Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Понеділок, 9 грудня, 12:59:03

Ліга виборців підсумовує результати свого дослідження виборів в ОТГ Чернігівщини

27.12.2017   08:31Агенцiя

Вже вдруге в Чернігівській області за перебігом виборчого процесу спостерігали представники Громадської організації «Ліга виборців».

Цього разу організація проводила екзіт-пол на всіх дільницях новостворених громад, де 24 грудня обирали голів та депутатський корпус.

На 20.00, коли виборчі дільниці починали підрахунок голосів, Голова Чернігівського осередку організації Володимир Вінниченко представив результати роботи активістів на дільницях.

Так, за результатами екзіт-полу своїх голів в новостворених громадах отримали Аграрна (Варвинська ОТГ), Радикальна партії (Линовицька ОТГ) та Блок Петра Порошенка (Височанська ОТГ). В Городнянській громаді майже половину голосів виборців отримав діючий міський голова Андрій Богдан. Як відмітив Володимир Вінниченко організація вперше спробувала проведення екзіт-полу на виборах в одномандатних округах громад.

Для роботи було задіяно майже шість десятків волонтерів. Для опитування виборців на великих дільницях активісти організації діяли парами. Роботу суттєво ускладнювала іноді надвелика кількість округів, що територіально відносились  до меж однієї дільниці. Наприклад, дільниці 740134 та 740135 у Варві опрацьовували дані аж 9 округів кожна.

Але не зважаючи на те, що така ситуація значно впливала на похибку слід відмітити високу достовірність попередніх результатів. Вже проаналізувавши остаточні дані згідно протоколів дільничних комісій, голова «Ліга виборців» на Чернігівщині  відмічає, що похибка у результатах голосування в одномандатних округах на великих дільницях при порівнянні їх з результатами попереднього опитування не перевищує 9%.

При чому основним фактором, що вплинув на похибку Володимир Вінниченко називає результати голосування на дому. Більше ніж в кожному 9 з 10 округів організація на 20.00 не тільки правильно виявила переможців, але й отримала достовірні дані щодо черговості інших претендентів. В Городнянській територіальній громаді подібних складнощів не було – люди голосували за списки партій. Однак і в Городні не обійшлось без «сюрпризів».

Результати екзіт-полу не показали серед переможців місцеву організацію Опозиційного блоку, при цьому сама Партія в Городня отримала біля 10% голосів. Таку ситуацію голова «Ліги виборців» на Чернігівщині пояснює небажанням і відверто острахом виборців Блоку говорити про свою підтримку цієї політичної сили.


Пресс-служба Чернігівської ОО ГО «Ліга виборців»

Останні новини Чернігівщини

Тетяна і Сергій Дзюби – лауреати Міжнародної літературної премії імені Марка Твена в США

Тетяна і Сергій Дзюби – лауреати Міжнародної літературної премії імені Марка Твена в США 12:52

Міжнародний Арт-центр «KLAS’S ARTS CENTER SAN FRANCISCO» (США, голова журі – Алекс Клас) оголосив наразі лауреатів Міжнародної літературної премії імені Марка Твена. У міжнародному журі цієї почесної нагороди – голова Міжнародного Арт-центру FBG «Pegasus Brücke» Joachim Schmija та його колега Maria Schulwitz із Німеччини.

Ніжин: відбулася щотижнева оперативна нарада

Ніжин: відбулася щотижнева оперативна нарада 12:38

Відбулася щотижнева оперативна нарада під головуванням першого заступника міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради Григорієм Олійником.

Щодо захворюваності на ГРВІ та грип. Офіційно

Щодо захворюваності на ГРВІ та грип. Офіційно 12:21

Епідемічна ситуація щодо захворюваності на грип та ГРВІ як в Україні, так і в області відповідає середньорічному рівню для даної пори року.

Надзвичайні події в Чернігівській області за минулу добу

Надзвичайні події в Чернігівській області за минулу добу 11:50

Інформація про надзвичайні ситуації та основні небезпечні події, які зареєстровано на території Чернігівської області за період з 8:00 8 грудня до 8:00 9 грудня 2019 року.

Медзаклади первинної ланки шести районів області отримали спеціальний автотранспорт

Медзаклади первинної ланки шести районів області отримали спеціальний автотранспорт 09:38

Ще 12 нових автомобілів «Renault Duster» отримали центри первинної медико-санітарної допомоги Чернігівщини.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини