Декомунізація – це процес, який почала сама нація
Радник голови ОДА з питань декомунізації Василь Чепурний розпочав свій виступ, цитуючи Бісмарка: «Державний діяч відрізняється від політика тим, що він слухає в тиші кроки пана Бога і встигає вхопитися за ризу Бога».

І продовжив: «Кроки пана Бога в контексті зустрічі можна назвати незворотними історичними процесами. Тому що повалення Лєнінів в Чернігові і 18 райцентрах області відбувалися без указів Президента, законів ВР та інших розпоряджень. Наші владці просто встигли вхопитися за ризу пана Бога. І тому коли сьогодні деякі чиновники розказують, що не треба займатися декомунізацією, бо у тому чи іншому селі і так все добре і меешканці звикли, то ці люди не розуміють нічого ні у історичних процесах, ні у державній політиці».
За словами пана Чепурного «декомунізація – це процес, який почала сама нація».
На Чернігівщині перейменуванню підлягають 64 населених пункти. В пятидесяти чотирьох з них станом на 1 грудня проведені громадські слухання. В результаті до Верховної Ради України внесені пропозиції щодо зміни назв 26 населених пінктів.
Василь Чепурний підкреслив, що Закон про декомунізацію простий і зрозумілий. Перейменування населених пунктів з назвами типу Жовтневе, Петрівське, Свердловка, Улянівка, Ленінівка, Чапаївка, Грогорівка, Щорс тощо відбудеться обов’язково. Причому мешканцям громад пропонується самим вибрати назву або повернути історичну назву. Наприклад, Щорс – Сновськ, Улянівка – Воскресенське, Червоний колодязь – Панський колодязь і т.д. У деяких громадах пропонують доволі оригінальні та цікаві назви. Наприклад, жителі села Кирове у Борзнянському районі вирішили назвати село Острів Надії.
Представник Українського інституту національної памяті в області Сергій Бутко підкреслив, що на відміну від комуністичного режиму, процес декомунізації в Україні проводиться демократично та з врахуванням побажань та думок місцевих громад. За його словами процес декомунізації на Чернігівщині триває, але не надто прогресивними темпами. Так у Коропському, Носівському, Борзнянському, Ічнянському, Ніжинському, Чернігівському, Талалаївському районах та місті Щорс є від 2 до 6 населених пункти, де гальмується реалізація закону.
Якщо громади не визначаться з переменуванням до 21 лютого 2016 року, то згідно Закону рішення про присвоєння нової назви буде приймати голова ОДА. І як запевнив Василь Чепурний: «У нас вистачить фантазії перейменувати ці села».
«Перейменування та декомунізація – це процеси національної безпеки. Це один з елементів боротьби за незалежність. Час покаже, що ми на правильному шляху», - переконаний експерт з декомунізації Сергій Горобець.
Нагадаємо, що з липня в області працює комісія з питань реалізації положень Закону України «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки». Також створено експертну групу, до якої увійшли науковці та краєзнавці, які займаються обговоренням та наданням пропозицій щодо перейменування відповідно до Закону населених пунктів та районів області, вулиць, площ та інших об’єктів топоніміки.
Останні новини Чернігівщини

Судитимуть браконьєра, який незаконно вполював лося на Прилуччині 16:39
Прокурорами Прилуцької окружної прокуратури скеровано до суду обвинувальний акт стосовно жителя міста Прилуки за фактом вчинення незаконного полювання на звірів, які занесені до Червоної книги України (ч. 1 ст. 248 КК України).

ТОП-10 найзатребуваніших вакансій від місцевих роботодавців 16:36
Робота є. Зокрема, й на Чернігівщині. Наразі у базі даних обласної служби зайнятості налічується 1924 вакансії.

Правоохоронці підвели підсумки роботи 1 півріччя 2025 року протидії злочинності у бюджетній сфері Чернігівщини 16:33
Сьогодні в Чернігівській обласній прокуратурі відбулась робоча нарада з керівниками правоохоронних органів регіону. На нараді були присутні керівник Чернігівської обласної прокуратури Станіслав Гущесов, начальник Головного управління Національної поліції в Чернігівській області Іван Іщенко та начальник Управління Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області Олександр Кондрашов.

Олена Шуляк: Антикорупція, цифровізація, ринок землі – головні реформи протягом останніх років 16:31
У нещодавньому інтерв’ю "Вокс Україна" очільниця "Слуги Народу" та народна депутатка Олена Шуляк зазначила, що, на її переконання, найбільш відчутні результати команда влади, зокрема й партія "Слуга Народу", демонструє в трьох напрямах реформування держави: розвитку антикорупційної інфраструктури, цифровій трансформації та впровадженні земельної реформи.

єРобота на Чернігівщині: результати програми «Власна справа» 14:42
Грантова програма «Власна справа» урядового проєкту «єРобота», яку адмініструє Державна служба зайнятості, - не просто про гроші, а про довіру та можливості, про людей та бізнес, які працюють у найважчі часи і мотивують інших.