Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 3 липня, 15:01:24

Податкові перевірки: змінюємо підходи

02.07.2015   11:26Агенцiя

Питання податкової реформи, налагодження партнерських взаємовідносин між владою та суб'єктами господарювання, створення простих і прозорих умов оподаткування сьогодні особливо актуальні в Україні.

Одним  із  основних  завдань  проведення  податкової  реформи  в  Україні  є  не  тільки досягнення  стабільності  правових  норм, поступове  зниження  податкового  навантаження, запровадження  оптимізованих  моделі  та  системи  податкових  відносин,  але  й  збільшення податкових  надходжень  до  бюджетів  та  державних  цільових  фондів. Виконання  цього завдання можливе лише за умови чіткого дотримання податкової дисципліни. Без ефективної  системи  податкового  контролю  як  однієї  із  важливих  гарантій  і  передумов забезпечення  публічних  інтересів  держави, належна  податкова  дисципліна  та  збільшення рівня податкових надходжень є неможливими.

Тому сьогодні  змінено і удосконалюються підходи до організації і проведення документальних перевірок, підвищуються  вимоги  до  попереднього  відбору  суб’єктів  підприємницької  діяльності  для перевірок,  впроваджуються у життя нові критерії відбору платників для включення до плану - графіка  проведення  документальних  перевірок.

„Пріоритетними у податковому контролі є перевірки ризикових груп суб’єктів господарської діяльності. Так план – графік формується виключно з  ризикових  суб’єктів господарювання з використанням Автоматизованої  системи  по  відбору  платників  до  перевірки” – зазначив начальник управління податкового аудиту ДПІ у м. Чернігові Максим Пушкар.

Оптимізація контрольно-перевірочної роботи сприяла зменшенню кількості планових перевірок  суб’єктів  господарювання.

Зі слів  податківця з початку року підрозділами податкового контролю юридичних осіб ДПІ у м. Чернігові проведено  26 планових та 143 позапланові перевірки суб’єктів господарювання – юридичних осіб.

За результатами проведених перевірок:
- донараховано узгоджених податкових зобов’язань на суму понад 14 млн. грн.;
- із донарахованих сум забезпечено надходженнями до бюджету  у сумі майже 6 млн. грн.;
- упереджено  незаконне  відшкодування  з  бюджету  податку  на  додану  вартість  майже 94 млн. грн.,  у т.ч. на розрахунковий рахунок – 93 млн. грн.;
- зменшено безпідставно задекларовані платниками податків збитки на суму близько 0,5 млн. грн.;

«Однією з найпоширеніших типових схем  ухилення від оподаткування  є  залучення  підприємств  з  ознаками „сумнівності”, транзитних підприємств  для збільшення цін придбання на товари (роботи, послуги), перерахування коштів на  „фіктивні” підприємства з  подальшим  банкрутством  останніх  і  віднесенням  заборгованості  до  складу  витрат», – відмітив Максим Пушкар.

Слід зазначити, що зміни, запроваджені Законом України від 28 грудня 2014 року № 71-VІІІ "Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи" торкнулися  і порядку проведення контролюючими органами перевірок суб`єктів господарювання.

Зокрема, у 2015 та 2016 роках перевірки підприємств, установ та організацій, фізичних осіб - підприємців з обсягом доходу до 20 мільйонів гривень за попередній календарний рік контролюючими органами здійснюються виключно з дозволу Кабінету Міністрів України, за заявкою суб’єкта господарювання щодо його перевірки, згідно з рішенням суду або згідно з вимогами Кримінального процесуального кодексу України.

Зазначене обмеження не поширюється:
- з 1 січня 2015 р. на перевірки суб’єктів господарювання, що ввозять на митну територію України та/або виробляють та/або реалізують підакцизні товари, на перевірки дотримання норм законодавства з питань наявності ліцензій, повноти нарахування та сплати податку на доходи фізичних осіб, єдиного соціального внеску, відшкодування податку на додану вартість;
- з 1 липня 2015 року на перевірки платників єдиного податку другої і третьої (фізичні особи - підприємці) груп, крім тих, які здійснюють діяльність на ринках, продаж товарів у дрібнороздрібній торговельній мережі через засоби пересувної мережі, за винятком платників єдиного податку, визначених пунктом 27 підрозділу 10 розділу ХХ «Перехідні положення» Податкового кодексу України, з питань дотримання порядку застосування реєстраторів розрахункових операцій.

«Контрольно-перевірочна робота податківців і надалі буде спрямована на збільшенні надходжень до бюджету за рахунок детінізації економіки, боротьби з «податковими ямами» та незаконним обігом підакцизних товарів. Разом з тим необхідно і досягти того, щоб податки добровільно сплачувалися платниками з відчуттям відповідальності»,- резюмував Максим Пушкар.

Останні новини Чернігівщини

єРобота на Чернігівщині: результати програми «Власна справа»

єРобота на Чернігівщині: результати програми «Власна справа» 14:42

Грантова програма «Власна справа» урядового проєкту «єРобота», яку адмініструє Державна служба зайнятості, - не просто про гроші, а про довіру та можливості, про людей та бізнес, які працюють у найважчі часи і мотивують інших.

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 10:38

Протягом минулої доби зареєстровано 6 небезпечних подій, а саме: 6 пожеж.

Виплати, які з 1 липня 2025 року здійснюватиме Пенсійний фонд України 10:41

Із 1 липня 2025 року Пенсійний фонд України отримав повноваження щодо виплати 39 видів державних соціальних допомог, соціальних стипендій, які раніше призначалися та виплачувалися органами соціального захисту населення.

На Чернігівщині суд виніс вирок організатору злочинної групи крадіїв, яка викрала майна на 1,4 млн грн 10:10

Розглянувши матеріали кримінального провадження щодо організатора злочинної групи, яка спеціалізувалася на крадіжках у великих та особливо великих розмірах, Чернігівський районний суд призначив зловмиснику покарання у вигляді 7 років і 1 місяця позбавлення волі з конфіскацією майна.