В області працюють над створенням Центру громадського здоров’я
16 січня в обласній раді відбулася нарада стосовно розгляду пропозицій щодо створення комунального некомерційного підприємства «Центр громадського здоров'я та державно-приватного партнерства».
В обговоренні взяли участь перший заступник голови обласної ради Валентин Мельничук, заступник голови обласної державної адміністрації Наталія Романова, начальник управління охорони здоров'я облдержадміністрації Петро Гармаш, голови постійних комісій обласної ради з питань охорони здоров'я, соціального захисту населення та у справах АТО і з питань управління та розпорядження об'єктами комунальної власності Микола Дейкун та Анатолій Мельник, керівники комунальних некомерційних медичних підприємств, представники профспілкових та громадських організацій.
Начальник відділу управління медичними кадрами та роботи із зверненнями громадян управління охорони здоров'я обласної державної адміністрації Тетяна Лебедєва розповіла про створення системи громадського здоров'я в Україні, яке з 2015 році набуло надзвичайно актуального змісту і більш практичної реалізації.
За словами начальника відділу управління медичними кадрами та роботи зі зверненнями громадян Управління охорони здоров’я ОДА згаданий центр уже виконує близько 30% функцій майбутнього комунального некомерційного підприємства. Його утримання потребуватиме коштів у межах бюджетного фінансування - 3,5 мільйона гривень.
Тетяна Лебедєва озвучила позицію управління охорони здоров'я ОДА створити Центр громадського здоров'я на базі обласного Центру інформаційно-аналітичних технологій, оскільки Концепція розвитку системи громадського здоров'я, яка схвалена розпорядженням Кабінету Міністрів України, вимагає, щоб управління охорони здоров'я максимально ефективно використовувало свої матеріально-технічні та фінансові ресурси. Фінансування ж здійснюватиметься в рамках існуючого бюджету, з медичної субвенції обласному бюджету.
Директор Державної установи «Чернігівський обласний лабораторний центр МОЗ України» Микола Донець окремо зупинився на функціях, організаційних і фінансових питаннях створення Центру громадського здоров'я. Він відзначив про можливість його створення на базі Чернігівського обласного лабораторного центру. Зокрема, реалізувати це в рамках державно-приватного партнерства. Одночасно є нагальним питанням щодо передачі майна лабораторного центру з державної у комунальну власність. Але зазначене питання потребує вивчення для прийняття виваженого рішення, оскільки це створить значне навантаження на обласний бюджет.
Також головою постійної комісії обласної ради з питань управління та розпорядження об'єктами комунальної власності Анатолієм Мельником була озвучена пропозиція створити робочу групу, до складу якої мають увійти представники з Департаменту фінансів, управління комунального майна обласної ради, які мають вивчити досвід в Україні і закордону та, проаналізувавши інформацію, напрацювати відповідну модель роботи Центру громадського здоров'я.
Перший заступник голови обласної ради Валентин Мельничук у своєму виступі відзначив, що населення Чернігівщини має отримувати якісні медичні послуги, тому створення цього Центру потребує узгодження всіх пропозицій та прийняття виваженого рішення.
За словами керівника, даним питанням повинно опікуватись управління охорони здоров'я облдержадміністрації, де має бути створена робоча група, що займатиметься безпосередньо створенням центру громадського здоров'я.
Серед запропонованого - створити заклад на базі діючого обласного центру інформаційно-аналітичних технологій та пропаганди здорового способу життя.
Втім, альтернативним ресурсом може бути обласний лабораторний центр. Він, до речі, передаватиметься з національного рівня МОЗ на баланс облради. Це передбачено в Концепції розвитку системи громадського здоров’я. Лабораторний центр також має свої напрацювання та певну мережу, адже виконує частину функцій, передбачених для майбутнього регіонального закладу, зокрема в частині епідеміологічного нагляду.
- Обидві моделі варті уваги. Проте необхідно детально проаналізувати фінансову складову кожного варіанту, - наголосила Наталія Романова. - Обрати ж маємо найоптимальнішу, виходячи із реальних можливостей. До того ж потрібно ознайомитися з досвідом як українських, так і закордонних колег, які працюють у даному напрямі.
Відтак, буде створена робоча група, яка розглядатиме всі надані пропозиції.
Останні новини Чернігівщини
На Чернігівщині поліцейські скерували до суду справу міжрегіональної організованої злочинної групи, яка створила нарколабораторію промислових масштабів 16:42
Слідчі поліції Чернігівщини завершили досудове розслідування та скерували до суду обвинувальний акт щодо членів організованої злочинної групи. Фігуранти створили потужну лабораторію з виготовлення психотропів з подальшим їх збутом оптовими партіями до різних областей України. Злочинний прибуток наркоділків щомісяця сягав понад 25 мільйонів гривень.
Дігтярівський професійний аграрний ліцей здійснює підготовку кадрів для сільського господарства 16:10
Наразі в закладі освіти триває вступна кампанія, а отже кожен випускник дев'ятого або одинадцятого класу може стати учнем цього профтеху.
У Чернігові демонтують ще понад 30 незаконних тимчасових споруд 15:47
На засіданні виконавчого комітету Чернігівської міської ради 9 липня 2025 року погодили рішення комісії з демонтажу тимчасових споруд. Йдеться про 32 об'єкти, які були встановлені без дозвільних документів у різних частинах міста.
У Прилуках поліцейські разом із рятувальниками продовжують проводити профілактичні рейди у місцях відпочинку поблизу водойм 15:07
Інспектори служби освітньої безпеки Прилуцького районного відділу поліції спільно з співробітниками ДСНС проводять профілактичну роботу серед населення, яка спрямована на запобігання нещасним випадкам під час літнього відпочинку біля води.
Поширював злочинний вплив та керував вчиненням злочинів – до 9 років за ґратами засуджено жителя Ніжинського району 14:47
За публічного обвинувачення прокурорів Чернігівської обласної прокуратури вироком Ніжинського міськрайонного суду затверджено угоду про визнання винуватості та визнано винним жителя Ніжинського району у встановленні та поширенні злочинного впливу, втягненні неповнолітнього у протиправну діяльність, незаконному придбанні та зберіганні з метою збуту особливо небезпечного наркотичного засобу, незаконному зберіганні наркотичних засобів без мети збуту, крадіжці та вимаганні (ч. 3 ст. 27 ч. 4 ст. 185, ч. 4 ст. 189, ч. 2 ст. 255-1, ч. 1 ст. 304, ч. 2 ст. 307, ч. 1 ст. 309 КК України).