Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 27 липня, 06:24:56

Чернігівські нардепи сказали «Так» Закону України "Про Вищий антикорупційний суд"

15.06.2018   10:48Агенцiя

На початку літа в Україні сталася подія міжнародної ваги — Верховна Рада схвалила рішення про створення Вищого антикорупційного суду 315 голосами народних депутатів, тобто конституційною більшістю. Президент України Петро Порошенко вже назвав документ, ухвалений радою, історичним і подякував депутатам за підтримку його законопроекту.

Президент наголосив, що цю установу потрібно створити якомога швидше.

Для цього задіють усі можливі важелі, бо Україна повинна мати дієву вертикаль із розгляду корупційних справ, які розслідуватиме Національне антикорупційне бюро. Суд розглядатиме справи по суті, а також буде апеляційною інстанцією.

Петро Порошенко так коментує цю подію зі своєї сторінки в соцмережах: «Створення антикорупційного суду має безпрецедентну підтримку серед українців — 87% населення виступають за його створення. Упевнений, що конституційні зміни, які я запустив, дадуть змогу повністю перезавантажити всю судову систему України. І ми чітко продемонстрували всю рішучість наших дій у боротьбі з корупцією!»

Шалений спротив

Серед тих 315 депутатів, які підтримали створення суду, є і два чернігівські нардепи — Сергій Березенко і Максим Микитась. Свої вчинки народні обранці прокоментували нашому виданню.

За словами Сергія Березенка, голосування за законопроект «Про Вищий антикорупційний суд» було у всіх сенсах безпрецедентним, оскільки за нього проголосувала рекордна кількість депутатів. Та й узагалі, 7 червня під куполом Верховної Ради зібралася найбільша кількість обранців із моменту складання ними присяги.

«Не секрет, що перемовини та консультації були довгими. Нам було надважливо дотриматися всієї процедури розгляду, зберегти чистоту процесу, та головне — не допустити порушення Конституції України. Усе заради того, щоб рішення парламенту не підлягало оскарженню в Конституційному суді. Професійна і незалежна судова система — одна з головних умов існування правової держави. Відтепер така система в Україні буде. Для цього парламент зробив усе, що міг: створив НАБУ (Національне антикорупційне бюро України), САП (Спеціалізовану антикорупційну прокуратуру) і НАЗК (Національне агентство з питань запобігання корупції). Тепер для боротьби з хабарниками є всі необхідні органи. Далі робота за ними...»

Максим Микитась був дещо стриманішим у своїх оцінках, проте сказав, що не очікував такого спротиву: «Ми довго до цього йшли. Законопроект № 7440 понад півроку «блукав» різними інстанціями Верховної Ради, хоча Президент іще торік у грудні визначив його статус як «невідкладний». Його розгляд кілька разів переносили, а потім, щоб остаточно провалити, наші опоненти зареєстрували рекордну кількість поправок — майже 2000! Згодом більшість із них відхилили. Тобто все просувалося ну дуже важко. Мені приємно, що більшість моїх земляків — депутатів із Чернігівщини — усе ж підтримала це рішення. Уся наша фракція за винятком одного відсутнього в кількості 18 осіб теж одностайно проголосувала за створення Вищого антикорупційного суду. Це говорить про те, що люди розуміють, наскільки то є важливий крок для всієї країни для створення прозорого, рівного судочинства для всіх без винятку сторін, для посилення іміджу України в очах міжнародної спільноти».

Як працюватиме суд

Офіційно нова установа йменуватиметься Вищим антикорупційним судом — скорочено ВАС. Згідно із законом, добором цих суддів буде займатися громадська рада міжнародних експертів, яка складатиметься із шістьох осіб. Міжнародна рада експертів спільно з Вищою кваліфікаційною комісією суддів матиме право накладати вето на сумнівних кандидатів. Експертів до складу ради визначатимуть міжнародні організації з людей, які мали досвід правоохоронної або суддівської роботи за кордоном. На посади самих антикорупційних суддів зможуть претендувати судді, адвокати й науковці. Кандидати із суддівським досвідом матимуть пріоритет при доборі.
Справи, які належать до компетенції ВАС України, не можна буде передавати на розгляд іншого суду. Виняток — ті справи, які розглядалися в інших судах до створення антикорупційного. Усім антикорупційним суддям надаватимуть цілодобову охорону. Якщо вони попросять, то таку охорону нададуть і членам їхніх сімей, і навіть близьким людям. ВАС діятиме як суд вищої інстанції. Апеляції розглядатиме повністю відокремлена апеляційна палата цього ж суду. Касаційною інстанцією залишиться касаційний суд України. Антикорупційний суд запрацює після того, як до нього оберуть 35 суддів, 10 із яких мають бути суддями апеляційної палати.
За офіційними повідомленнями Адміністрації Президента України, 9 червня документ направили на підпис голові держави, а в понеділок — 11 червня — закон «Про Вищий антикорупційний суд України» надійшов до Адміністрації Президента України.

PR

Останні новини Чернігівщини

Чернігівська область — на п'ятому місці в Україні за кількістю пошкоджених через російські обстріли культурних пам’яток

Чернігівська область — на п'ятому місці в Україні за кількістю пошкоджених через російські обстріли культурних пам’яток 12:19

Культурна спадщина є невід'ємною частиною національної ідентичності та історичної пам'яті кожного народу. Вона втілює в собі багатовікові традиції, досягнення мистецтва, архітектури та науки, відображаючи унікальний шлях розвитку суспільства.

У січні-червні 2024 року місцеві бюджети Чернігівщини поповнились на 4,3 млрд гривень податків та зборів

У січні-червні 2024 року місцеві бюджети Чернігівщини поповнились на 4,3 млрд гривень податків та зборів 12:03

У Головному управлінні ДПС у Чернігівській області повідомили, що до місцевих бюджетів усіх рівнів Чернігівської області за січень-червень 2024 року надійшло 4,3 млрд грн від сплати податків і зборів. Із загальної суми в обласний бюджет спрямовано 0,6 млрд грн, решту коштів отримали бюджети територіальних громад.

 Вербування підлітків ворогом для скоєння диверсій: кіберполіція попереджає про небезпеку в інтернеті

Вербування підлітків ворогом для скоєння диверсій: кіберполіція попереджає про небезпеку в інтернеті 10:10

Кіберполіція України інформує про небезпеку вербування російськими спецслужбами для вчинення диверсій, зокрема – підпалів автомобілів українських військовослужбовців.

Медиків Чернігова привітали з професійним святом 10:06

У Чернігові працівників і працівниць закладів охорони здоров’я нагородили з нагоди Дня медичного працівника України, який відзначається 27 липня.

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 10:04

Протягом минулої доби зареєстровано 8 пожеж. Внаслідок цих подій 3 особи постраждало.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини