Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Неділя, 6 грудня, 01:16:09

Декомунізація – це процес, який почала сама нація

24.12.2015   14:48Агенцiя

Радник голови ОДА з питань декомунізації Василь Чепурний розпочав свій виступ, цитуючи Бісмарка: «Державний діяч відрізняється від політика тим, що він слухає в тиші кроки пана Бога і встигає вхопитися за ризу Бога».

І продовжив: «Кроки пана Бога в контексті зустрічі можна назвати незворотними історичними процесами. Тому що повалення Лєнінів в Чернігові і 18 райцентрах області відбувалися без указів Президента, законів ВР та інших розпоряджень. Наші владці просто встигли вхопитися за ризу пана Бога. І тому коли сьогодні деякі чиновники розказують, що не треба займатися декомунізацією, бо у тому чи іншому селі і так все добре і меешканці звикли, то ці люди не розуміють нічого ні у історичних процесах, ні у державній політиці».

За словами пана Чепурного «декомунізація – це процес, який почала сама нація».

На Чернігівщині перейменуванню підлягають 64 населених пункти. В пятидесяти чотирьох з них станом на 1 грудня проведені громадські слухання. В результаті до Верховної Ради України внесені пропозиції щодо зміни назв 26 населених пінктів.

Василь Чепурний підкреслив, що Закон про декомунізацію простий і зрозумілий. Перейменування населених пунктів з назвами типу Жовтневе, Петрівське, Свердловка, Улянівка, Ленінівка, Чапаївка, Грогорівка, Щорс тощо відбудеться обов’язково. Причому мешканцям громад пропонується самим вибрати назву або повернути історичну назву. Наприклад, Щорс – Сновськ, Улянівка – Воскресенське, Червоний колодязь – Панський колодязь і т.д. У деяких громадах пропонують доволі оригінальні та цікаві назви. Наприклад, жителі села Кирове у Борзнянському районі вирішили назвати село Острів Надії.

Представник Українського інституту національної памяті в області Сергій Бутко підкреслив, що на відміну від комуністичного режиму, процес декомунізації в Україні проводиться демократично та з врахуванням побажань та думок місцевих громад. За його словами процес декомунізації на Чернігівщині триває, але не надто прогресивними темпами. Так у Коропському, Носівському, Борзнянському, Ічнянському, Ніжинському, Чернігівському, Талалаївському районах та місті Щорс є від 2 до 6 населених пункти, де гальмується реалізація закону.

Якщо громади не визначаться з переменуванням до 21 лютого 2016 року, то згідно Закону рішення про присвоєння нової назви буде приймати голова ОДА. І як запевнив Василь Чепурний: «У нас вистачить фантазії перейменувати ці села».
«Перейменування та декомунізація – це процеси національної безпеки. Це один з елементів боротьби за незалежність. Час покаже, що ми на правильному шляху», - переконаний експерт з декомунізації Сергій Горобець.

Нагадаємо, що з липня в області працює комісія з питань реалізації положень Закону України «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки». Також створено експертну групу, до якої увійшли науковці та краєзнавці, які займаються обговоренням та наданням пропозицій щодо перейменування відповідно до Закону населених пунктів та районів області, вулиць, площ та інших об’єктів топоніміки.

Останні новини Чернігівщини

Виявлено 589 нових випадків COVID-19

Виявлено 589 нових випадків COVID-19 17:46

За даними Управління охорони здоров’я Чернігівської ОДА в області станом на суботу 5 грудня зафіксовано 589 нових випадків підтвердженого діагнозу інфікування на COVID-19.

Жителі Линовиці прагнуть долучитися до вирішення екологічних проблем громади

Жителі Линовиці прагнуть долучитися до вирішення екологічних проблем громади 12:14

Линовицька громада належить до бюджетних донорів, тобто економічно успішних громад. Але наявне виробництво створює суттєве навантаження на навколишнє середовище, – така думка прозвучала під час семінару «Як громадськість може брати участь у формуванні екологічної політики громади та її реалізації», проведеного Сіверським інститутом.

"Велике будівництво" на Чернігівщині: об’єкти соціальної інфраструктури готові на 98% 12:05

Днями перший заступник голови Чернігівської ОДА Віталій Загайний провів онлайн-нараду щодо поточного стану реалізації проєктів в рамках Програми Президента України «Велике будівництво» та проєктів, що фінансуються за кошти ДФРР у 2020 році.

Виконком погодив проєкт Програми реалізації громадського бюджету в Чернігові на наступні п’ять років

Виконком погодив проєкт Програми реалізації громадського бюджету в Чернігові на наступні п’ять років 11:50

Виконавчий комітет Чернігівської міської ради 3 грудня на своєму засіданні погодив проєкт Програми реалізації громадського бюджету (бюджету участі) у місті Чернігові на 2021-2025 роки.

Прилуки: до 30-та річниця створення Національного Олімпійського Комітету України

Прилуки: до 30-та річниця створення Національного Олімпійського Комітету України 11:47

З нагоди відзначення 30-ї річниці від дня створення Національного Олімпійського Комітету України в позашкільному навчальному закладі «Прилуцька дитячо-юнацька спортивна школа» відбулася зустріч юних вихованців з першою призеркою Олімпійських ігор незалежної України Валентиною Цербе-Несіною.