Чернігівські активісти ініціюють запровадження кодексів етики для місцевих депутатів
На Чернігівщині в липні стартувала громадська кампанія щодо запровадження кодексів етики для місцевих депутатів та голів.

Дана кампанія була ініційована на всеукраїнському рівні ГО Інститут "Республіка" спільно з Ейдос: Центр політичних студій та аналітики та втілюється у чотирьох пілотних областях: Вінницькій, Дніпропетровській, Закарпатській та Чернігівській.
Чернігівські активісти протягом липня вже провели ряд інформаційних зустрічей як з особами, що приймають рішення ( депутатами, профільними заступниками та міськими головами) так і зі звичайними громадянами, пояснюючи необхідність запровадження етичних кодексів в місцевих радах.
Так у Чернігові заступник Чернігівського міського голови Олександр Ломако, ознайомившись з основними ідеями ухвалення Етичного кодексу для Чернігівської міської ради, виказав свою та міського голови підтримку ідеї запровадження такого документу, та заявив, що в міській раді чекають на проект Положення для його опрацювання та обговорення.
У Мені громадська організація "Менщина" вручила працівникам міськради брошури з інформацією про кампанію з провадження етичних кодексів. Секретар міської ради Оксана Півень, яка зараз виконує обов'язки міського голови, та заступник міського голови Інна Скляр підтримали ідею і висловили готовність до подальшої співпраці по цьому питанню.
А в Новгород-Сіверському активісти ГО "Альтернатива Сіверщини" зустрічались з міським головою Олегом Бондаренко. В результаті зустрічі досягнуто домовленості спільно донести інформацію про необхідність ухвалення етичних кодексів до депутатів, громадських активістів та громадян міста. Зокрема, в найближчий час, ГО «Альтернатива Сіверщини» та Новгород-Сіверська міська рада проведуть засідання для зацікавлених громадян на якій буде розглянуто дане питання.
Активісти також завітали на сесію Чернігівської обласної ради та познайомили депутатів з основними принципами на яких повинен базуватись етичний кодекс та з необхідністю прийняття даного документу.
Таким чином чернігівські депутати та місцеві посадовці вже ознайомленні з ідеєю необхідності ухвалення етичних кодексів в місцевих радах. Тепер черга за обговоренням самого проекту документу.
Відзначимо, що наразі триває робота експертів на київському рівні щодо розробки проектів типових положень Етичного кодексу для голови, секретаря та депутатів місцевих рад, а також Положення про етичну комісію при місцевих радах за участі не менше 30% громадськості.
Тексти документів розробляються експертами відповідно до ЗУ “Про місцеве самоврядування”, ЗУ “Про статус депутатів місцевих рад”, ЗУ “Про запобігання корупції”, а також методичних рекомендацій НАЗК.
Фінальний варіант Етичного Кодексу та Положення про етичну комісію розроблятиметься з урахуванням пропозицій від громадськості та депутатів.
Останні новини Чернігівщини
Про присвоєння меморіалу в Ягідному статусу національного і включення культурного ландшафту Чернігова до Попереднього Списку ЮНЕСКО – на засіданні Комітету ВРУ в обласному центрі 15:54
Учора в Чернігові відбулося виїзне засідання Комітету Верховної Ради України з питань гуманітарної та інформаційної політики. У фокусі – питання культури.
Держава системно та централізовано розвиватиме ветеранський спорт 15:45
Відтепер централізованим розвитком ветеранського спорту займатиметься Міністерство у справах ветеранів. Нещодавно таке рішення ухвалила Верховна Рада.
Чернігівська лучниця — серед призерів чемпіонату України U21 у Львові 11:36
З 12 до 16 червня у місті Львів відбувся чемпіонат України серед юніорів (U21) зі стрільби з лука, у якому взяли участь 184 спортсмени з 11 областей України та міста Києва.
Понад 350 тисяч нових підручників – для шкіл Чернігівщини 11:34
У переліку отриманого – видання, за якими навчатимуться учні 1-2 класів. Оновлені підручники з інформатики, української мови, зарубіжної та української літератур отримали п’ятикласники. З мистецтва – шестикласники.