Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Неділя, 26 вересня, 16:48:35

Взаємодія громадськості з парламентарями: німецький та український формат

17.02.2018   11:09Агенцiя

В облдержадміністрації молоді народні обранці Бундестагу Німеччини з народними депутатами України Анною Романовою та Олександром Черненком, а також з представниками інститутів громадянського суспільства та ЗМІ регіону обговорювали формати співпраці законодавчих органів та громадянського суспільства в зазначених державах.

Зустріч організована за підтримки Програми USAID РАДА і Фонду Конрада Аденауера в Україні.

— У Німеччині дуже сильний вплив громадськості на політичну волю в державі. Всі великі проекти місцевого та загальнодержавного рівня обов’язково розглядаються так званою «громадською ініціативою». Вона здатна змінювати хід подій ще на стадії формування планування. Узгодження громадських думок є обов’язковим.

Україна наразі переживає нелегкі часи. І саме громадянське суспільство здатне не просто пришвидшити врегулювання конфлікту, а й безпосередньо стимулювати активне впровадження реформ, — вважає депутат Бундестагу Крістоф Бернштіль

Як зауважили представники громадськості, українським ІГС почасти не вистачає інформації про можливі механізми впливу на парламентарів. Відчувають це і самі народні обранці, адже чують питання, відповіді на які не є їх компетенцією.

— Впливати на місцеві ініціативи стало простіше, коли у залі місцевих рад у числі депутатів з’явилися колишні громадські активісти. Вони краще обізнані із специфікою певних сфер життєдіяльності місцевих жителів, — акцентувала виконавчий директор ГО «Голос батьків» Олена Трубенок.

Принагідно, представники громадськості запросили народних депутатів України на найближчі заплановані заходи, а також поцікавилися варіантами співпраці з депутатами Бундестагу, зокрема щодо розвитку туристичної галузі.

— Українське громадянське суспільство перебуває на етапі становлення. Важливо саме зараз задати чіткий курс. Ми, в свою чергу, готові ділитися досвідом налагодження роботи, — підсумував депутат Бундестагу Марк Гауптман.


Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації

Останні новини Чернігівщини

Гороскоп на наступний тиждень з 27 вересня по 3 вересня

Гороскоп на наступний тиждень з 27 вересня по 3 вересня 16:46

Гороскоп для всіх знаків Зодіаку на наступний тиждень з 27 вересня по 3 вересня 2021 року

26 вересня - День машинобудівника, Європейський день мов та Міжнародний день боротьби за ліквідацію ядерної зброї

26 вересня - День машинобудівника, Європейський день мов та Міжнародний день боротьби за ліквідацію ядерної зброї 16:37

26 вересня в Україні святкують День машинобудівника, європейський День мов, міжнародний день глухих і день боротьби за повну ліквідацію ядерної зброї.

Що випускали підприємства машинобудівної галузі Чернігівщини

Що випускали підприємства машинобудівної галузі Чернігівщини 11:30

На підприємствах машинобудування зайнято понад 3 тис. осіб, що становить 10% від усіх зайнятих у промисловості області.

Урочиста церемонія Посвяти першокурсників у студенти Академії Державної пенітенціарної служби 11:10

Цьогоріч до факультету заочного і контрактного навчання зараховано 179 здобувачів вищої освіти, з них сьогодні 103 студентські квитки було вручено студентам денної форми навчання, освітнього рівня бакалавр за спеціальностями «Право», «Психологія», «Правоохоронна діяльність».