Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 11 липня, 05:46:03

Підписано Протокол про наміри щодо реалізації пілотного Проекту "Організація землеустрою в умовах децентралізації та впровадження стратегій економічного розвитку"

23.05.2017   09:34

22 травня у Кіптівській об'єднаній територіальній громаді відбувся прес-тур, організаторами якого став Проект USAID «Підтримка аграрного і сільського розвитку» спільно із Національним прес-клубом з аграрних та земельних питань.

Захід пройшов за участі першого заступника голови обласної ради Валентина Мельничука, народного депутата України Валерія Давиденка, голови постійної комісії обласної ради з питань розвитку і реформування місцевого самоврядування, децентралізації та європейської інтеграції Ірини Грозенко, директора Проекту USAID Патріка Рейдера, директора Департаменту науково-освітнього забезпечення та розвитку підприємництва на селі Міністерства аграрної політики та продовольства України Андрія Стефановича.

Основною метою прес-туру стало підписання пілотного проекту з організації землеустрою та впровадження стратегії місцевого економічного розвитку в умовах децентралізації на території Кіптівської територіальної громади Чернігівської області.

Стратегічним напрямком цього пілотного проекту є створення електронного управління землями на території об'єднаних територіальних громад для їх сталого економічного розвитку. Такий Проект проходить в Україні вперше і є інноваційним і з точки зору процедур і технологій.

Протокол підписали очільник Кіптівської об'єднаної територіальної грмади Володимир Кучма та керівник Проекту USAID «Підтримка аграрного і сільського розвитку» Патрік Рейдер.

Серед пріоритетів Проекту – організаційна, правова та інша допомога ОТГ у сільській місцевості, які були сформовані внаслідок адміністративно-територіальної реформи.

За словами Патріка Рейдера, в рамках пілотного Проекту щодо електронного управління землями Кіптівської ОТГ буде проведена масштабна робота. У результаті пілоту громада отримає, зокрема, інформацію щодо якості і кількості земельних ресурсів на її території, план раціонального використання земель з урахуванням природоохоронних вимог та потреб громади, підвищення ефективності використання земель та формування фонду земель комунальної власності.

Патрік Рейдер вважає, що пілотний проект буде результативним і вирішить нагальні питання, які нині стоять перед жителями Кіптівської ОТГ. Важлива особливість пілоту – забезпечення доступу громадськості до інформації про земельні ресурси на території громади, обов'язковість оприлюднення планів управління земельними ресурсами та врахування громадських і приватних інтересів у цих планах.

Патрік Рейдер також заначив у своєму виступі, що земельний ресурс – основне джерело розвитку сільської економіки та поповнення бюджету територіальної громади. Тому дуже важливо ефективно його використовувати. Але для цього необхідно знати, якими саме землями володіє територіальна громада, і як з максимальною користю вона може їх використати.

Очільник Кіптівської об'єднаної територіальної громади Володимир Кучма відмітив, що реалізація в Україні адміністративно-територіальної реформи створює підвалини для стабільного соціально-економічного розвитку. Вони отримують додаткові ресурси, якими можуть самостійно розпоряджатися. Водночас розширюються можливості місцевих органів влади, зростає відповідальність усіх членів громади за ті рішення, які ухвалюються.

Під час реалізації проекту в Кіптівській ОТГ буде придбана надсучасна оргтехніка для землевпорядників громади. Крім того, буде виготовлено перший в Україні генеральний план ОТГ, проведена ревізія землі, що дасть можливість отримати додаткові надходження до місцевого бюджету.

В рамках проекту передбачено вирішити питання на державному рівні про передачу Кіптівській ОТГ, як пілотній громаді, земель, лісів, водойм поза межами населених пунктів ОТГ.

У подальшому це дасть можливість на законодавчому рівні прийняти відповідний законопроект та інші закони, які забезпечать спроможність та успішну життєдіяльність громади.

Додатковим необхідним кроком та практичним втіленням рішень з управління земельними ресурсами стане розробка стратегії місцевого економічного розвитку. У даній громаді таким пріоритетним напрямком є створення ринку продажу сільськогосподарської продукції.


Відділ інформаційного забезпечення та зв'язків з громадськістю виконавчого апарату Чернігівської обласної ради

Останні новини Чернігівщини

На Чернігівщині поліцейські скерували до суду справу міжрегіональної організованої злочинної групи, яка створила нарколабораторію промислових масштабів 16:42

Слідчі поліції Чернігівщини завершили досудове розслідування та скерували до суду обвинувальний акт щодо членів організованої злочинної групи. Фігуранти створили потужну лабораторію з виготовлення психотропів з подальшим їх збутом оптовими партіями до різних областей України. Злочинний прибуток наркоділків щомісяця сягав понад 25 мільйонів гривень.

Дігтярівський професійний аграрний ліцей здійснює підготовку кадрів для сільського господарства 16:10

Наразі в закладі освіти триває вступна кампанія, а отже кожен випускник дев'ятого або одинадцятого класу може стати учнем цього профтеху.

У Чернігові демонтують ще понад 30 незаконних тимчасових споруд 15:47

На засіданні виконавчого комітету Чернігівської міської ради 9 липня 2025 року погодили рішення комісії з демонтажу тимчасових споруд. Йдеться про 32 об'єкти, які були встановлені без дозвільних документів у різних частинах міста.

У Прилуках поліцейські разом із рятувальниками продовжують проводити профілактичні рейди у місцях відпочинку поблизу водойм 15:07

Інспектори служби освітньої безпеки Прилуцького районного відділу поліції спільно з співробітниками ДСНС проводять профілактичну роботу серед населення, яка спрямована на запобігання нещасним випадкам під час літнього відпочинку біля води.

Поширював злочинний вплив та керував вчиненням злочинів – до 9 років за ґратами засуджено жителя Ніжинського району 14:47

За публічного обвинувачення прокурорів Чернігівської обласної прокуратури вироком Ніжинського міськрайонного суду затверджено угоду про визнання винуватості та визнано винним жителя Ніжинського району у встановленні та поширенні злочинного впливу, втягненні неповнолітнього у протиправну діяльність, незаконному придбанні та зберіганні з метою збуту особливо небезпечного наркотичного засобу, незаконному зберіганні наркотичних засобів без мети збуту, крадіжці та вимаганні (ч. 3 ст. 27 ч. 4 ст. 185, ч. 4 ст. 189, ч. 2 ст. 255-1, ч. 1 ст. 304, ч. 2 ст. 307, ч. 1 ст. 309 КК України).