Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 29 березня, 07:20:42

Внесення змін до перспективного плану формування територій громад Чернігівської області обговорено регіональною робочою групою

07.12.2019   14:10Агенцiя

6 грудня у Чернігові відбулося засідання міжвідомчої регіональної робочої групи з підготовки пропозицій щодо адміністративно-територіального устрою базового та районного рівнів області.

В нараді взяли участь голова обласної ради Ігор Вдовенко, голова обласної державної адміністрації Андрій Прокопенко, депутати обласної ради, представники виконавчої влади та органів місцевого самоврядування, об'єднаних територіальних громад, громадських організацій, експертного середовища у сфері децентралізації.

У вступному слові голова обласної ради Ігор Вдовенко сказав, що ще на самому початку децентралізації були очевидні проблемні питання і зараз особливої гостроти набуває питання спроможності об'єднаних територіальних громад. Нині, аналізуючи статистичні та аналітичні дані діяльності ОТГ, виникають нонсенси, коли наприклад 40 відсотків бюджету громади йде на утримання апарату. За словами виступаючого, так не повинно бути і так довго тривати не може. Тому потрібно розробляти власні проєкти, залучати інвестиції тощо. Ігор Вдовенко зазначив, що процес децентралізації незворотній, але розпочаті реформи треба завершити гідно.

«Перспективний план був прийнятий обласною радою, декілька разів змінювався. Але ж перспективний план – це не догма. Треба відповідним чином реагувати на побажання людей, – прокоментував голова ОДА Андрій Прокопенко. – Як виявилось, на шляху децентралізації є чимало різних перешкод. Деякі населені пункти принципово не хочуть вступати до громад, на певних територіях просто недостатньо щільне населення, а комусь бракує фінансових ресурсів, щоб вважатися спроможною ОТГ».

Директор Департамент розвитку економіки та сільського господарства обласної державної адміністрації Олександра Хомик поінформувала учасників засідання, що в області функціонує 45 ОТГ, ще 5 новоутворених чекають перших місцевих виборів 22 грудня цього року. Територія ОТГ покриває 64 відсотки області, де проживає майже половина населення. Вже 369 місцевих рад із 569 скористалися правом на добровільне об'єднання. Такі результати дозволяють області вже досить тривалий час входити до числа регіонів-лідерів з децентралізації. При цьому громади різняться чисельністю населення, розмірами і складом.

Наголошено на необхідності внесення змін до перспективного плану формування територій громад, передбачивши ними 100 відсоткове охоплення території Чернігівської області. Корективи мають бути внесені з урахуванням Методики формування спроможних громад в частині удосконалення критеріїв ресурсної спроможності об'єднаних територіальних громад, де має проживати не менше 5 тисяч мешканців. Саме така кількість людей забезпечить ресурсний та кадровий потенціали. Зазначалося, що саме за таких умов громада буде здатна впроваджувати проєкти, які сприятимуть її розвитку. В ОТГ має проживати щонайменше 250 дітей шкільного віку та 100 дітей дошкільного віку. Завдяки цьому показнику буде зрозуміло чи доцільно створювати опорну школу в громаді та виділяти кошти на її утримання.

Виступаючі акцентували увагу на необхідності враховувати у процесі реформування специфіку нашої області, де велика територія поєднується з невеликою щільністю населення. Крім того, присутні зауважували, що при визначенні адміністративного центру об'єднаної територіальної громади треба брати до уваги думку громадян та віддавати перевагу історично закріпленим особливостям місцевих громад.

Серед іншого звучали думки про те, що завершення реформи місцевого самоврядування, оновлення адміністративно-територіального поділу регіону та формування органів виконавчої і представницької влади з новими повноваженнями гальмує саме норма добровільного об'єднання населених пунктів в ОТГ.

Свою позицію стосовно перспективного плану висловили й виконавчий директор регіонального відділення асоціації сільських і селищних рад Ірина Грозенко та директор регіонального офісу Програми «U-LEAD з Європою» Ірина Кудрик. Значна частина їх напрацювань були враховані у плані, який підготувала ОДА.

До обговорення долучилися голови декількох діючих ОТГ, а також голови 4 сіл, які прагнуть об’єднатися в Крутівську ОТГ.

Присутні на засіданні робочої групи представники громад озвучили свої міркування стосовно внесення змін до перспективного плану формування територій громад регіон. Пропонувалося підтримати громади, утворені в процесі добровільного об'єднання, навіть якщо по своїм параметрам вони не відповідають методичним рекомендаціям. Ще одна ініціатива стосувалася приєднання до ОТГ місцевих рад, які наразі не увійшли до складу жодної сформованої об'єднаної громади.

Останні новини Чернігівщини

З 1 квітня 2024 року на Чернігівщині розпочинається нерестова заборона на вилов водних біоресурсів

З 1 квітня 2024 року на Чернігівщині розпочинається нерестова заборона на вилов водних біоресурсів 15:04

З 1 квітня 2024 року з метою охорони нерестовищ у рибогосподарських водних об’єктах та забезпечення сприятливих умов нересту водних біоресурсів, відповідно до Правил рибальства та наказу Управління Державного агентства з розвитку меліорації, рибного господарства та продовольчих програм у Чернігівській області від 22.03.2024 №45 на Чернігівщині розпочинається заборона добування (вилову) водних біоресурсів у рибогосподарських водних об’єктах (їх частинах) на період нересту.

За матеріалами СБУ винесено вирок російському окупанту, який знущався над сім’єю з неповнолітніми дітьми 14:55

За матеріалами СБУ суд виніс вирок військовому рф, причетному до вчинення воєнних злочинів під час тимчасового захоплення частини Чернігівської області.

Державна реєстраторка підозрюється у зловживанні повноваженнями, що спричинило неправомірне вибуття з державної власності земельних ділянок сільськогосподарського призначення 14:51

За процесуального керівництва Прилуцької окружної прокуратури повідомлено про підозру державному реєстратору однієї із сільських рад Прилуцького району у зловживанні своїми повноваженнями з метою отримання неправомірної вигоди, що спричинило тяжкі наслідки та несанкціонованій зміні інформації, що обробляється в автоматизованих системах, вчиненій особою, яка має право доступу до неї, вчиненій за попередньою змовою групою осіб (ч. 3 ст. 365-2, ч. 3 ст. 362 КК України).

Перекривається рух автотранспорту на перехресті вул. Героїв Маріуполя та Кримської

Перекривається рух автотранспорту на перехресті вул. Героїв Маріуполя та Кримської 14:49

З 27 березня по 16:00 год. 9 квітня. Відповідний дозвіл наданий КП «Чернігівводоканал» на засіданні виконавчого комітету Чернігівської міської ради сьогодні.

 Понад 7 мільйонів гривень – на вирішення екологічних проблем Чернігівщини

Понад 7 мільйонів гривень – на вирішення екологічних проблем Чернігівщини 14:45

Профільна робоча група при Чернігівській обласній раді сьогодні, 26 березня, погодила перелік видатків обласного фонду охорони навколишнього природного середовища Чернігівської області на 2024 рік.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини