Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 2 грудня, 21:55:41

Володимир Андрійченко: “Доки дві мавпи бились за їжу, третя її з’їла”

15.08.2012   17:03Агенцiя

Декілька місяців тому несподівано на політичній арені Чернігівщини з’явився “найчесніший” гравець.

Більшість людей гучні обіцянки молодого чернігівського журналіста зайняти місце парламентарія сприйняли за жарт. Проте 6 серпня ЦВК зареєструвала маловідомого самовисуванця по одномандатному мажоритарному виборчому округу № 205 – Володимира Леонідович Андрійченка. Опонентами останнього є колоритні політичні важковаговики – діючий міський голова Олександр Соколов (Партія регіонів) та відомий бізнесмен Валерій Дубіль (Об’єднана опозиція). Позаяк сам Андрійченко впевнений у своїй перемозі та зізнається, що гроші на виборчу заставу взяв в кредит. Тест на відповідність критеріям “Чесно” з “найчеснішим кандидатом” проводили представники Громадянської мережі “ОПОРА”.

– Як “найчесніший кандидат”, зізнайся, чи доводилося тобі зазіхати на чуже майно, погрожувати життю людини, принижувати чиюсь гідність?

– В принципі, працюючи журналістом, доводилося і принижувати гідність, і зазіхати на майно багатьох чиновників-корупціонерів, які, зазвичай, займаються лише тим, що “дерибанять” власність громадян.

– Чи був причетний до корупційних дій?

– До корупційних дій, на жаль, не вдавалося мені хоч якось причепитися. Проте, якби я зачепився за ті корупційні діла, то, мабуть, вже мав мільйони, та зміг би вже висуватися від якоїсь чинної партій чи фракції.

– Давай по пункту “Брехун”. Чи відповідає твій стиль життя задекларованим доходам?

– Ні, бо задекларував насправді більше – майже 90000 грн. І в цьому я “не проходжу” по критерію “Чесно”, оскільки, заробляючи ці гроші, живу я в маминій однокімнатній квартирі і їжджу на орендованому автомобілі, не маючи власного.

– То де ти брав гроші на заставу?

– Гроші почав збирати ще заздалегідь, тому що планував балотуватися вже давно. У громадської організації, до якої я був причасний, виникла ідея створити чесного кандидата ще на місцевих виборах в 2010 році. Але, будучи журналістом чернігівського видання, редакція вирішила, що мені не варто поєднувати і журналістську діяльність, і виборчу кампанію місцевого рівня. Тому парламентські вибори і чесний кандидат – це продовження тієї ідеї, яка зароджувалася в 2010 році. А роблю я це для того, щоб донести людям правду.

– Якщо станеш депутатом, займатимешся кнопкодавством? Рух “Чесно” нівелює цей пункт для тих, хто парламентарієм не був, проте питання дотичне для людини, що позиціонує себе найчеснішим депутатом. 

– Звичайно. З однієї простої причини – я буду народним депутатом, і для мене відкриються широкі можливості. Треба ж з їздити закордон, хоча б раз у житті. А маючи статус народного депутата, дипломатичну візу, думаю, усі кордони для мене будуть відкриті. Тому колегам-депутатам таки доведеться тиснути за мене на кнопки. Інакше в нашому житті не виходить.

– Останній критерій, за яким “чесноки” оцінюють кандидата – “Прогульник”. Де ти працював і чи прогулював роботу?

– Ходити на роботу щодня хотілося б, але не завжди це виходить. На даний момент я незалежний журналіст, зареєстрований як ФОП. Тому ходжу не завжди, проте працювати кожен день доводиться.

– Як ти вважаєш, що думають про такі амбіції твої політичні опоненти?

– Думаю, зараз вони наді мною сміються, але це їх велика помилка. Не раз було сказано, щоб стати народним депутатом по мажоритарному округу необхідно витратити від 3 до 5 млн. доларів. Насправді, на мою думку, ця сума завищена, оскільки її називали технологи, набиваючи собі ціну. Звісно, без якихось мінімальних затрат зробити це неможливо. Але я впевнений, що головне – мати хорошу команду, бажання та натхнення щось робити. Є така мудрість: доки дві мавпи билися за їжу, третя її з’їла.

– Що будеш використовувати в своїй кампанії? Які ресурси будеш долучати?

– Перш за все, людські ресурси. Близько тридцяти людей серед моїх друзів та знайомих висловили готовність мене підтримати упродовж виборчого процесу. Наприклад, хоча б один раз пороздавати листівки або газетки, якщо, звичайно, вдасться їх надрукувати. Тобто робота буде налагоджена за суто українським принципом “кумівство у нас процвітає”. А ось фінансовий ресурс – то проблема. Бо все, що було зібрано серед людей на вулиці та знайомих, уже витрачено на виборчу кампанію. Більш того, мені довелося взяти кредит на обов’язкову заставу. З цих грошей у мене залишилося менше 10000 грн. на всю діяльність, яка триватиме упродовж трьох місяців. Цієї суми вистачить тільки на оренду приміщення, яке необхідне для нормального функціонування приймальні.

– То на що ж ти розраховуєш?

– Моя ставка на людей і на роботу з ними. Адже народу дурять мозок, говорячи, що є влада і опозиція. Проте згадані об’єднання є двома сторонами однієї медалі. Вони періодично міняються місцями, та життя від того не покращується, на жаль. Тому є просте бачення того, що треба міняти не цих людей місцями, а змінювати систему в цілому. Заводити в парламент молодих людей, які є принциповими і не здатні мислити шаблонами початку ХХ століття. А ще я планую масово використовувати сучасні Інтернет-технології: активність в соціальних мережах зараз не коштує нічого, крім сплати послуг провайдера.

– Якщо хтось з твоїх політичних опонентів запропонує найчеснішому кандидату “співпрацю”, ти погодишся зняти свою кандидатуру?

– При побудові речення зі словами чесний кандидат і зняття, в мене виникає лише одна думка: не я знімаю, а на мою підтримку мають зняти свої кандидатури інші люди. Адже є шанс щось змінити на краще, і його не можна втратити. Тому, на мою думку, заради вирішення місцевих проблем чернігівців і діючий міський голова Олександр Соколов, і відомий в бізнесмен-нардеп Валерій Дубіль погодяться зняти свої кандидатури на користь найчеснішого кандидата. Все-таки молодість і сила на моєму боці. До того ж я ніколи не розцінював політику, як бізнес!

– Ти дійсно плануєш запропонувати їм це зробити?

– Звичайно! І я думаю, що, побачивши жовтневі рейтинги, вони так і зроблять. Впевнений, що моя молода команда покаже якісний результат. І тоді ми зможемо говорити про те, що було б найкращим прикладом прояву демократії і піклування про місцевих жителів – виступати єдиним фронтом. Погодьтеся, було б чудово, якщо Олександр Володимирович залишився б міським головою, Валерій Олександрович, як бізнесмен, продовжував допомагати медичним закладам і установам освіти. А я, як депутат Верховної ради України, сприяв би виділенню субвенцій для Чернігівщини. Це був би чи не найкращий тандем, коли і місцева влада, і бізнес, і державна влада об’єдналися б заради однієї цілі.

– У вузьких колах подейкують, що “чесний кандидат” – проект команди діючого міського голови. Як ти це прокоментуєш?

– Люди звикли мислити стереотипами: двоє об’єднуються дружити не за для чогось, а проти когось. Сподобатися всім неможливо. Опозиціонери мене називають ставлеником влади, а в іншому таборі на мене дивляться, як на прокаженого, оскільки я не входжу в рамки їхнього обмеженого мислення. Пліткарям можу дати лише одну пораду – краще сидіть в штабах і думайте, яким чином ви розвиватимете Чернігів і Україну, а не вигадуйте нісенітниці.

– Як ти оцінюєш свої шанси на перемогу?

– Думаю, моя команда мене не підведе. Чернігів має стати прикладом об’єднання влади і опозиції, коли кандидати зі старим мисленням по обидві сторони знімають свої кандидатури в підтримку молодості та майбутнього нашого Чернігова.

Ольга Різенко

Останні новини Чернігівщини

За минулу добу в Чернігівській області виявлено 558 нових випадків COVID-19

За минулу добу в Чернігівській області виявлено 558 нових випадків COVID-19 20:14

За даними Управління охорони здоров’я Чернігівської ОДА, станом на 2 грудня в області зафіксовано 558 нових випадків COVID-19. Зокрема 319 — у Чернігівському районі (в тому числі 174 — у Чернігові), 82 — у Ніжинському, 71 — у Корюківському, 50 — у Прилуцькому та 36 — у Новгород-Сіверському районі. 49 захворілих госпіталізовані.

Китаєць із Білорусі купує льонокомбінат на Чернігівщині

Китаєць із Білорусі купує льонокомбінат на Чернігівщині 16:25

Громадянин Китаю Чжу Хаотянь, який тимчасово проживає в Мінську, і білоруський виробник теплоізоляційних плит "ІСТПС" (ТМ "Істплекс") мають намір спільно придбати 82,285% акцій ПрАТ "Козець" (смт Козелець Чернігівської області).

Зимуватиме 4 родини: на Прилуччині «доживає свого віку» село Покровка

Зимуватиме 4 родини: на Прилуччині «доживає свого віку» село Покровка 16:18

Переважна більшість жителів села Покровка, яке входить до Нетяжинського старостату Сухополов’янської ОТГ Прилуцького району одинокі літні люди, пише Gorod.cn із посиланням на публікацію в газеті «Прилуччина».

Найбільша тергромада Прилуччини запланувала на розвиток туризму понад 4 млн. гривень

Найбільша тергромада Прилуччини запланувала на розвиток туризму понад 4 млн. гривень 16:13

Програму розвитку туризму на території Сухополов’янської ОТГ Прилуцького району погодили на засіданні сільської ради 23 листопада, інформує сайт тергромади.

Справу стосовно секретаря міської ради суд закрив через відсутність складу адмінправопорушення

Справу стосовно секретаря міської ради суд закрив через відсутність складу адмінправопорушення 16:03

1 грудня у Деснянському районному суді Чернігова слухалася справа за відкритим провадженням за частиною 2 статті 172-7 Кодексу України про адмінправопорушення (про порушення вимог щодо запобігання та врегулювання конфлікту інтересів). У діях секретаря Чернігівської міської ради Олександра Ломако співробітники Департаменту стратегічних розслідувань Нацполіції вбачили конфлікт інтересів.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини