Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 22 лютого, 21:29:59

Міліціонери вивчали Європейську конвенцію з прав людини

04.06.2012   09:21

В УМВС області з особовим складом були проведені навчання в системі службової підготовки щодо основних положень статті 3 Європейської конвенції з прав людини, про захист прав людини та основоположних свобод щодо недопущення у своїй діяльності випадків катувань та жорстокого поводження.

Заняття в системі службової підготовки провела голова громадської ради при УМВС України в Чернігівській області, директор благодійної організації “Чернігівський жіночий правозахисний центр” Алла Лепеха.

Тема проведеного заняття вибрана не випадково, адже останнім часом ЗМІ звертають посилену увагу на всі випадки катувань та жорстокого поводження з громадянами з боку працівників правоохоронних органів.

На думку правозахисників, рівень насильства і невиправданої жорстокості в суспільстві невпинно зростає, а відвідування міліцейських підрозділів не завжди залишає у громадян тільки позитивні емоції.

Ще й дотепер в Україні виявляються ганебні факти проявів брутального чи жорстокого поводження, застосування катувань з боку працівників міліції, мають місце непоодинокі випадки перевищення службових повноважень внаслідок хибного розуміння інтересів служби, зневажання прав, свобод і законних інтересів громадян.

Небажання проведення деякими керівниками тривалої роботи щодо документування злочинної діяльності окремих осіб штовхає деяких працівників міліції на шлях здійснення психологічного тиску на затриманих та доставлених, фальсифікацію матеріалів про адміністративні правопорушення, незаконне затримання осіб. Побиття громадян унаслідок намагання будь-яким шляхом розкрити злочин стає наслідком почуття безкарності та вседозволеності, відсутності належних морально-психологічних установок, низького рівня фахової майстерності, загальної культури, професійної деформації, а в ряді випадків і моральної деградації – констатувала голова громадської ради.

Алла Григорівна на конкретних прикладах проаналізувала поведінку співробітників міліції. Так, наприклад, у ЗМІ було розповсюджено інформацію стосовно 32-річного Руслана Зайця, який втік з райвідділу міліції однієї з областей через вікно третього поверху. Зараз він перебуває в лікарні, має забій голови, струс мозку і тріщину у тазовій кістці. Цей чоловік був затриманий співробітниками міліції за підозрою у вчиненні злочину. В районі сталося жахливе вбивство – загинуло подружжя пенсіонерів. Чоловіка з дружиною зарізали, а хату підпалили. Руслан – племінник покійних, тому один з перших попав в поле зору міліції. За словами Руслана Зайця, його катували, примушували зізнатися у скоєному. Хлопець зі страху та болю вистрибнув з третього поверху.

На офіційному сайті повідомили, що він з невідомих мотивів вистрибнув із вікна, незважаючи на те, що його намагалися втримати присутні в залі. Районна прокуратура розпочала перевірку.

Про причини таких випадків, про дії та заходи, необхідні для того, щоб не допустити випадків катувань та жорстокого поводження в діяльності органів внутрішніх справ, йшлося на заняттях.

Крім того, були підняті питання поведінки та професійної етики працівників міліції.

Алла Лепеха висловила впевненість, що вивчення співробітниками міліції статті 3 Європейської конвенції про захист прав людини та основоположних свобод, матеріалів щодо практики застосування цієї норми Європейським Судом з прав людини, основних положень Конвенції проти катувань, жорстоких або таких, що принижують людську гідність видів поводження чи покарання сприятиме зменшенню насилля і невиправданої жорстокості з боку працівників правоохоронних органів щодо громадян.
 

Останні новини Чернігівщини

Відбулось відкриття виставки

Відбулось відкриття виставки "Єдині духом" 17:13

20 лютого в Чернігівському обласному художньому музеї імені Григорія Галагана відбулось відкриття виставки «Єдині духом» до Дня Героїв Небесної Сотні.

Міграційна служба Чернігівської області: пріоритетні завдання на 2020 рік визначено

Міграційна служба Чернігівської області: пріоритетні завдання на 2020 рік визначено 15:26

21 лютого в Управлінні Державної міграційної служби України в Чернігівській області під керівництвом начальниці Управління Ксенії Лук’янець та за участі керівників структурних та територіальних підрозділів було проведено засідання Колегії за підсумками роботи у 2019 році.

У Чернігові вшанували пам'ять героїв Дебальцевого

У Чернігові вшанували пам'ять героїв Дебальцевого 14:43

У Чернігові скорботним мітингом і покладанням квітів до стел загиблим героям АТО/ООС 22 лютого вшанували пам’ять полеглих у боях під Дебальцевим.

Генплани ще чотирьох населених пунктів Чернігівщини схвалені на містобудівній раді

Генплани ще чотирьох населених пунктів Чернігівщини схвалені на містобудівній раді 14:33

У Чернігівській облдержадміністрації 21 лютого відбулося чергове засідання обласної містобудівної ради.

У Ріпках дитині-сироті вручили ключі від квартири

У Ріпках дитині-сироті вручили ключі від квартири 14:18

Віднедавна Сергій Таргонь — власник двокімнатної квартири у Ріпках, яку купили за рахунок державної субвенції. Ключі від житла юнаку днями вручив голова Ріпкинської РДА Геннадій Поляк.