Місця пам’яті української революції 1917‒1921 років віднайдуть в усіх областях України
Близько 50 учасників з усіх регіонів України зібралися в Києві на навчальний семінар для членів регіональних науково-редакційних груп з реалізації Всеукраїнського науково-пошукового і просвітницького проекту «Місця пам'яті Української революції 1917-1921 рр.».

Організатором семінару виступив Український інститут національної пам'яті.
Україна поступово повертає собі державотворчу спадщину, якій вже понад 100 років. Про цю спадкоємність важливо говорити не лише для українців, але й для усього світу. Це дозволить заперечити одну з ключових тез російської пропаганди, що Україна — лише геополітичне непорозуміння, яке постало на мапі світу через розвал СРСР. Однак наразі існує проблема в пошуку та зборі інформації про події Української революції 1917-1921 рр. на регіональному рівні нашої країни.
«В ході революції українцям вперше у ХХ ст. вдалося відновити власну державність з усіма необхідними атрибутами — територією, кордонами, органами влади, власними державними символами, дипломатією, грошовою одиницею, військом. Зараз добі революції присвячено понад триста захищених дисертацій. В Києві перебіг революційних подій досліджено ледь не поденно. Однак разом з тим не вистачає інформації про революційні події на місцях, в регіонах. На сьогодні дослідження з цієї теми є на Миколаївщині, Полтавщині, Сумщині, але треба таку ж роботу провести по всій Україні», — пояснив співробітник ІнститутуЯрослав Файзулін.
Робота істориків та науковців на регіональному рівні допоможе віднайти Місця пам'яті Української революції, що стане базою створення різноманітних інформаційних продуктів, як то документальні чи художні фільми, альбоми, каталоги, путівники, енциклопедії, монографії.
«Наше завдання не тільки позбавитися радянських міфів та стереотипів але і створення українського національного наративу. Сподіваюся, що нам вдасться знайти місця пам'яті в кожній області і вони зможуть бути оформлені в музеї, пам'ятники та будуть представлені публічно», — відзначив Голова Українського інституту національної пам'яті Володимир В'ятрович.
Нагадаємо, що з метою активізації дослідницької, популяризаторської та меморіальної роботи в регіонах для відновлення і збереження національної пам’яті про події Української революції 1917-1921 рр., її учасників в усіх населених пунктах України, Український інститут національної пам’яті започаткував створення інтерактивної карти «Місця пам’яті Української революції 1917-1921 років». Співробітники Інституту створили мапу, яка містить дані, що стосуються місць пам'яті Української революції 1917-1921 рр. у столиці України ‒ Києві, до якої внесено близько 300 відповідних локацій.
Український інститут національної пам'яті
Останні новини Чернігівщини
На Ніжинщині поліцейські затримали жінку, яка підозрюється у вбивстві своєї матері 17:17
Оперативники кримінальної поліції відділення №3 (м. Борзна) Ніжинського райуправління поліції затримали 56-річну мешканку Борзни, яка завдала своїй матері смертельних тілесних ушкоджень. Жінку помістили до ізолятора тимчасового тримання.
У Чернігові дитина випала з вікна: поліція розслідує обставини травмування хлопчика 16:37
Співробітники Чернігівського районного управління поліції розслідують обставини, за яких хлопчик 2022 року народження випав з вікна другого поверху. Наразі дитину госпіталізовано до лікарні.
«Пліч-о-пліч: згуртовані громади»: Новгород-Сіверська громада отримала від партнерів зі Львівщини пожежний автомобіль 16:16
Днями в межах проєкту «Пліч-о-пліч: згуртовані громади» Новгород-Сіверську ТГ відвідала делегація Мурованської територіальної громади Львівської області на чолі із сільським головою Богданом Свистуном.
Поліція розслідує обставини ДТП в Корюківському районі, в якій травмувалися двоє неповнолітніх пасажирів 15:42
Поліцейські розслідують кримінальне провадження за фактом ДТП на автодорозі Холми-Жукля Корюківського району, внаслідок якої постраждали двоє неповнолітніх.
«Просвіт пам’яті»: медики Михайло-Коцюбинської громади вшанували загиблого колегу 15:11
Молодший сержант Олексій Шестаков народився 9 березня 1976 року у Донецьку. Там же у 1992 році закінчив школу. Після навчання у Донецькому державному медичному університеті молодий стоматолог у 1998 році приїхав до Чернігова проходити інтернатуру за розподілом в Чернігівській міській лікарні.