Опозиційний блок вимагає від влади запобігти зриву децентралізації і провести конституційну реформу у встановлені терміни
Опозиційний блок вимагає від парламенту, керівництва країни невідкладно приступити до внесення змін до Конституції України, що стосуються, в першу чергу, децентралізації держуправління.

Вони обіцяли провести децентралізацію на виборах. Вони обіцяли децентралізацію, коли отримали кермо влади. Вони обіцяли провести її до кінця 2015 року, підписуючи Мінські угоди. Але сьогодні, у переддень літа, ці обіцянки залишаються порожнім звуком, а сам процес знаходиться під загрозою зриву.
Влада дозволила собі неприпустиму повільність у реформуванні Основного закону країни. Саботуючи конституційний процес, нинішні правителі поставили під загрозу зриву виконання Мінських домовленостей, загальмували політичне врегулювання збройного конфлікту на Донбасі і, зациклившись на риториці війни, створили реальну загрозу міжнародної ізоляції України.
Проігнорувавши вимогу Опозиційного блоку негайно провести Конституційну реформу, дати місцевому самоврядуванню всі необхідні інструменти для управління на місцях, коаліція фактично поклала в довгий ящик децентралізацію. І тим самим обдурила очікування українців на життя по-новому в територіальних громадах та регіонах.
Рік тому, щойно ставши президентом, Петро Порошенко представив проект зміни Конституції. Йому знадобилося всього кілька днів від оголошення про проект до його подання. Тим часом, створена у квітні цього року президентом Конституційна комісія належної оперативності не виявила: тільки зараз, всього лише за півтора місяці до закінчення сесії парламенту, вона оголосила про готовність представити напрацювання щодо зміни Конституції України. При цьому відомо, що проект конституційних змін, що стосується більш чіткого розподілу повноважень між центральною владою та органами місцевого самоврядування, вимагає тривалого вивчення та обговорення, оскільки зачіпає положення 11 статей Основного закону.
Цілком очевидно, що терміни, обіцяні самим Порошенко в Мінську, - завершити реформу до кінця року, - виглядають як не цілком реальні. Починається літня частина сесії Верховної Ради, під час якої за півтора місяці депутати повинні двічі проголосувати за проект Конституції, а Конституційний суд в проміжку між цими голосуваннями - розглянути проект. Свої висновки про проект повинна встигнути зробити і Венеціанська комісія.
Вважаючи питання децентралізації життєво важливим для України, «Опозиційний блок» вимагає прискорити конституційний процес. Уже найближчого вівторка, 2 червня слід прийняти звернення парламенту до Конституційної комісії з тим, щоб не пізніше 15 червня представити проект до парламенту. Відразу після надходження документа у ВР його необхідно відправити до Конституційного суду з проханням розглянути як першочерговий і не пізніше 16 липня проголосувати за проект у першому читанні.
Виконання такого графіка дозволить зробити децентралізацію частиною Конституції вже восени. Тільки неухильне його виконання дасть регіонам шанс на нормальний розвиток, а Україні - на мирне життя.
Прес-служба Опозиційного блоку
PR
Останні новини Чернігівщини
1–2 липня у Чернігові перевірятимуть систему оповіщення населення — просимо зберігати спокій 17:46
Управління з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення Чернігівської міської ради повідомляє
День спільнодії: на Чернігівщині знайомились з психологічними практиками МВС в межах програми «Ти як?» 17:25
У межах Дня спільнодії психологи Національної поліції, ДСНС, Нацгвардії, прикордонного загону поділились можливостями у сфері ментального здоров’я, зокрема представили проєкт «Пункт психологічних практик», спрямований на формування звички піклуватися про психічне здоров’я, зменшення тривожних станів, панічних атак та зняття надмірної психічної напруги в умовах військових дій.
Поліцейські Ніжинщини затримали чоловіка, який скоїв замах на вбивство родички 16:32
Поліцейські встановили, що на ґрунті давнього конфлікту місцевий мешканець вистрілив з рушниці у дружину свого брата. Поранену жінку госпіталізовано.
За матеріалами СБУ 11 років тюрми заочно отримав митрополит УПЦ (МП), який благословив війну рф проти України 16:11
За матеріалами Служби безпеки до 11 років позбавлення волі заочно засуджено підсанкційного митрополита Луганської єпархії УПЦ (МП) Василя Поворознюка, який співпрацює з рашистами на тимчасово захоплених територіях.
“Чернігівські гуляння” — мистецьке спілкування у дворику філармонійного центру 15:41
Традиційні танці, народні пісні посідають чільне місце в українській культурі.