Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Понеділок, 8 березня, 12:31:54

Між Державним фондом сприяння місцевому самоврядуванню, облдержадміністрацією та облрадою підписано угоду про співробітництво

06.04.2012   16:01

6 квітня в обласній раді відбувся семінар-нарада за темою "Організація та проведення Всеукраїнського конкурсу проектів та програм розвитку місцевого самоврядування". Його організаторами виступили обласна рада, обласна державна адміністрація та Державний фонд сприяння місцевому самоврядуванню в Україні, а учасниками стали голови районних рад, міські голови Ніжина, Прилук та Чернігова, міські та селищні голови районних центрів, сільські голови, керівники органів місцевого самоврядування - переможці Всеукраїнського конкурсу у 2011 році.

Відкрив семінар голова обласної ради Анатолій Мельник. Звертаючись до присутніх, він, зокрема, наголосив, що проведення Всеукраїнського конкурсу проектів та програм розвитку місцевого самоврядування в нашій державі є вже традиційним. Для органів місцевого самоврядування, особливо керівників сільських територіальних громад ця справа є надзвичайно важливою. Адже конкурс відкриває реальну можливість для вирішення тієї чи іншої конкретної проблеми в соціально-економічному розвитку села, селища, міста.

"Сьогодні приємно відмітити, що праця керівників територіальних громад області не була даремною, - підкреслив очільник обласної представницької влади. - За підсумками 2011 року позитивну оцінку Експертної комісії та Конкурсної ради отримали 5 проектів, і вони визначені переможцями у відповідних категоріях конкурсу. На реалізацію цих проектів передбачено  фінансування з Державного бюджету в сумі 1 мільйон 300 тисяч гривень".

Також Анатолій Мельник висловив упевненість, що семінар надасть позитивного поштовху у цій справі органам місцевого самоврядування нашої області, та побажав усім, хто цього року подасть проекти на конкурс, стати переможцями.

Серед проектів-переможців - реконструкція вуличного освітлення із застосуванням енергозберігаючих технологій у Жовтневій сільраді Коропського району; розвиток фізичної культури та спорту на території Старобілоуської територіальної громади Чернігівського району; забезпечення умов проживання одиноких осіб похилого віку, тяжкохворих у термінальних стадіях у спеціалізованому центрі хоспісної та паліативної допомоги "Пристань милосердя" у Коропському районі; застосування інноваційного алгоритму роботи насосного обладнання свердловин та модернізація систем водопостачання населених пунктів Чернігівського району та Оптимізація використання енергетичних та фінансових ресурсів в освітніх закладах м. Чернігова на основі автоматичного регулювання споживання теплової енергії та впровадження системи диспетчеризації.

Вітаючи переможців Всеукраїнського конкурсу 2011 року від імені голови обласної державної адміністрації Володимира Хоменка, заступник голови-керівник апарату облдержадміністрації Микола Стрілець зауважив, що не всі місцеві громади регіону скористалися такою чудовою можливістю залучення інвестицій для вирішення своїх проблем - участь у конкурсі взяли лише 8 районів та міста обласного підпорядкування. Ними було направлено 33 проекти, в яких пропонувалися інноваційні технології та плани реконструкції як окремих соціальних заколів, так і цілісних систем життєзабезпечення окремих громад (водопостачання, ліфтове господарство тощо).

За словами Миколи Стрільця, за більш активної участі решти районів у роботі по підготовці відповідних проектів область змогла би отримати додаткові кошти як на вирішення місцевих проблем окремих громад, так і на розвиток економіки в цілому, саме тому цього року є нагода більше уваги приділити розробці перспективних проектів розвитку громад для участі у Конкурсі.

 "Президент України Віктор Янукович наголосив на важливості ведення в 2012 році конкретної роботи з передачі ширших функцій і повноважень регіонам, де буде здійснюватися більшість реформ. За його визначенням, саме ефективна регіональна політика стане засобом посилення державних економічних реформ та максимального наближення її результатів до кожної людини. А ефективне реформування країни можливе лише за умови системного діалогу влади та громадянського суспільства", - підкреслив Микола Стрілець та висловив сподівання у тому, що конструктивна співпраця виконавчої влади та місцевого самоврядування дозволить забезпечити реалізацію визначених пріоритетних напрямків, а управлінська команда області максимально сприятиме поступальному соціально-економічному розвитку регіону.

Голова Державного фонду сприяння місцевому самоврядуванню в Україні Сергій Маліков зазначив, що проекти, подані торік на Конкурс від Чернігівщини, засвідчили високий кваліфікаційний рівень їх підготовки. "Експертна комісія та Дирекція Конкурсу, - сказав він, -  вирішили відзначити ті проекти, які пропонують для вирішення місцевих проблем запровадження новітніх сучасних технологій, таких, що зменшують, наприклад, споживання електро- та теплоенергії". А потім він вручив минулорічним переможцям Конкурсу - представникам Чернігівської міської ради, Коропського та Чернігівського районів - Почесні дипломи.

Перша частина роботи семінару-наради закінчилася підписанням Угоди про співробітництво між Державним фондом сприяння місцевому самоврядуванню в Україні, обласною державною адміністрацією та обласною радою. Після цього голова обласної ради Анатолій Мельник висловив сподівання на ще тіснішу співпрацю органів місцевого самоврядування області з Державним фондом і зростання рядів учасників Конкурсу та його переможців саме від Чернігівщини.

Другу частину семінару-наради провів перший заступник голови обласної  ради Іван Коробка. Перед присутніми виступила заступник начальника управління Державного фонду сприяння місцевому самоврядуванню в Україні Арменуї Авоян, яка розповіла про методологію підготовки проектів і програм Конкурсу у 2012 році та відповіла на численні запитання. Завідуючий відділом організаційної роботи з регіонами Управління по зв'язках з місцевими органами влади і органами місцевого самоврядування Апарату Верховної Ради України Віктор Олійниченко у своєму виступі зупинився на аспектах співпраці органів місцевого самоврядування з Апаратом Верховної Ради України і звернув увагу на необхідності її активізації по участі у Всеукраїнському конкурсі в наступні роки.

Підсумував роботу Іван Коробка: "Я думаю, що попрацювали ми з вами організовано та плідно, відбувся дійсно зацікавлений і конструктивний обмін думками". І додав, що Всеукраїнський конкурс - один з реальних шляхів, який сприяє надходженню державних коштів на вирішення конкретних місцевих проблем громади, а розробці проектів сприятиме курс дистанційного навчання для органів місцевого самоврядування, який Державний фонд розпочинає цього року.

Останні новини Чернігівщини

8 березня - Міжнародний жіночий день 09:26

Цей святковий день цілком присвячений самій прекрасній половині нашого суспільства. Його популярність наростає і зміцнюється вже більше ста років.

10 корисних навичок спілкування, які повинен знати кожен

10 корисних навичок спілкування, які повинен знати кожен 14:56

Вміння спілкуватися та правильно висловлювати свої думки так чи інакше впливає на стосунки. Не важливо з ким ви спілкуєтесь, а важливо як ви вмієте знаходити підходи до кожного.

Смачні рецепти вихідного дня: млинці на кефірі

Смачні рецепти вихідного дня: млинці на кефірі 14:36

Дірочки на млинцях, приготованих на кефірі, з’являються через те, що кисломолочний напій взаємодіє з содою. В результаті виділяються бульбашки, що розпушують тісто та роблять його повітряним, пористим.

Гороскоп на наступний тиждень з 8 по 14 березня

Гороскоп на наступний тиждень з 8 по 14 березня 14:30

Гороскоп для всіх знаків Зодіаку на наступний тиждень з 8 по 14 березня 2021 року