В Україні розпочнуть поетапно запроваджувати медичну реформу
Необхідний для цього закон "Про державні фінансові гарантії медичного обслуговування населення" Президент підписав 28 грудня 2017 року.
Закон передбачає зміну механізму фінансування медичних послуг і лікарських засобів за рахунок бюджетних коштів. Гроші з бюджету будуть спрямовуватись на оплату конкретних медичних послуг та лікарських засобів, наданих пацієнтам.
Згідно з документом, перелік і обсяг медичних послуг та лікарських засобів, повна оплата яких здійснюватиметься за рахунок коштів держбюджету, визначатиметься програмою державних гарантій медичного обслуговування населення.
Новий механізм фінансування буде впроваджено поступово, на первинному рівні – з 2018 року, на інших рівнях – до 2020 року.
За даними МОЗ, українці можуть самостійно обирати для себе терапевта, педіатра, або сімейного лікаря у будь-якому медичному закладі. До підписання закону про держгарантії медобслуговування Президентом приписна кампанія (процес вибору лікаря і укладення договорів) тривала у пілотному режимі.
Заклади первинної медичної допомоги, в яких працюють сімейні лікарі, підписують контракт з Національною службою здоров’я, а пацієнти – декларацію з тими лікарями, яких самі собі обрали.
Декларація підписується безстроково, тобто вам не потрібно буде перепідписувати її щороку. З іншого боку, якщо ви вирішите підписати угоду з іншим лікарем, ви зможете зробити це у будь-який час. Один лікар може обслуговувати максимум 2 тисячі пацієнтів.
З початком медреформи більшість медичних послуг буде безоплатними для пацієнта, але платними для держави. Щороку Верховна Рада затверджуватиме програму медичних гарантій разом із державним бюджетом на наступний рік. Відповідно обсяг послуг у програмі медичних гарантій залежатиме від розміру фінансування з державного бюджету. Перша програма медичних гарантій буде ухвалена у 2019 році на 2020 рік.
За даними МОЗ, фактично з 2018 року в Україні починає працювати національна солідарна страхова система, яка буде покривати лікування кожного українця.
Національна служба здоров'я України оплачує медичні послуги та ліки, що входять в національну програму медичних гарантій.
Усі послуги, аналізи, дослідження, ліки, які надаються за державною програмою медичних гарантій, будуть для пацієнтів на 100% безоплатними.
Також Президент підписав закон про сільську медицину. Він передбачає встановлення засад регулювання та основних напрямів розвитку охорони здоров’я у сільській місцевості. Закон розширює повноваження органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування щодо забезпечення підвищення рівня медичного обслуговування у сільській місцевості.
Останні новини Чернігівщини
У Ніжинському районі Чернігівщини запрацювали дві поліцейські станції 17:25
Нові поліцейські станції відучора розпочали роботу в селищах Дмитрівка та Лосинівка Ніжинського району.
У Чернігівській ОВА передали нагороди військовим, медикам і освітянам 16:43
Сьогодні у Чернігівській ОВА вручили 13 державних нагород захисникам. Відзначили також лікарів і освітян: передали ордени двом мешканцям області, і ще чотирьом – нагрудні знаки до почесних звань.
У Чернігові поліцейські викрили перевізника наркотиків 16:10
В ході спільних профілактичних заходів поліцейські спільно з прикордонниками виявили 19-річного киянина, який перевозив до Чернігова наркотичні засоби різних найменувань.
СБУ викрила адміністратора одного із ТГ-каналів «для ухилянтів» на співпраці з фсб 14:38
Контррозвідка Служби безпеки викрила організатора «схем для ухилянтів» на співпраці із фсб.
Ще троє ветеранів з Чернігівщини отримали сертифікати на житло 14:15
Сертифікати на придбання житла передав сьогодні ветеранам з Бобровицької та Прилуцької громад Іван Ващенко, заступник голови ОДА.