виборчого процесу. Замовні та оплачені матеріали інтернет-ресурси відмічають відповідними помітками про рекламу. Найбільше інформації для виборців Чернігівщини протягом серпня-вересня розміщувало видання "Події і коментарі".

Всі присутні погодилися, що моніторингові проекти сприяють більш проведенню прозорої та чесної виборчої кампанії в Україні.

З результатами дослідження можна ознайомитися на сайті prostir-monitor.org.

Останні новини Чернігівщини

У Прилуках поліцейські затримали причетного до збуту наркотиків 17:36

Співробітники відділу кримінальної поліції Прилуцького райвідділу задокументували низку фактів збуту наркотичних засобів, вчинених мешканцем Прилук. Торгівця наркотиками затримано.

Суб’єкти господарювання, які розмістили ВПО, можуть звертатись до сервісних центрів ПФУ для отримання компенсації за спожиті комунальні послуги 17:13

Постановою Кабінету Міністрів України від 27 травня 2025 року № 616 “Деякі питання надання державної підтримки щодо розміщення внутрішньо переміщених осіб” передбачено можливість компенсації витрат за спожиті комунальні послуги, у тому числі суб’єктам господарювання, якщо житлові приміщення надаються ними безоплатно для проживання внутрішньо переміщених осіб (ВПО).

За матеріалами СБУ заочний вирок отримав рашист, який під час окупації Чернігівщини тримав у заручниках 369 цивільних людей 16:42

Завдяки доказовій базі Служби безпеки 12 років тюремного ув’язнення заочно отримав ще один рашист, який вчиняв воєнні злочини під час окупації частини Чернігівської області.

ГУ ДПС у Чернігівській області: Про результати контрольно - перевірочної роботи податкового аудиту за I півріччя 2025 року 16:01

Протягом січня-червня поточного року підрозділами управлінням податкового аудиту Головного управління ДПС у Чернігівській області проведено 857 перевірок, результати яких узгоджені, в тому числі: 19 документальних планових перевірок, 110 документальні позапланові перевірки, 728 фактичних перевірок.

Освіта без бар’єрів: у Тупичівській громаді створюють безпечний, комфортний і доступний простір для школярів 15:40

Роботи з реконструкції харчоблоку Тупичівського ліцею вже на завершальній стадії – до першого вересня планується відкриття.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини