Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 8 травня, 06:27:57

В області проживає 77,6 тисячі осіб, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи

09.04.2016   10:44Агенцiя

Головна проблема «чорнобильців» — неможливість звести між собою закони. Коли одними гарантовано пільги й виплати, іншими — не передбачено фінансування.

Навколо цієї невідповідності й розгорнулася основна дискусія, що відбулася під час зустрічі ліквідаторів та постраждалих від наслідків аварії на ЧАЕС.

Керівництво Чернігівської обласної організації Всеукраїнського громадського об’єднання інвалідів «Союз Чорнобиль Україна» запросило до спілкування заступника голови – керівника апарату облдержадміністрації Наталію Романову та керівників структурних підрозділів ОДА, до яких у «чорнобильців» були запитання.

У вступному слові Наталія Романова висловила глибоку повагу й розуміння проблем ліквідаторів та постраждалих від катастрофи, запевнила, що органи влади пам’ятають про них і намагаються у всьому підтримувати.

Проте голова Чернігівського осередку ГО ««Союз Чорнобиль Україна» Анатолій Лігун особливе незадоволення висловив з приводу положень ЗУ «Про внесення змін та визнання такими, що втратили чинність, деяких законодавчих актів України», які скасували низку пільг та доплат для «чорнобильців». Крім того, несправедливим керівник громадської організації вважає зменшення фінансування програм соціального захисту та забезпечення житлом «чорнобильців», відміну пільгових перевезень у громадському транспорті, припинення роботи відповідної комісії при облдержадміністрації, скорочення, які загрожують Обласному центру радіаційного захисту та оздоровлення населення (ОЦРЗОН).

Почасти з ним погодився директор Департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації Олег Русін. Він запевнив: у Департаменті також сподіваються законодавчих змін, що сповна б відновили соціальну підтримку «чорнобильців». Проте не варто чекати таких змін дуже скоро. Адже в країні тривають воєнні дії, які, з-поміж іншого, потребують значних фінансових витрат.

Зупинився Олег Русін у своєму виступі і на позитивних моментах. Так, наприклад, завдяки децентралізації, закупівлю путівок на відпочинок та оздоровлення «чорнобильців» передано на місцевий рівень. Закупівлю відповідних послуг вже готові проводити управління соцзахисту.

Ще одна новація полягає у тому, що постраждалі від катастрофи можуть самостійно обрати санаторно-курортний заклад та час відпочинку.

Харчування дітей, потерпілих від наслідків аварії на ЧАЕС, також передано на місцевий рівень. Такі діти навчаються у дев’яти школах п’яти районів області.

Як розповів Олег Русін, з нагоди 30-х роковин Чорнобильської катастрофи облдержадміністрацією розроблено комплекс заходів, серед яких — фінансова допомога у сумі від 100 до 150 гривень для 1313 осіб визначених категорій. А відповідно до наказу Мінсоцполітики, з серпня минулого року збільшено грошову компенсацію вартості продуктів харчування для громадян, віднесених до 1 та 2 категорій.

Участь в обговоренні проблем «чорнобильців» взяли також головний лікар ОЦРЗОН Галина Синявська, начальник управління пенсійного забезпечення Любов Кисла, начальник управління промисловості, транспорту і зв’язку ОДА Сергій Межений, голова обласного відділення Українського національного фонду допомоги інвалідам Чорнобиля. Вони намагалися разом з присутніми знайти шлях до розв’язання проблем, що лежить у площині державної політики.

Дехто з «чорнобильців» відстоює свої права у Європейському суді з прав людини. Вісім постраждалих з області вже мають позитивне рішення Європейського суду і ще четверо чекають вердикту.

— Закон діє тоді, коли він підкріплений грошима. На жаль, у наших реаліях часто неможливо звести між собою закони, оскільки одні з них надають пільги, а інші — не передбачають фінансування, — підсумувала Наталія Романова та запевнила присутніх, що намагатиметься знайти відповіді на усі питання, поставлені до обласної влади під час зустрічі.


Довідково:

В області проживає 77,6 тисячі осіб, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи. З них 9,5 тисячі мають статус ліквідатора, 4,6 тисячі — інваліди, 66,4 тисячі — потерпілі від наслідків аварії, 13,8 тисячі — потерпілі діти, 1,6 тисячі — вдови чи вдівці громадян, чия смерть пов’язана з наслідками катастрофи. Із загальної кількості постраждалих 43,1 тисячі осіб мешкають на території, яка до недавно належала до зони посиленого радіологічного контролю.

За бюджетною програмою «Соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» в бюджеті поточного року передбачено на пільги та компенсації 53,8 мільйона гривень, що на 6 мільйонів менше минулорічного.

Станом на 1 січня 2016 року у черзі на отримання житла перебуває 1224 сім’ї: 290 сімей інвалідів, 650 сімей переселенців із зони відчуження та 284 сім’ї постраждалих, віднесених до 2 категорії.

З числа пенсіонерів області статус учасника ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС та потерпілих мають 37,3 тисячі осіб.

Маже 36 тисяч осіб одержують додаткову пенсію за шкоду, заподіяну здоров’ю, 1120 осіб — щомісячну компенсацію за втрату годувальника внаслідок Чорнобильської катастрофи.

Останні новини Чернігівщини

На Масанах почалися роботи з відновлення колектора 15:50

Стартував ремонт аварійного колектора, що в мікрорайоні Масани (вул. Незалежності, 42). Роботи виконуватимуть за новою технологією – методом санації полімерним рукавом.

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 15:19

Протягом минулої доби зареєстровано 9 небезпечних подій, а саме: 1 аварійна ситуація на мережах життєзабезпечення, 1 загибель на водних об’єктах, 1 дорожньо-транспортна пригода, 6 пожеж. Внаслідок цих подій загинула 1 особа та 1 особа постраждала.

Чернігівський медичний коледж отримав навчальну літературу від латвійських партнерів 15:17

Близько 200 підручників для навчання студентів Чернігівського базового фахового медичного коледжу передала сьогодні Юліана Китаєва, представниця Почесного консула Латвійської Республіки в місті Чернігові Олени Вишнякової.

Правоохоронці скерували до суду провадження щодо директора ТОВ

Правоохоронці скерували до суду провадження щодо директора ТОВ 15:15

Заволодів коштами державного підприємства на суму майже 750 тис. гривень: правоохоронці скерували до суду провадження щодо директора ТОВ

Групи підтримки для людей, які втратили своїх рідних чи близьких

Групи підтримки для людей, які втратили своїх рідних чи близьких 09:34

Поєднання душевного болю, смутку, гніву, безпорадності, почуття вини та розпачу — такою може бути емоційна реакція на втрату рідної чи близької людини. У цій ситуації важливо відчувати підтримку інших людей та уміти віднайти власні сили, щоб рухатися далі.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини