Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 14 квітня, 10:17:21

Обласна ради готова підтримати створення заказника "Обирок" лише за згодою місцевої громади

18.05.2016   15:03Агенцiя

17 травня заступник голови обласної ради Арсен Дідур з робочим візитом відвідав Бахмацький район.

Під час зустрічі в Матіївській сільській раді цього району разом із депутатами обласної ради Миколою Мисником, Валерієм Колошою, Анатолієм Хавилом, першим заступником голови райдержадміністрації Володимиром Цепухом, Матіївським сільським головою В'ячеславом Побожим, а також фахівцями обласного управління лісового та мисливського господарства, Головного управління Держгеокадастру в області, КП «Чернігівоблагроліс», громадськими активістами та жителями територіальної громади і депутатами районної та сільської рад були обговорені перспективи створення ландшафтного заказника місцевого значення «Обирок» на території Бахмацького району.

Розгляд цього питання ініціювали представники ГФ з охорони громадського порядку і державного кордону «Самооборона Чернігівщини», до яких звернулися місцеві активісти екологічного руху села Обірки.

Аргументуючи необхідність створення природо-заповідного об'єкта, ініціатори проекту ландшафтного заказника місцевого значення «Обирок» акцентували увагу присутніх на розвитку зеленого туризму, збереженні довкілля та лісових насаджень. У свою чергу, представники лісгоспів висловили думки щодо недоцільності створення заказника, оскільки на їх території вже є значна кількість об'єктів природо-заповідного фонду і лісові ресурси використовуються раціонально та збалансовано відповідно до матеріалів лісовпорядкування.

Також лісівники застерігають, що припинення проведення суцільних санітарних рубок може призвести до незадовільного санітарного стану насаджень, що сприятиме виникненню осередків шкідників та хвороб лісу. Крім того, зменшення обсягів заготівлі деревини на рубках головного користування негативно позначиться на фінансовому стані підприємств. Представники територіальної громади висловилися категорично проти створення об'єкту природно-заповідного фонду у вигляді ландшафтного заказника місцевого значення та запропонували ініціаторам продемонструвати активною діяльністю переваги розвитку зеленого туризму за наявних умов і долучитися до вирішення нагальних потреб Матіївської сільської ради.

Після жвавого обговорення учасники зустрічі дійшли висновку щодо необхідності детального вивчення порушеного питання та вирішили повернутися до його розгляду у разі зміни точки зору усіх сторін.

Останні новини Чернігівщини

Велике будівництво на Чернігівщини: міст через Остер - один із семи, які оновлюється під час ремонту траси Р-67

Велике будівництво на Чернігівщини: міст через Остер - один із семи, які оновлюється під час ремонту траси Р-67 09:21

Про це повідомляє Служба автомобільних доріг в Чернігівській області.

Чернігівщина серед найкращих з розвитку олімпійського руху у всеукраїнському рейтингу НОК України

Чернігівщина серед найкращих з розвитку олімпійського руху у всеукраїнському рейтингу НОК України 09:27

13 квітня відбулося засідання Комісії «Осередки НОК» Національного олімпійського комітету України. Зустріч в онлайн-форматі пройшла під головуванням очільника Комісії Володимира Ковальова.

Обстановка на кордоні. Офіційно

Обстановка на кордоні. Офіційно 09:14

Протягом минулої доби змін в обстановці на державному кордоні України в межах Чернігівщини не відбулося, вона залишалася стабільною та контрольованою.

Голова облдержадміністрації Анна Коваленко провела чергову зустріч з представниками громад Чернігівщини

Голова облдержадміністрації Анна Коваленко провела чергову зустріч з представниками громад Чернігівщини 09:03

13 квітня на нараду до облдержадміністрації були запрошені керівники ОТГ Чернігівського району.

"Велике будівництво" на Чернігівщині: Ремонт дороги з Ніжина до Прилук завершать наприкінці травня 08:53

Про це повідомляє Служба автомобільних доріг в Чернігівській області.