Валерій Куліч: Ми не повинні повторювати помилки попередніх поколінь
Традиційно у третю неділю травня в Україні відзначається День пам'яті жертв політичних репресій. Про людей, безжально знищених жорнами репресивної машини, жителям області нагадує пам’ятний знак «Жертвам сталінських репресій 30-40-х — початку 50-х років ХХ століть» поблизу с. Халявин Чернігівського району. Його встановлено на місці братської могили, де у кінці 30-х років ХХ століття були поховані тисячі наших земляків.
17 травня біля пам’ятного знаку пройшов жалобний захід з вшанування пам'яті жертв політичних репресій, у якому взяли участь голова обласної державної адміністрації Валерій Куліч, голова обласної ради Микола Звєрєв, секретар Чернігівської міської ради Владислав Кухар, голова Чернігівської районної державної адміністрації Віктор Корж, керівники установ та організацій району і області, громадськість. Присутні поклали квіти до пам’ятного знаку та вшанували пам'ять жертв політичних репресій хвилиною мовчання.
Заупокійну літію відправив секретар Чернігівської єпархії Української православної церкви Київського патріархату отець Роман.
Спілкуючись з представниками засобів масової інформації, голова облдержадміністрації Валерій Куліч наголосив: нині треба робити все можливе, щоб ці трагічні сторінки історії ніколи не повторилися.
— Страшні цифри: протягом лише 1937 року було репресовано майже 9 тисяч жителів нашої області.
Ми усі маємо завжди пам’ятати про цю трагедію і не повторювати помилки попередніх поколінь, - зазначив Валерій Куліч.
Довідково:
Сплеск політичних репресій, що відбувся у Радянському Союзі у 30-х роках ХХ століття, англійський історик Роберт Конквест охарактеризував як Великий терор. Це визначення сприйняли науковці світу та громадськість, оскільки воно точно відображає ставлення комуно-радянського режиму до громадян своєї країни.
Великий терор своїми гігантськими масштабами охопив усі регіони та верстви населення СРСР. Протягом 1937 – 1938 років за політичними звинуваченнями було заарештовано майже два мільйони осіб. Більше 700 тисяч з них - страчено.
В Україні під час Великого терору заарештовано понад 290 тисяч осіб.
Не оминуло це лихо і Чернігівщину. Протягом лише 1937 року було репресовано майже 9 тисяч жителів нашої області. З усіх районів на територію Халявинської сільської ради Чернігівського району, де нині встановлено Пам'ятний знак жертвам політичних репресій, звозили тисячі людей, вбивали і ховали безіменними... Точна кількість похованих невідома.
Останні новини Чернігівщини
Ринок праці області за 11 місяців цього року – мовою цифр 09:14
Протягом січня – листопада 2024 року на Чернігівщині 13,8 тис. безробітних перебували на обліку та отримували послуги служби зайнятості.
У Чернігові обговорюють проєкти меморіалів російсько-української війни 09:12
У Чернігові презентували й обговорили проєкти меморіалів російсько-української війни, створені сучасними митцями в рамках проєкту «Лабораторія практик меморіалізації». Мова йде про розробку пам'ятних місць, що стосуються облоги Чернігова у 2022 році, та меморіалу Борцям за Волю та Незалежність України.
Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 09:07
Протягом минулої доби зареєстровано 5 небезпечних подій, а саме:1 дорожньо-транспортну пригоду та 4 пожежі. Внаслідок цих подій загинула 1 особа.
11 грудня: цей день в Україні і світі 09:06
ДЕНЬ 1022 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 1022 RUSSIAN AGRESSION
«Засвітись у темряві»: на Менщині поліцейські продовжують інформувати населення про правила безпеки в темний час доби 17:09
Під час роз’яснювальної кампанії поліцейські на вулицях Менської громади роздають перехожим профілактичні листівки з нагадуваннями, чому в умовах короткого світлового дня особливо важливо користуватися світлоповертачами: браслетами, брелками, наліпками, поясом або жилетом.