Мовні квоти на радіо перевиконуються
Моніторингами представництва Національної ради у Чернігівській області були охоплені ефри 10 радіокомпаній.

За чотири хвилі моніторингів протягом листопада 2017 року- жовтня 2018 року дані по ефірам чернігівських радійників склали:
ведення передач державною мовою - 95% / при нормі 55%,
українських пісень в ефірі - 48 % / при нормі 30%.
І це лише показники 2-го року дії Закону по Чернігівській області!
Національна рада 4 грудня на прес-конференції в агенції «Укрінформ» підбила підсумки виконання радіостанціями норм закону.
Дані моніторингу Національної ради свідчать про те, що середній показник звучання пісень українською мовою на місцевих і регіональних FM-радіостанціях у другий рік дії мовних квот становив 48%, що порівняно з листопадом 2016 – жовтнем 2017 року більше на 4 відсоткових пункти. Отже, зафіксовано перевиконання визначеної законом квоти пісень українською мовою на 18 відсоткових пунктів.
Із листопада 2016 року по жовтень 2018-го фахівці Національної ради провели моніторинг майже 34 000 годин ефіру радіостанцій. Постійно аналізувалися програми 15 загальнонаціональних та 175 місцевих і регіональних радіостанцій. Результати засвідчують, частка пісень українською мовою на загальнонаціональних радіостанціях становить 51%, на регіональних і місцевих – 48%, а середній показник ведення передач українською мовою на вітчизняних загальнонаціональних і регіональних радіостанціях – відповідно 86% і 92%.
Без державного регулювання – закону, що був ухвалений Парламентом, і принципової політики Національної ради щодо виконання законодавчих вимог – таких показників обов’язкової частки україномовних пісень та частки ведення передач українською мовою, які є нині, не було б.
За словами члена Національної ради Сергій Костинський, саме принциповий підхід регулятора став підґрунтям для того, щоб законодавчі вимоги були втілені в життя цілковито і відбулася реальна імплементація закону. Однозначна позиція Національної ради застосовувати штраф за порушення навіть 0,1% квоти, дала сигнал ринку, що закон треба виконувати. Тобто показники, які ми сьогодні маємо, – це результат саме державної політики, а не наслідок саморегулювання індустрії.
Нагадаю, від 8.11.2018 року за вимогою ЗУ частка збільшилася: ведення передач державною мовою - 60%, українських пісень в ефірі має бути не менше 35%.
Наразі тривають моніторинги 1 хвилі 3 року дії Закону.
Ірина Сенченко
Останні новини Чернігівщини
На Чернігівщині поліцейські оголосили підозри членам організованої злочинної групи, які організували роботу нарколабораторії промислових масштабів 11:16
Слідчі поліції Чернігівщини встановили факти злагодженої протиправної діяльності зловмисників у складі організованої злочинної групи.
Виконання бюджету у 2025 році: звіт за підсумками І кварталу 09:55
26 червня 2025 року на засіданні виконавчого комітету Чернігівської міської ради начальниця фінансового управління Олена Лисенко представила звіт про виконання бюджету Чернігівської міської територіальної громади за І квартал поточного року.
«Пліч-о-пліч всеукраїнські шкільні ліги»: Чернігівщина з 2 медалями 09:32
Минулого тижня завершилися спортивні змагання «Пліч-о-пліч всеукраїнські шкільні ліги» сезону 2024/2025 років.
У Чернігові поліцейські оперативно затримали грабіжника 08:49
Співробітники кримінальної поліції Чернігівського райуправління поліції «за гарячим слідом» встановили 24-річного чоловіка, причетного до відкритого заволодіння мобільним телефоном з ломбарду в Чернігові.