Проекти ОТГ мають бути узгодженні зі стратегією розвитку області
Цьогоріч 1,5 мільярда гривень субвенції з державного бюджету спрямують на формування інфраструктури об’єднаних територіальних громад.

Для 16 діючих ОТГ Чернігівщини передбачено майже 85 мільйонів. Кошти розподіляються пропорційно до площі та кількості сільського населення. Однак, кожна громада має добре обдумати, на що витрачатиме гроші.
Сьогодні заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Лев Парцхаладзе провів онлайн-нараду з керівниками громад та представниками облдержадміністрацій щодо формування переліку проектів, які потребують фінансування держави. В обговоренні взяла участь і Чернігівщина.
Заступник Міністра зазначив, що пріоритет у відборі проектів належатиме ініціативам розвитку центрів безпеки та надання адміністративних послуг, медичних установ, покращенню освітнього простору.
— Ми готові надати зразки успішних проектів за цими напрямами, аби ви спробували їх реалізувати у себе. Зауважу, що частіше громади беруться пристосовувати існуючі приміщення під нові потреби, однак у більшості випадків побудувати нове — дешевше і доцільніше з точки зору подальшої експлуатації, — акцентує Лев Парцхаладзе.
Урядовець наголосив, що усі ініціативи громад мають бути узгодженні із стратегією розвитку регіону: «ОТГ є частиною району та області. Саме тому планування діяльності має здійснюватися спільно».
Як повідомив перший заступник голови Чернігівської облдержадміністрації Леонід Сахневич, до ОДА надійшло 96 заявок від громад, проте значна частина пропозицій не відповідає вимогам, частину — потрібно доопрацювати.
— Уважно вивчайте умови написання проектів, прораховуйте їх рентабельність. Наразі варто підходити до питання комплексно: якщо мова йде про енергоефективність, то це не лише заміна вікон, а й утеплення стін, зміна системи опалення тощо. Звертайтеся за допомогою до фахівців облдержадміністрації. Адже важлива не кількість ініціатив, а їх якість, перспективність, — порадив перший заступник голови ОДА.
Поставити запитання фахівцям Мінрегіону мали змогу і представники громад. Здебільшого їх цікавили особливості передачі комунального майна, що перебуває в управлінні районних рад, на баланс громад, співфінансування ремонту доріг та виготовлення містобудівної документації.
Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації
Останні новини Чернігівщини

4 липня цей день в Україні і світі 07:48
ДЕНЬ 1227 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 1227 RUSSIAN AGRESSION

Судитимуть браконьєра, який незаконно вполював лося на Прилуччині 16:39
Прокурорами Прилуцької окружної прокуратури скеровано до суду обвинувальний акт стосовно жителя міста Прилуки за фактом вчинення незаконного полювання на звірів, які занесені до Червоної книги України (ч. 1 ст. 248 КК України).

ТОП-10 найзатребуваніших вакансій від місцевих роботодавців 16:36
Робота є. Зокрема, й на Чернігівщині. Наразі у базі даних обласної служби зайнятості налічується 1924 вакансії.

Правоохоронці підвели підсумки роботи 1 півріччя 2025 року протидії злочинності у бюджетній сфері Чернігівщини 16:33
Сьогодні в Чернігівській обласній прокуратурі відбулась робоча нарада з керівниками правоохоронних органів регіону. На нараді були присутні керівник Чернігівської обласної прокуратури Станіслав Гущесов, начальник Головного управління Національної поліції в Чернігівській області Іван Іщенко та начальник Управління Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області Олександр Кондрашов.

Олена Шуляк: Антикорупція, цифровізація, ринок землі – головні реформи протягом останніх років 16:31
У нещодавньому інтерв’ю "Вокс Україна" очільниця "Слуги Народу" та народна депутатка Олена Шуляк зазначила, що, на її переконання, найбільш відчутні результати команда влади, зокрема й партія "Слуга Народу", демонструє в трьох напрямах реформування держави: розвитку антикорупційної інфраструктури, цифровій трансформації та впровадженні земельної реформи.