Країни Вишеградської групи підтримують Україну у проведенні реформи місцевого самоврядування
Уряди країн Вишеградської четвірки надаватимуть всіляку підтримку проведенню в Україні процесу реформ, зокрема, у розбудові громадянського суспільства в країні, налагодженні його ефективної взаємодії з органами державної влади, проведенні реформ органів місцевого самоврядування. На цьому наголошували заступники Міністрів закордонних справ Польщі, Словаччини, Угорщини та Чехії під час засідання «круглого столу» «Децентралізація та розвиток громад в Україні», яке відбулось 20 квітня у Чернігові у рамках засідання країн Вишеградської четвірки.

За словами заступника Міністра закордонних справ Республіки Польща Конрада Павліка, Уряд України ініціював масштабні та амбітні реформи, кожна з яких є назрілою. Серед реформ чинне місце посідає децентралізація, перші кроки якої в Україні вже зроблено. Децентралізація — це довгий та тернистий шлях і його Україна має пройти без помилок, спираючись на досвід країн Вишеградської групи. Польська модель реформування місцевого самоврядування є для України більш прийнятною та близькою.
На думку заступника Міністра закордонних справ Словацької Республіки Петера Буряна, щоб досягнути європейського рівня процвітання та демократії, Україні потрібно напрацювати власну модель реформування. Через реалізацію низки програм, країни В-4 мають лише покращити координацію зусиль та забезпечити контакти між людьми. І це є найкращими аргументами, щоб народ не боявся процесів реформування.
Між того, молодший заступник Міністра закордонних справ Чеської Республіки Ярослав Лудва зазначив, що його країна пропонує послідовну допомогу Україні в розбудові громадянського суспільства, незалежних ЗМІ та реформування системі освіти. Надається і фінансова підтримка. На реконструкцію та перетворення в Україні Чехія виділила 2 мільйони євро. Але найбільшим фінансовим донором нашої держави в сфері децентралізації залишається Швеція та Канада. Так, шведсько-український проект підтримки децентралізації реалізовуватиметься в нашій країні у період з 2014 по 2017 роки. Його головна мета — надання практичної підтримки просування реформ на основі досвіду Швеції.
Заступник Голови Верховної Радим України Оксана Сироїд підкреслила, що перші кроки децентралізації в країні вже зроблено. Зокрема, це бюджетна та податкова децентралізація. В Україні також прийнято Закон «Про об’єднання територіальних громад», який дозволить громадам стати багатшими та впливати на добробут свого середовища. Проте, фінансова самостійність та збільшення повноважень для місцевих громад це і зростання відповідальності. На сьогодні, за її інформацією, вкрай необхідно приймати новий закон про місцеве самоврядування, про вибори до місцевих рад. У свою чергу, обласні державні адміністрації повинні забезпечити процес модерації між людьми.
Урядом України вже схвалено методику реформування місцевого самоврядування, що впроваджуватиметься у декілька етапів.
Загалом, у Чернігівській, Полтавській та Хмельницькій областях реалізовуватимуться пілотні проекти співпраці територіальних громад.
Останні новини Чернігівщини
На Чернігівщині поліцейські скерували до суду справу міжрегіональної організованої злочинної групи, яка створила нарколабораторію промислових масштабів 16:42
Слідчі поліції Чернігівщини завершили досудове розслідування та скерували до суду обвинувальний акт щодо членів організованої злочинної групи. Фігуранти створили потужну лабораторію з виготовлення психотропів з подальшим їх збутом оптовими партіями до різних областей України. Злочинний прибуток наркоділків щомісяця сягав понад 25 мільйонів гривень.
Дігтярівський професійний аграрний ліцей здійснює підготовку кадрів для сільського господарства 16:10
Наразі в закладі освіти триває вступна кампанія, а отже кожен випускник дев'ятого або одинадцятого класу може стати учнем цього профтеху.
У Чернігові демонтують ще понад 30 незаконних тимчасових споруд 15:47
На засіданні виконавчого комітету Чернігівської міської ради 9 липня 2025 року погодили рішення комісії з демонтажу тимчасових споруд. Йдеться про 32 об'єкти, які були встановлені без дозвільних документів у різних частинах міста.
У Прилуках поліцейські разом із рятувальниками продовжують проводити профілактичні рейди у місцях відпочинку поблизу водойм 15:07
Інспектори служби освітньої безпеки Прилуцького районного відділу поліції спільно з співробітниками ДСНС проводять профілактичну роботу серед населення, яка спрямована на запобігання нещасним випадкам під час літнього відпочинку біля води.
Поширював злочинний вплив та керував вчиненням злочинів – до 9 років за ґратами засуджено жителя Ніжинського району 14:47
За публічного обвинувачення прокурорів Чернігівської обласної прокуратури вироком Ніжинського міськрайонного суду затверджено угоду про визнання винуватості та визнано винним жителя Ніжинського району у встановленні та поширенні злочинного впливу, втягненні неповнолітнього у протиправну діяльність, незаконному придбанні та зберіганні з метою збуту особливо небезпечного наркотичного засобу, незаконному зберіганні наркотичних засобів без мети збуту, крадіжці та вимаганні (ч. 3 ст. 27 ч. 4 ст. 185, ч. 4 ст. 189, ч. 2 ст. 255-1, ч. 1 ст. 304, ч. 2 ст. 307, ч. 1 ст. 309 КК України).