Країни Вишеградської групи підтримують Україну у проведенні реформи місцевого самоврядування
Уряди країн Вишеградської четвірки надаватимуть всіляку підтримку проведенню в Україні процесу реформ, зокрема, у розбудові громадянського суспільства в країні, налагодженні його ефективної взаємодії з органами державної влади, проведенні реформ органів місцевого самоврядування. На цьому наголошували заступники Міністрів закордонних справ Польщі, Словаччини, Угорщини та Чехії під час засідання «круглого столу» «Децентралізація та розвиток громад в Україні», яке відбулось 20 квітня у Чернігові у рамках засідання країн Вишеградської четвірки.

За словами заступника Міністра закордонних справ Республіки Польща Конрада Павліка, Уряд України ініціював масштабні та амбітні реформи, кожна з яких є назрілою. Серед реформ чинне місце посідає децентралізація, перші кроки якої в Україні вже зроблено. Децентралізація — це довгий та тернистий шлях і його Україна має пройти без помилок, спираючись на досвід країн Вишеградської групи. Польська модель реформування місцевого самоврядування є для України більш прийнятною та близькою.
На думку заступника Міністра закордонних справ Словацької Республіки Петера Буряна, щоб досягнути європейського рівня процвітання та демократії, Україні потрібно напрацювати власну модель реформування. Через реалізацію низки програм, країни В-4 мають лише покращити координацію зусиль та забезпечити контакти між людьми. І це є найкращими аргументами, щоб народ не боявся процесів реформування.
Між того, молодший заступник Міністра закордонних справ Чеської Республіки Ярослав Лудва зазначив, що його країна пропонує послідовну допомогу Україні в розбудові громадянського суспільства, незалежних ЗМІ та реформування системі освіти. Надається і фінансова підтримка. На реконструкцію та перетворення в Україні Чехія виділила 2 мільйони євро. Але найбільшим фінансовим донором нашої держави в сфері децентралізації залишається Швеція та Канада. Так, шведсько-український проект підтримки децентралізації реалізовуватиметься в нашій країні у період з 2014 по 2017 роки. Його головна мета — надання практичної підтримки просування реформ на основі досвіду Швеції.
Заступник Голови Верховної Радим України Оксана Сироїд підкреслила, що перші кроки децентралізації в країні вже зроблено. Зокрема, це бюджетна та податкова децентралізація. В Україні також прийнято Закон «Про об’єднання територіальних громад», який дозволить громадам стати багатшими та впливати на добробут свого середовища. Проте, фінансова самостійність та збільшення повноважень для місцевих громад це і зростання відповідальності. На сьогодні, за її інформацією, вкрай необхідно приймати новий закон про місцеве самоврядування, про вибори до місцевих рад. У свою чергу, обласні державні адміністрації повинні забезпечити процес модерації між людьми.
Урядом України вже схвалено методику реформування місцевого самоврядування, що впроваджуватиметься у декілька етапів.
Загалом, у Чернігівській, Полтавській та Хмельницькій областях реалізовуватимуться пілотні проекти співпраці територіальних громад.
Останні новини Чернігівщини
1–2 липня у Чернігові перевірятимуть систему оповіщення населення — просимо зберігати спокій 17:46
Управління з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення Чернігівської міської ради повідомляє
День спільнодії: на Чернігівщині знайомились з психологічними практиками МВС в межах програми «Ти як?» 17:25
У межах Дня спільнодії психологи Національної поліції, ДСНС, Нацгвардії, прикордонного загону поділились можливостями у сфері ментального здоров’я, зокрема представили проєкт «Пункт психологічних практик», спрямований на формування звички піклуватися про психічне здоров’я, зменшення тривожних станів, панічних атак та зняття надмірної психічної напруги в умовах військових дій.
Поліцейські Ніжинщини затримали чоловіка, який скоїв замах на вбивство родички 16:32
Поліцейські встановили, що на ґрунті давнього конфлікту місцевий мешканець вистрілив з рушниці у дружину свого брата. Поранену жінку госпіталізовано.
За матеріалами СБУ 11 років тюрми заочно отримав митрополит УПЦ (МП), який благословив війну рф проти України 16:11
За матеріалами Служби безпеки до 11 років позбавлення волі заочно засуджено підсанкційного митрополита Луганської єпархії УПЦ (МП) Василя Поворознюка, який співпрацює з рашистами на тимчасово захоплених територіях.
“Чернігівські гуляння” — мистецьке спілкування у дворику філармонійного центру 15:41
Традиційні танці, народні пісні посідають чільне місце в українській культурі.