Набирати та вербувати: як працюють рекрутери обласного військкомату. ВІДЕО
Призовна кампанія «Осінь-2017» майже завершена, до війська з Чернігівщини залишилось направити 61 молодика. Служитимуть вони у підрозділах Нацгвардії та 8-му навчальному центрі Держспецтрансслужби. Також на Чернігівщині триває пілотний проект з перетворення військкоматів на територіальні центри комплектування та соціальної підтримки. Їх головне завдання - комплектування ЗСУ підготовленими та вмотивованими контрактниками.

Набирати та вербувати – це робота рекрутерів. Спеціально навчені люди шукають потенційних кандидатів для всіх родів військ ЗСУ. Нову посаду інструкторів-рекрутерів запровадили на Чернігівщині як пілотний проект на базі Чернігівського та Козелецького військкоматів.
В морську піхоту, до 36-ї бригади агітує вступати Максим Мірошниченко. В якості інструктора-рекрутера у Чернігові він з липня цього року. За цей час вдалося загітувати 12 чоловік з Чернігівщини. Зараз співбесіду проходить потенційний 13-й кандидат у морпехи. Щоправда, служити контрактнику доведеться не біля дома, а ближче до моря.
Максим Мірошниченко, інструктор відділу рекрутингу і комплектування: «Ми воєнно-морські сили, ми біля моря. У нас Одеса, Миколаїв, Запоріжжя, Очаків».
Дмитро: «На даний момент прийшов до даної особи отримати певну консультацію, певний об’єм інформації, який мене цікавить і вже за висновком прийняти для себе певне рішення».
Якщо ж вирішить пов’язати своє життя з військом, то вибір у Дмитра є. Воєнно-морські сили – один з трьох напрямків служби, що пропонують сьогодні у Чернігові молодикам.
Олександр Криворучко, військовий комісар обласного військкомату: «Поки на сьогоднішній день ми ввели три посади, але буде і четверта посада, яка безпосередньо буде працювати для високомобільних десантних військ, а так є представник для сухопутних військ, повітряних сил і військово-морських сил».
Це зараз рекрутери працюють на збірному пункті обласного військкомату, але так не щодня. Перед ними стоїть завдання йти до людей і рекламувати службу у війську.
Максим Мірошниченко, інструктор відділу рекрутингу і комплектування: «Робота наша — не просто сидимо на місці. Їздимо по учбовим закладам різним. Так просто можем даже на вулиці підійти».
Поки це експеримент, але від його результатів залежить, як розвиватиметься військова служба в Україні надалі.
Андрій Полонський, начальник відділу комплектування військовослужбовцями за контрактом головного управління персоналу Генштабу ЗСУ: «Експеримент розрахований до кінця року. Він ще триває. Після цього експерименту в січні місяці у нас запланована доповідь начальнику Генштабу, головнокомандувачу ЗСУ, а також міністру оборони України для прийняття остаточного рішення щодо переформатування, доцільності і таке інше».
Проміжні результати експерименту говорять самі за себе. Так, пілот по Козелецькому району дав перевиконання плану з набору контрактників на 120%.
Служба в армії зайвою не буде, так вважає більшість з опитаних нами нинішніх призовників на строкову службу. Наприклад, у 8-му навчальному центрі Держспецтрансслужби служитиме Антон Чайка з Кошанів Козелецького району.
Анатолій Чайка, призовник: «Думки відкосити не було. По-перше, це відчуття патріотизму, а по-друге, міняється час і потрібно для подальшої роботи, кар’єри».
Військовики знову і знову підкреслюють, нинішні призовники до зони АТО направлені не будуть. На службу призов йде з 20 років. Окрім того, за працюючими зберігається робоче місце та середньомісячна заробітна плата. А от за ухиляння від служби передбачена кримінальна відповідальність.
Олександр Криворучко, військовий комісар обласного військкомату: «На перший раз це обходиться штрафом, а на другий раз це включається до єдиного реєстру як порушення чинного законодавства і може привести до того, що він буде осуджений. І такі випадки у нас в минулому призиві були. Осуджено було три чоловіки строком до двох років».
Все більше молодиків розуміє, що не так вже і важко відслужити у війську, кажуть у центрі комплектування та соціальної підтримки. Наразі на Чернігівщині план по набору на строкову службу виконаний на 86%. Чотири команди залишилось до Нацгвардії і одна до Держспецтрансслужби. Залишилося набрати 61 призовника. Нагадаємо, осінній призов закінчується 26 листопада.
Останні новини Чернігівщини
На Ніжинщині поліцейські затримали жінку, яка підозрюється у вбивстві своєї матері 17:17
Оперативники кримінальної поліції відділення №3 (м. Борзна) Ніжинського райуправління поліції затримали 56-річну мешканку Борзни, яка завдала своїй матері смертельних тілесних ушкоджень. Жінку помістили до ізолятора тимчасового тримання.
У Чернігові дитина випала з вікна: поліція розслідує обставини травмування хлопчика 16:37
Співробітники Чернігівського районного управління поліції розслідують обставини, за яких хлопчик 2022 року народження випав з вікна другого поверху. Наразі дитину госпіталізовано до лікарні.
«Пліч-о-пліч: згуртовані громади»: Новгород-Сіверська громада отримала від партнерів зі Львівщини пожежний автомобіль 16:16
Днями в межах проєкту «Пліч-о-пліч: згуртовані громади» Новгород-Сіверську ТГ відвідала делегація Мурованської територіальної громади Львівської області на чолі із сільським головою Богданом Свистуном.
Поліція розслідує обставини ДТП в Корюківському районі, в якій травмувалися двоє неповнолітніх пасажирів 15:42
Поліцейські розслідують кримінальне провадження за фактом ДТП на автодорозі Холми-Жукля Корюківського району, внаслідок якої постраждали двоє неповнолітніх.
«Просвіт пам’яті»: медики Михайло-Коцюбинської громади вшанували загиблого колегу 15:11
Молодший сержант Олексій Шестаков народився 9 березня 1976 року у Донецьку. Там же у 1992 році закінчив школу. Після навчання у Донецькому державному медичному університеті молодий стоматолог у 1998 році приїхав до Чернігова проходити інтернатуру за розподілом в Чернігівській міській лікарні.