Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Понеділок, 7 липня, 07:30:35

Міліціонери вивчали Європейську конвенцію з прав людини

04.06.2012   09:21

В УМВС області з особовим складом були проведені навчання в системі службової підготовки щодо основних положень статті 3 Європейської конвенції з прав людини, про захист прав людини та основоположних свобод щодо недопущення у своїй діяльності випадків катувань та жорстокого поводження.

Заняття в системі службової підготовки провела голова громадської ради при УМВС України в Чернігівській області, директор благодійної організації “Чернігівський жіночий правозахисний центр” Алла Лепеха.

Тема проведеного заняття вибрана не випадково, адже останнім часом ЗМІ звертають посилену увагу на всі випадки катувань та жорстокого поводження з громадянами з боку працівників правоохоронних органів.

На думку правозахисників, рівень насильства і невиправданої жорстокості в суспільстві невпинно зростає, а відвідування міліцейських підрозділів не завжди залишає у громадян тільки позитивні емоції.

Ще й дотепер в Україні виявляються ганебні факти проявів брутального чи жорстокого поводження, застосування катувань з боку працівників міліції, мають місце непоодинокі випадки перевищення службових повноважень внаслідок хибного розуміння інтересів служби, зневажання прав, свобод і законних інтересів громадян.

Небажання проведення деякими керівниками тривалої роботи щодо документування злочинної діяльності окремих осіб штовхає деяких працівників міліції на шлях здійснення психологічного тиску на затриманих та доставлених, фальсифікацію матеріалів про адміністративні правопорушення, незаконне затримання осіб. Побиття громадян унаслідок намагання будь-яким шляхом розкрити злочин стає наслідком почуття безкарності та вседозволеності, відсутності належних морально-психологічних установок, низького рівня фахової майстерності, загальної культури, професійної деформації, а в ряді випадків і моральної деградації – констатувала голова громадської ради.

Алла Григорівна на конкретних прикладах проаналізувала поведінку співробітників міліції. Так, наприклад, у ЗМІ було розповсюджено інформацію стосовно 32-річного Руслана Зайця, який втік з райвідділу міліції однієї з областей через вікно третього поверху. Зараз він перебуває в лікарні, має забій голови, струс мозку і тріщину у тазовій кістці. Цей чоловік був затриманий співробітниками міліції за підозрою у вчиненні злочину. В районі сталося жахливе вбивство – загинуло подружжя пенсіонерів. Чоловіка з дружиною зарізали, а хату підпалили. Руслан – племінник покійних, тому один з перших попав в поле зору міліції. За словами Руслана Зайця, його катували, примушували зізнатися у скоєному. Хлопець зі страху та болю вистрибнув з третього поверху.

На офіційному сайті повідомили, що він з невідомих мотивів вистрибнув із вікна, незважаючи на те, що його намагалися втримати присутні в залі. Районна прокуратура розпочала перевірку.

Про причини таких випадків, про дії та заходи, необхідні для того, щоб не допустити випадків катувань та жорстокого поводження в діяльності органів внутрішніх справ, йшлося на заняттях.

Крім того, були підняті питання поведінки та професійної етики працівників міліції.

Алла Лепеха висловила впевненість, що вивчення співробітниками міліції статті 3 Європейської конвенції про захист прав людини та основоположних свобод, матеріалів щодо практики застосування цієї норми Європейським Судом з прав людини, основних положень Конвенції проти катувань, жорстоких або таких, що принижують людську гідність видів поводження чи покарання сприятиме зменшенню насилля і невиправданої жорстокості з боку працівників правоохоронних органів щодо громадян.
 

Останні новини Чернігівщини

Судитимуть браконьєра, який незаконно  вполював лося на Прилуччині

Судитимуть браконьєра, який незаконно вполював лося на Прилуччині 16:39

Прокурорами Прилуцької окружної прокуратури скеровано до суду обвинувальний акт стосовно жителя міста Прилуки за фактом вчинення незаконного полювання на звірів, які занесені до Червоної книги України (ч. 1 ст. 248 КК України).

 ТОП-10 найзатребуваніших вакансій від місцевих роботодавців

ТОП-10 найзатребуваніших вакансій від місцевих роботодавців 16:36

Робота є. Зокрема, й на Чернігівщині. Наразі у базі даних обласної служби зайнятості налічується 1924 вакансії.

Правоохоронці підвели підсумки роботи 1 півріччя 2025 року протидії злочинності у бюджетній сфері Чернігівщини

Правоохоронці підвели підсумки роботи 1 півріччя 2025 року протидії злочинності у бюджетній сфері Чернігівщини 16:33

Сьогодні в Чернігівській обласній прокуратурі відбулась робоча нарада з керівниками правоохоронних органів регіону. На нараді були присутні керівник Чернігівської обласної прокуратури Станіслав Гущесов, начальник Головного управління Національної поліції в Чернігівській області Іван Іщенко та начальник Управління Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області Олександр Кондрашов.

Олена Шуляк: Антикорупція, цифровізація, ринок землі – головні реформи протягом останніх років

Олена Шуляк: Антикорупція, цифровізація, ринок землі – головні реформи протягом останніх років 16:31

У нещодавньому інтерв’ю "Вокс Україна" очільниця "Слуги Народу" та народна депутатка Олена Шуляк зазначила, що, на її переконання, найбільш відчутні результати команда влади, зокрема й партія "Слуга Народу", демонструє в трьох напрямах реформування держави: розвитку антикорупційної інфраструктури, цифровій трансформації та впровадженні земельної реформи.

єРобота на Чернігівщині: результати програми «Власна справа»

єРобота на Чернігівщині: результати програми «Власна справа» 14:42

Грантова програма «Власна справа» урядового проєкту «єРобота», яку адмініструє Державна служба зайнятості, - не просто про гроші, а про довіру та можливості, про людей та бізнес, які працюють у найважчі часи і мотивують інших.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини