Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 27 квітня, 05:59:10

Торгівля людьми: дії щодо попередження

17.08.2018   11:59Агенцiя

За оцінками МОМ, Агентства ООН з питань міграції, з 1991 року від торгівлі людьми постраждали понад 230 тисяч українців. Щороку в Україні ідентифікується близько 200 жертв. Втім, як зазначають профільні експерти, ця цифра у рази більша, адже не всі постраждалі усвідомлюють своє становище або ж хочуть про це розповідати.

Про заходи, які здійснюються у сфері протидії торгівлі людьми на Чернігівщині, та супутні проблеми говорили під час «круглого столу» за участі заступника Міністра соціальної політики Наталії Федорович, заступника голови Чернігівської ОДА Наталії Романової, представників усіх дотичних структур як обласного, так і загальнодержавного рівнів.

Заступник Міністра соціальної політики Наталія Федорович: «На національному рівні питання стоїть дуже гостро. Проблеми є в кожному регіоні. Наша мета — визначити їх та напрацювати відповідний механізм, що дозволить реагувати на випадки торгівлі оперативно та якісно.

Нормативне регулювання — це добре, але небайдужа позиція кожного з нас є ключовим елементом, щоб усі законодавчі нормативи працювали. Маємо так організувати роботу на місцях, щоб люди знали, куди звертатися, і в них не виникало сумнівів щодо компетенції фахівців.

Один з ключових напрямів — потужна інформаційна кампанія. Варто детально продумати, як донести інформацію до громадян.

Особлива увага трудовій зайнятості. Адже попередженню торгівлі людьми сприяє відповідне реагування на такі проблеми як легалізація доходів, підвищення рівня заробітної плати і ефективні умови праці».

На переконання Наталії Романової, до превентивної роботи слід активно залучати й об’єднані територіальні громади. Адже на місцях можна більше дізнатися інформації про потенційних потерпілих, щоб своєчасно вжити відповідні попереджувальні заходи чи надати необхідну допомогу.

Наталія Романова: «На Чернігівщині у сфері протидії торгівлі людьми органи влади тісно співпрацюють з громадськими організаціями. Розуміємо, що реагувати треба не безпосередньо на факт, а сприяти попередженню цього явища, підвищити обізнаність вразливих груп населення щодо нових тенденцій у сфері торгівлі людьми, зокрема через трудову експлуатацію. До речі, в Україні об’єктами такої експлуатації найчастіше стають чоловіки, жінки ж страждають від сексуального рабства».

Варто зазначити, що в області впродовж 2013-2018 років статус особи, яка постраждала від торгівлі людьми, отримали 36 осіб, з них 18 чоловіків та 18 жінок. У 13 випадках мала місце сексуальна експлуатація, у 23 — трудова та один випадок — примушування до жебрацтва. Зокрема, 35 осіб постраждали за межами України. У 2017 році відповідний статус отримали 11 осіб, цьогоріч — 4.

Серед проблемних питань — збільшення фактів встановлення фіктивного батьківства та фіктивних шлюбів жінок з іноземцями, які прагнуть українського громадянства. Після укладення такого шлюбу вони мають повне право вчиняти будь-які дії зі своїми дітьми, в тому числі вивозити за кордон без згоди матері.

Одним із ключових моментів є трудова міграція: бажаючи отримати великі заробітки, люди виїжджають в інші регіони та країни. Вихід є — створення нових робочих місць. Тут теж потрібна допомога об’єднаних територіальних громад.

До речі, наразі в області служба зайнятості проводить дослідження щодо виявлення наявних трудових ресурсів. Паралельно вивчаються промислові та непромислові зони. Що пропонується зробити: у трудонадлишкових районах, де люди не готові виїжджати, відкрити філії потужних виробництв, що діють на Чернігівщині.

Заступник Міністра соціальної політики закликала учасників заходу посилити співпрацю всіх структур, відповідальних за протидію торгівлі людьми та допомогу постраждалим.

 
Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації

Останні новини Чернігівщини

Що роблять громади області з тисячами тонн відходів від руйнувань через війну 15:41

На сьогодні у Чернігівській області обліковується 16,7 тисячі тонн відходів від руйнувань, що утворилися внаслідок пошкодження будівель та споруд під час бойових дій, терористичних актів, диверсій, а також під час робіт з ліквідації їх наслідків.

Для рятувальників з Чернігова запустили безкоштовний онлайн-курс англійської мови 15:29

Мережа освітньо-культурних просторів Гончаренко центр запускає безкоштовні онлайн-курси англійської мови для працівників ДСНС Чернігівщини.

Допомагаємо переселенцям та ветеранам війни знайти роботу 15:25

Соціальні мережі та медіа, дистанційне навчання, онлайн-зустрічі, електронний документообіг – цифровізація сьогодні має вплив на кожну сферу нашого життя, але і живе спілкування та очний обмін думками, ідеями, інформацією теж не втрачає своєї актуальності.

Напад на журналістів телеканалу “Дитинець”: рік марного розслідування 09:56

Минуло більше року від резонансного для Чернігова порушення прав журналістів на професійну діяльність.

Новий тролейбусний маршрут, який з'єднає Шерстянку і Подусівку з центром та Бобровицею

Новий тролейбусний маршрут, який з'єднає Шерстянку і Подусівку з центром та Бобровицею 09:43

У Чернігові розширюють тролейбусну мережу. Додається новий маршрут, який з'єднає мікрорайон Шерстянка, де до цього ніколи не курсував електричний громадський транспорт, через Подусівку та центр міста, з Бобровицею.