Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 5 липня, 21:43:12

Валерій Куліч: Ми не повинні повторювати помилки попередніх поколінь

18.05.2015   08:36Агенцiя

Традиційно у третю неділю травня в Україні відзначається День пам'яті жертв політичних репресій. Про людей, безжально знищених жорнами репресивної машини, жителям області нагадує пам’ятний знак «Жертвам сталінських репресій 30-40-х — початку 50-х років ХХ століть» поблизу с. Халявин Чернігівського району. Його встановлено на місці братської могили, де у кінці 30-х років ХХ століття були поховані тисячі наших земляків.

17 травня біля пам’ятного знаку пройшов жалобний захід з вшанування пам'яті жертв політичних репресій, у якому взяли участь голова обласної державної адміністрації Валерій Куліч, голова обласної ради Микола Звєрєв, секретар Чернігівської міської ради Владислав Кухар, голова Чернігівської районної державної адміністрації Віктор Корж, керівники установ та організацій району і області, громадськість. Присутні поклали квіти до пам’ятного знаку та вшанували пам'ять жертв політичних репресій хвилиною мовчання.

Заупокійну літію відправив секретар Чернігівської єпархії Української православної церкви Київського патріархату отець Роман.

Спілкуючись з представниками засобів масової інформації, голова облдержадміністрації Валерій Куліч наголосив: нині треба робити все можливе, щоб ці трагічні сторінки історії ніколи не повторилися.

— Страшні цифри: протягом лише 1937 року було репресовано майже 9 тисяч жителів нашої області.

Ми усі маємо завжди пам’ятати про цю трагедію і не повторювати помилки попередніх поколінь, - зазначив Валерій Куліч.



Довідково:

Сплеск політичних репресій, що відбувся у Радянському Союзі у 30-х роках ХХ століття, англійський історик Роберт Конквест охарактеризував як Великий терор. Це визначення сприйняли науковці світу та громадськість, оскільки воно точно відображає ставлення комуно-радянського режиму до громадян своєї країни.
Великий терор своїми гігантськими масштабами охопив усі регіони та верстви населення СРСР. Протягом 1937 – 1938 років за політичними звинуваченнями було заарештовано майже два мільйони осіб. Більше 700 тисяч з них - страчено.
В Україні під час Великого терору заарештовано понад 290 тисяч осіб.
Не оминуло це лихо і Чернігівщину. Протягом лише 1937 року було репресовано майже 9 тисяч жителів нашої області. З усіх районів на територію Халявинської сільської ради Чернігівського району, де нині встановлено Пам'ятний знак жертвам політичних репресій, звозили тисячі людей, вбивали і ховали безіменними... Точна кількість похованих невідома.

Останні новини Чернігівщини

4 липня цей день в Україні і світі

4 липня цей день в Україні і світі 07:48

ДЕНЬ 1227 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 1227 RUSSIAN AGRESSION

Судитимуть браконьєра, який незаконно  вполював лося на Прилуччині

Судитимуть браконьєра, який незаконно вполював лося на Прилуччині 16:39

Прокурорами Прилуцької окружної прокуратури скеровано до суду обвинувальний акт стосовно жителя міста Прилуки за фактом вчинення незаконного полювання на звірів, які занесені до Червоної книги України (ч. 1 ст. 248 КК України).

 ТОП-10 найзатребуваніших вакансій від місцевих роботодавців

ТОП-10 найзатребуваніших вакансій від місцевих роботодавців 16:36

Робота є. Зокрема, й на Чернігівщині. Наразі у базі даних обласної служби зайнятості налічується 1924 вакансії.

Правоохоронці підвели підсумки роботи 1 півріччя 2025 року протидії злочинності у бюджетній сфері Чернігівщини

Правоохоронці підвели підсумки роботи 1 півріччя 2025 року протидії злочинності у бюджетній сфері Чернігівщини 16:33

Сьогодні в Чернігівській обласній прокуратурі відбулась робоча нарада з керівниками правоохоронних органів регіону. На нараді були присутні керівник Чернігівської обласної прокуратури Станіслав Гущесов, начальник Головного управління Національної поліції в Чернігівській області Іван Іщенко та начальник Управління Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області Олександр Кондрашов.

Олена Шуляк: Антикорупція, цифровізація, ринок землі – головні реформи протягом останніх років

Олена Шуляк: Антикорупція, цифровізація, ринок землі – головні реформи протягом останніх років 16:31

У нещодавньому інтерв’ю "Вокс Україна" очільниця "Слуги Народу" та народна депутатка Олена Шуляк зазначила, що, на її переконання, найбільш відчутні результати команда влади, зокрема й партія "Слуга Народу", демонструє в трьох напрямах реформування держави: розвитку антикорупційної інфраструктури, цифровій трансформації та впровадженні земельної реформи.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини