Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 20 квітня, 10:04:43

Аналізувати повідомлення та критично мислити — завдання українців у час інформаційної війни

29.08.2015   10:26Агенцiя

Про те, як у час інформаційної війни не піддатися впливу проросійської пропаганди та відразу виокремлювати матеріал, що дезорієнтує населення, говорили на черговому тренінгу для журналістів області.

Навчання щодо виявлення та запобігання маніпуляціям громадською думкою пройшло у рамках проекту «Медійний поступ» 28 серпня. Про види маніпуляції громадською думкою та шляхи її реалізації розповів начальник відділу співпраці зі ЗМІ Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю облдержадміністрації Валерій Сорокін. Інформаційний матеріал він проілюстрував прикладами, зокрема, з медійного середовища Чернігівщини. Спікер нагадав і про ресурси, де розміщують правдиві матеріали-відповіді.

Як доводить практика, більшість українців, особливо жителі сільської місцевості, довіряють повідомленням, що чують з екрану телевізора. Однак, на жаль, в Україні вітчизняний телесигнал не скрізь якісний, а подекуди і відсутній зовсім. Натомість транслюються білоруські та російські програми. Про проблему зони покриття українського телесигналу на теренах прикордонної Чернігівської області та шляхи її вирішення розповідав директор Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ОДА Андрій Подорван.

— Чернігівська ОДА актуалізувала питання інформаційної безпеки перед столичною владою, звернувшись до Уряду, Національної ради з питань телебачення і радіомовлення, Держкомтелерадіо, Концерну РРТ. Зокрема, необхідне встановлення потужнішої апаратури для передачі аналогового та цифрового телесигналу, надання концерну РРТ ліцензії провайдера цифрової телемережі й подальше розгортання ним мережі мовлення, в тому числі – і у проблемних частинах Чернігівської області, — зазначив Андрій Подорван.

Говорили медійники з представниками Департаменту також і про особливості співпраці та взаємодії засобів масової інформації з органами влади.

Проект «Медійний поступ» реалізовує Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю облдержадміністрації спільно з громадськими організаціями «Асоціація регіональних ЗМІ» та «Разом до громадянського суспільства» за підтримки компанії «Бритіш Американ Тобакко Україна».

Останні новини Чернігівщини

«Трагедія в Драмі» — прем’єра документального проєкту-розслідування Суспільного 10:50

19 квітня о 19:00 на ютуб-каналі Суспільне Чернігів відбудеться прем'єра документального проєкту «Трагедія в Драмі».

Ярмаркували у Чернігові: яких працівників шукають місцеві підприємства? 10:39

Яку роботу та умови праці пропонують, говорили на ярмарку вакансій етичного бізнесу в Чернігові. Захід відбувся з ініціативи Міжнародної Організації з Міграції (МОМ) за фінансування народу Японії та за сприяння Чернігівської обласної служби зайнятості.

Спільний проєкт міста Чернігова, уряду Німеччини та UNDP в Україні 10:30

Наприкінці 2022 року в Україні було розпочато проєкт «Підтримка швидкого економічного відновлення українських муніципалітетів», який фінансується урядом Німеччини. Реалізує проєкт німецька компанія GIZ та Програма розвитку ООН (UNDP) в Україні.

Чи високі ризики відбудови/відновлення об’єктів соціальної інфраструктури, пошкодженої внаслідок російської агресії в Чернігові? 10:13

Наявність ризиків під час моніторингу визначали аналітики громадської організації «Агенція міських ініціатив».

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 09:44

Протягом минулої доби зареєстровано 3 небезпечні події, а саме: 1 дорожньо-транспортну пригоду та 2 пожежі. Внаслідок цих подій постраждала 1 особа.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини