Відбувся форум керівників територіальних громад Чернігівщини щодо децентралізації та реформування територіального устрою
Форум керівників територіальних громад Чернігівщини щодо децентралізації та реформування територіального устрою відкрив і провів голова обласної державної адміністрації Валерій Куліч.

На захід також були запрошені голова обласної ради Ігор Вдовенко, народний депутат України Валерій Давиденко, представник Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Микола Рубчак, Чернігівський міський голова Владислав Атрошенко, голови районних рад та райдержадміністрацій, керівники об'єднаних територіальних громад, сільські, селищні, міські голови та інші.
Валерій Куліч у своєму виступі зазначив, що у минулому році в області було утворено 5 територіальних громад - Макіївську, Вертіїівську, Парафіївську, Кіптівську та Деснянську.
На всі громади України, що об'єдналися торік, Урядом додатково було виділено 1 млрд. грн, з них 31,65 млн. грн - на 5 громад нашої області (Деснянську - 11 921,8 тис. грн, Кіптівську - 5 313,7 тис. грн, Парафіївську - 5 968,6 тис. грн, Вертіївську - 6 062,7 тис. грн, Макіївську - 2 382,4 тис. грн).
За словами голови обласної державної адміністрації, об'єднана територіальна громада має надавати весь комплекс послуг, які зараз частково надає райцентр, і вони повинні забезпечувати інтереси громадян. Головна мета об'єднаної територіальної громади – максимально отримати повноваження для вирішення соціально-економічних проблем, самостійно формувати місцевий бюджет, розпоряджатися майном і ресурсами.
Ігор Вдовенко від імені обласної ради привітав учасників, практиків місцевого самоврядування Чернігівщини з відкриттям форуму.
За словами керівника, децентралізація влади, об'єднання територіальних громад – це процес демократизації суспільства, який пройшли багато країн світу і Європи, зокрема. - Цей шлях нам необхідно пройти і йому немає альтернативи. Але при цьому слід забезпечити послідовність і логічність у здійсненні цих важливих перетворень, - підкреслив очільник обласної представницької влади і висловив сподівання, що цей масштабний форум принесе порозуміння і консолідацію сил для успішного втілення реформ, стане майданчиком для обміну думками та напрацювання спільної стратегії розвитку на майбутнє.
Валерій Давиденко, у свою чергу, зазначив, що для успішного впровадження реформи необхідна комплексна та системна робота всіх рівнів влади. Головний напрямок реформи на рівні центральних органів виконавчої влади – реалізація правового поля місцевого самоврядування.
Створення громад - це перспективна робота, яка передбачає організацію виробництва, нових робочих місць, залучення інвестицій. Об'єднані територіальні громади отримають повноваження і ресурси міст обласного значення. Вже цього року такі новостворені громади будуть отримувати субвенції для модернізації інфраструктури. Ці кошти можна буде використати на ремонт і будівництво доріг, закупівлю шкільних автобусів, пожежної і спеціальної рятувальної техніки. Для того, щоб всі ці проекти стали реальністю, необхідно об'єднувати громади – це ключова умова реформи.
– Наше покоління повинно реалізувати і створити в Україні справжнє європейське сильне самодостатнє місцеве самоврядування, - зауважив народний депутат України.
Представник Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Микола Рубчак поінформував присутніх про організаційні аспекти реформування місцевого самоврядування, законодавчі особливості об'єднання територіальних громад.
Директор Департаменту фінансів облдержадміністрації Валерій Дудко у своєму виступі акцентував увагу на фінансовій складовій утримання територіальних громад, а саме - освіти, медицини, інфраструктури, формуванні самодостатніх місцевих бюджетів тощо.
Після жвавої дискусії, на завершення заходу Валерій Куліч подякував учасникам форуму за плідну роботу та наголосив, що в районах разом із місцевими депутатами будуть проведені відповідні заходи для того, щоб спільними зусиллями прийти до найоптимальнішого варіанту формування дійсно спроможних територіальних громад.
Останні новини Чернігівщини

Судитимуть браконьєра, який незаконно вполював лося на Прилуччині 16:39
Прокурорами Прилуцької окружної прокуратури скеровано до суду обвинувальний акт стосовно жителя міста Прилуки за фактом вчинення незаконного полювання на звірів, які занесені до Червоної книги України (ч. 1 ст. 248 КК України).

ТОП-10 найзатребуваніших вакансій від місцевих роботодавців 16:36
Робота є. Зокрема, й на Чернігівщині. Наразі у базі даних обласної служби зайнятості налічується 1924 вакансії.

Правоохоронці підвели підсумки роботи 1 півріччя 2025 року протидії злочинності у бюджетній сфері Чернігівщини 16:33
Сьогодні в Чернігівській обласній прокуратурі відбулась робоча нарада з керівниками правоохоронних органів регіону. На нараді були присутні керівник Чернігівської обласної прокуратури Станіслав Гущесов, начальник Головного управління Національної поліції в Чернігівській області Іван Іщенко та начальник Управління Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області Олександр Кондрашов.

Олена Шуляк: Антикорупція, цифровізація, ринок землі – головні реформи протягом останніх років 16:31
У нещодавньому інтерв’ю "Вокс Україна" очільниця "Слуги Народу" та народна депутатка Олена Шуляк зазначила, що, на її переконання, найбільш відчутні результати команда влади, зокрема й партія "Слуга Народу", демонструє в трьох напрямах реформування держави: розвитку антикорупційної інфраструктури, цифровій трансформації та впровадженні земельної реформи.

єРобота на Чернігівщині: результати програми «Власна справа» 14:42
Грантова програма «Власна справа» урядового проєкту «єРобота», яку адмініструє Державна служба зайнятості, - не просто про гроші, а про довіру та можливості, про людей та бізнес, які працюють у найважчі часи і мотивують інших.