Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 23 квітня, 21:09:14

Чернігівські нардепи сказали «Так» Закону України "Про Вищий антикорупційний суд"

15.06.2018   10:48Агенцiя

На початку літа в Україні сталася подія міжнародної ваги — Верховна Рада схвалила рішення про створення Вищого антикорупційного суду 315 голосами народних депутатів, тобто конституційною більшістю. Президент України Петро Порошенко вже назвав документ, ухвалений радою, історичним і подякував депутатам за підтримку його законопроекту.

Президент наголосив, що цю установу потрібно створити якомога швидше.

Для цього задіють усі можливі важелі, бо Україна повинна мати дієву вертикаль із розгляду корупційних справ, які розслідуватиме Національне антикорупційне бюро. Суд розглядатиме справи по суті, а також буде апеляційною інстанцією.

Петро Порошенко так коментує цю подію зі своєї сторінки в соцмережах: «Створення антикорупційного суду має безпрецедентну підтримку серед українців — 87% населення виступають за його створення. Упевнений, що конституційні зміни, які я запустив, дадуть змогу повністю перезавантажити всю судову систему України. І ми чітко продемонстрували всю рішучість наших дій у боротьбі з корупцією!»

Шалений спротив

Серед тих 315 депутатів, які підтримали створення суду, є і два чернігівські нардепи — Сергій Березенко і Максим Микитась. Свої вчинки народні обранці прокоментували нашому виданню.

За словами Сергія Березенка, голосування за законопроект «Про Вищий антикорупційний суд» було у всіх сенсах безпрецедентним, оскільки за нього проголосувала рекордна кількість депутатів. Та й узагалі, 7 червня під куполом Верховної Ради зібралася найбільша кількість обранців із моменту складання ними присяги.

«Не секрет, що перемовини та консультації були довгими. Нам було надважливо дотриматися всієї процедури розгляду, зберегти чистоту процесу, та головне — не допустити порушення Конституції України. Усе заради того, щоб рішення парламенту не підлягало оскарженню в Конституційному суді. Професійна і незалежна судова система — одна з головних умов існування правової держави. Відтепер така система в Україні буде. Для цього парламент зробив усе, що міг: створив НАБУ (Національне антикорупційне бюро України), САП (Спеціалізовану антикорупційну прокуратуру) і НАЗК (Національне агентство з питань запобігання корупції). Тепер для боротьби з хабарниками є всі необхідні органи. Далі робота за ними...»

Максим Микитась був дещо стриманішим у своїх оцінках, проте сказав, що не очікував такого спротиву: «Ми довго до цього йшли. Законопроект № 7440 понад півроку «блукав» різними інстанціями Верховної Ради, хоча Президент іще торік у грудні визначив його статус як «невідкладний». Його розгляд кілька разів переносили, а потім, щоб остаточно провалити, наші опоненти зареєстрували рекордну кількість поправок — майже 2000! Згодом більшість із них відхилили. Тобто все просувалося ну дуже важко. Мені приємно, що більшість моїх земляків — депутатів із Чернігівщини — усе ж підтримала це рішення. Уся наша фракція за винятком одного відсутнього в кількості 18 осіб теж одностайно проголосувала за створення Вищого антикорупційного суду. Це говорить про те, що люди розуміють, наскільки то є важливий крок для всієї країни для створення прозорого, рівного судочинства для всіх без винятку сторін, для посилення іміджу України в очах міжнародної спільноти».

Як працюватиме суд

Офіційно нова установа йменуватиметься Вищим антикорупційним судом — скорочено ВАС. Згідно із законом, добором цих суддів буде займатися громадська рада міжнародних експертів, яка складатиметься із шістьох осіб. Міжнародна рада експертів спільно з Вищою кваліфікаційною комісією суддів матиме право накладати вето на сумнівних кандидатів. Експертів до складу ради визначатимуть міжнародні організації з людей, які мали досвід правоохоронної або суддівської роботи за кордоном. На посади самих антикорупційних суддів зможуть претендувати судді, адвокати й науковці. Кандидати із суддівським досвідом матимуть пріоритет при доборі.
Справи, які належать до компетенції ВАС України, не можна буде передавати на розгляд іншого суду. Виняток — ті справи, які розглядалися в інших судах до створення антикорупційного. Усім антикорупційним суддям надаватимуть цілодобову охорону. Якщо вони попросять, то таку охорону нададуть і членам їхніх сімей, і навіть близьким людям. ВАС діятиме як суд вищої інстанції. Апеляції розглядатиме повністю відокремлена апеляційна палата цього ж суду. Касаційною інстанцією залишиться касаційний суд України. Антикорупційний суд запрацює після того, як до нього оберуть 35 суддів, 10 із яких мають бути суддями апеляційної палати.
За офіційними повідомленнями Адміністрації Президента України, 9 червня документ направили на підпис голові держави, а в понеділок — 11 червня — закон «Про Вищий антикорупційний суд України» надійшов до Адміністрації Президента України.

PR

Останні новини Чернігівщини

 На Прилуччині поліцейські повідомили про підозру двом місцевим мешканцям за незаконну порубку лісу

На Прилуччині поліцейські повідомили про підозру двом місцевим мешканцям за незаконну порубку лісу 17:35

Слідчі Прилуцького районного відділу поліції під процесуальним керівництвом Прилуцької окружної прокуратури оголосили про підозру двом зловмисникам, які за попередньою змовою випиляли у лісосмузі Ічнянської громади дерев на понад 100 тисяч гривень.

Масажі, лімфодренаж, індивідуальна робота з психологами та багато іншого можуть отримати чернігівські військові, ветерани та члени їхніх родин 17:25

Зазвичай після закінчення терміну лікування у закладах охорони здоров’я військовослужбовці та ветерани, як правило, потребують певного відновлення.

За матеріалами СБУ винесено вирок організаторці псевдореферендуму на тимчасово окупованих територіях Луганщини

За матеріалами СБУ винесено вирок організаторці псевдореферендуму на тимчасово окупованих територіях Луганщини 15:18

За матеріалами Служби безпеки України до 15 років позбавлення волі заочно засуджено організаторку псевдореферендуму на тимчасово окупованих територіях Луганщини.

 Мешканця м.Чернігова засуджено за збут амфетаміну

Мешканця м.Чернігова засуджено за збут амфетаміну 15:16

Прокурором Чернігівської окружної прокуратури в судовому засіданні доведено вину 36-річного місцевого жителя в придбанні, зберіганні з метою збуту та збуті психотропних речовин (ч.ч.1, 2 ст.307 КК України).

На загальноміській нараді говорили про наслідки ракетних ударів по місту та їх ліквідацію

На загальноміській нараді говорили про наслідки ракетних ударів по місту та їх ліквідацію 15:13

Загальноміську нараду цього вівторка почали з обговорення ліквідації наслідків ракетних ударів, яких завдали військові російської федерації по Чернігову 17 квітня.