Взаємодія громадськості з парламентарями: німецький та український формат
В облдержадміністрації молоді народні обранці Бундестагу Німеччини з народними депутатами України Анною Романовою та Олександром Черненком, а також з представниками інститутів громадянського суспільства та ЗМІ регіону обговорювали формати співпраці законодавчих органів та громадянського суспільства в зазначених державах.

Зустріч організована за підтримки Програми USAID РАДА і Фонду Конрада Аденауера в Україні.
— У Німеччині дуже сильний вплив громадськості на політичну волю в державі. Всі великі проекти місцевого та загальнодержавного рівня обов’язково розглядаються так званою «громадською ініціативою». Вона здатна змінювати хід подій ще на стадії формування планування. Узгодження громадських думок є обов’язковим.
Україна наразі переживає нелегкі часи. І саме громадянське суспільство здатне не просто пришвидшити врегулювання конфлікту, а й безпосередньо стимулювати активне впровадження реформ, — вважає депутат Бундестагу Крістоф Бернштіль
Як зауважили представники громадськості, українським ІГС почасти не вистачає інформації про можливі механізми впливу на парламентарів. Відчувають це і самі народні обранці, адже чують питання, відповіді на які не є їх компетенцією.
— Впливати на місцеві ініціативи стало простіше, коли у залі місцевих рад у числі депутатів з’явилися колишні громадські активісти. Вони краще обізнані із специфікою певних сфер життєдіяльності місцевих жителів, — акцентувала виконавчий директор ГО «Голос батьків» Олена Трубенок.
Принагідно, представники громадськості запросили народних депутатів України на найближчі заплановані заходи, а також поцікавилися варіантами співпраці з депутатами Бундестагу, зокрема щодо розвитку туристичної галузі.
— Українське громадянське суспільство перебуває на етапі становлення. Важливо саме зараз задати чіткий курс. Ми, в свою чергу, готові ділитися досвідом налагодження роботи, — підсумував депутат Бундестагу Марк Гауптман.
Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації
Останні новини Чернігівщини
На Чернігівщині поліцейські скерували до суду справу міжрегіональної організованої злочинної групи, яка створила нарколабораторію промислових масштабів 16:42
Слідчі поліції Чернігівщини завершили досудове розслідування та скерували до суду обвинувальний акт щодо членів організованої злочинної групи. Фігуранти створили потужну лабораторію з виготовлення психотропів з подальшим їх збутом оптовими партіями до різних областей України. Злочинний прибуток наркоділків щомісяця сягав понад 25 мільйонів гривень.
Дігтярівський професійний аграрний ліцей здійснює підготовку кадрів для сільського господарства 16:10
Наразі в закладі освіти триває вступна кампанія, а отже кожен випускник дев'ятого або одинадцятого класу може стати учнем цього профтеху.
У Чернігові демонтують ще понад 30 незаконних тимчасових споруд 15:47
На засіданні виконавчого комітету Чернігівської міської ради 9 липня 2025 року погодили рішення комісії з демонтажу тимчасових споруд. Йдеться про 32 об'єкти, які були встановлені без дозвільних документів у різних частинах міста.
У Прилуках поліцейські разом із рятувальниками продовжують проводити профілактичні рейди у місцях відпочинку поблизу водойм 15:07
Інспектори служби освітньої безпеки Прилуцького районного відділу поліції спільно з співробітниками ДСНС проводять профілактичну роботу серед населення, яка спрямована на запобігання нещасним випадкам під час літнього відпочинку біля води.
Поширював злочинний вплив та керував вчиненням злочинів – до 9 років за ґратами засуджено жителя Ніжинського району 14:47
За публічного обвинувачення прокурорів Чернігівської обласної прокуратури вироком Ніжинського міськрайонного суду затверджено угоду про визнання винуватості та визнано винним жителя Ніжинського району у встановленні та поширенні злочинного впливу, втягненні неповнолітнього у протиправну діяльність, незаконному придбанні та зберіганні з метою збуту особливо небезпечного наркотичного засобу, незаконному зберіганні наркотичних засобів без мети збуту, крадіжці та вимаганні (ч. 3 ст. 27 ч. 4 ст. 185, ч. 4 ст. 189, ч. 2 ст. 255-1, ч. 1 ст. 304, ч. 2 ст. 307, ч. 1 ст. 309 КК України).