Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 23 квітня, 22:04:00

Про бюджет, громади та субсидії, або Які питання сьогодні вирішуватимуть на сесії обласної ради?

29.09.2016   10:15Агенцiя

Серед сорока питань, винесених на розгляд сесії обласної ради, – зміни до бюджету і формування територіальних громад. Про це депутати й керівництво області говорили на президії, аби дослідити кожне з питань та заслухати ключових доповідачів.

Під час шостої сесії обласні обранці розглядатимуть виконання обласного бюджету за результатами першого півріччя. На президії відповідну доповідь зачитав директор Департаменту фінансів облдержадміністрації Валерій Дудко. Окрім усього він згадав проблему із субсидіями, яка виникла за півріччя: з’явилася заборгованість. Що із цим робити – вирішують на рівні міністерств. «Субсидій нараховано більше, ніж люди спожили енергоносіїв. Нині ця заборгованість зменшилася на понад 200 мільйонів, але ситуація поки що залишається, і Міністерство фінансів разом із Міністерством соціальної політики якраз проводять «поголівний» облік усіх отримувачів із тим, аби розібратися з нарахуванням цих субсидій», – зауважив Валерій Дудко.
На сесії розглядатимуть питання, що стосуються децентралізації. Якщо представники громад і чиновники попрацюють інтенсивно, є можливість створити до 30 нових громад іще до кінця року й отримати на їх розвиток кошти. На цьому під час засідання президії наголосив голова ОДА Валерій Куліч.

«Хотілося би, щоб ми максимально інтенсивно попрацювали над тим, аби провести вибори до нових об’єднаних громад уже цього року. Це потрібно, щоби потрапити у бюджетний процес наступного року й отримати кошти, необхідні для розвитку новостворених громад. Ви знаєте, що у нас існує 5 об’єднаних територіальних громад, затверджено ще 13, і близько 5 громад найближчим часом займаються оформленням документів. Якщо ми спільно попрацюємо, цю кількість є можливість збільшити до 30. Але має бути розуміння, наскільки вони спроможні», – повідомив голова обл­держадміністрації.

На президії виникла дискусія щодо того, чи варто приймати Програму профілактики правопорушень у Чернігівській області на 2016-2020 роки. Її підготувала обласна державна адміністрація. Мета – надання допомоги головним підрозділам Нацполіції в області й забезпечення їх спорядженням і технічними засобами. Фінансування заходів програми передбачається за рахунок коштів із обласного бюджету. На виконання програми планують виділити 25 мільйонів гривень упродовж 5 років. Депутат Сергій Журман запитав, чи варто спрямовувати такі чималі кошти з обласного бюджету в час, коли не вистачає грошей на багато інших потреб.

У відповідь на це Валерій Куліч згадав про нещодавнє резонансне правопорушення в Бахмачі, коли з гранатомета обстріляли металеві ворота жителя райцентру.

«Не тільки в області, але і в країні суспільство перенасичене зброєю. Я щодня отримую зведення від начальника управління внутрішніх справ – у нас кількість злочинів зростає великими темпами. Програма дозволить вирішувати багато питань. Наприклад, зі встановлення відеоспостереження – це не функція Державного бюджету, це функція місцевих бюджетів… Ми ведемо перемовини з МВД, воно купуватиме для підрозділів автомобілі, а нам пропонують профінансувати їх оснащення радіостанціями та іншими засобами.

Прийняття програми дасть нам можливість виділяти кошти на такі речі», – пояснив він. При цьому Валерій Куліч наголосив, що кожне виділення коштів ретельно обговорюватиметься.

Ще одним резонансним питанням на сесії є погодження ДП «Чернігівторф» видобутку торфу для філії «Ірванцівський торфозавод». Державна служба геології і надр не подовжила термін дії ліцензії на видобуток торфу, тому наразі підприємство не працює на родовищах. Але законодавство передбачає можливість на обласному рівні у певних межах погодити видобуток, і цією можливістю користується місцева влада, щоби відновити повноцінну роботу заводу.

Також шоста сесія розглядатиме зміни до кількох обласних програм та кілька десятків питань, що стосуються комунального майна, охорони навколишнього середовища, земельних і майнових рішень.

Буде затверджене Положення про порядок подання та розгляду електронних петицій до обласної ради. Представляючи проект рішення, голова облради Ігор Вдовенко сказав: «Для того, щоби влада регіону розглянула прохання жителів Чернігівщини, петиція повинна за 90 днів набрати 1500 підписів».


Вікторія Гаврик   

Останні новини Чернігівщини

 На Прилуччині поліцейські повідомили про підозру двом місцевим мешканцям за незаконну порубку лісу

На Прилуччині поліцейські повідомили про підозру двом місцевим мешканцям за незаконну порубку лісу 17:35

Слідчі Прилуцького районного відділу поліції під процесуальним керівництвом Прилуцької окружної прокуратури оголосили про підозру двом зловмисникам, які за попередньою змовою випиляли у лісосмузі Ічнянської громади дерев на понад 100 тисяч гривень.

Масажі, лімфодренаж, індивідуальна робота з психологами та багато іншого можуть отримати чернігівські військові, ветерани та члени їхніх родин 17:25

Зазвичай після закінчення терміну лікування у закладах охорони здоров’я військовослужбовці та ветерани, як правило, потребують певного відновлення.

За матеріалами СБУ винесено вирок організаторці псевдореферендуму на тимчасово окупованих територіях Луганщини

За матеріалами СБУ винесено вирок організаторці псевдореферендуму на тимчасово окупованих територіях Луганщини 15:18

За матеріалами Служби безпеки України до 15 років позбавлення волі заочно засуджено організаторку псевдореферендуму на тимчасово окупованих територіях Луганщини.

 Мешканця м.Чернігова засуджено за збут амфетаміну

Мешканця м.Чернігова засуджено за збут амфетаміну 15:16

Прокурором Чернігівської окружної прокуратури в судовому засіданні доведено вину 36-річного місцевого жителя в придбанні, зберіганні з метою збуту та збуті психотропних речовин (ч.ч.1, 2 ст.307 КК України).

На загальноміській нараді говорили про наслідки ракетних ударів по місту та їх ліквідацію

На загальноміській нараді говорили про наслідки ракетних ударів по місту та їх ліквідацію 15:13

Загальноміську нараду цього вівторка почали з обговорення ліквідації наслідків ракетних ударів, яких завдали військові російської федерації по Чернігову 17 квітня.