В Чернігові готуються до громадських слухань щодо майбутнього пам’ятників радянським діячам на центральній алеї міста
27 березня обласному штабі національного спротиву відбулося засідання ініціативної групи з підготовки громадських слухань щодо майбутнього пам’ятників радянським діячам на центральній алеї міста - на так званій Алеї героїв.

Сергій Черняков, керівник Громадської ініціативи «Збережемо старий Чернігів», голова Чернігівської обласної організації Народного Руху України, наголосив на необхідності деполітизації центральної алеї міста. «Необхідно не просто демонтувати всі погруддя і передати їх до музею, але не треба ставити нових. Нехай ця алея стане, наприклад, алеєю фонтанів».
В’ячеслав Лебідь, депутат Чернігівської міської ради докладно ознайомив присутніх із процедурою та вимогами щодо проведення громадських слухань. Він наголосив, що цивілізоване, правове рішення цієї проблеми, яке так гостро постало після Євромайдану та початком війни Російської Федерації проти України, має стати зразком для нашої держави.
Співробітники Українського інституту національної пам’яті Сергій Бутко і Сергій Горобець дали характеристику комуністичним діячам, погруддя яких знаходяться на центральній алеї, як ворогів Української державності. Частина з них винна у масових репресіях проти цивільного населення і злочинів проти людяності. Рекомендація Українського інституту національної пам’яті: державна політика національної пам’яті, чинні нормативно-правові акти вищого рівня, позиція Президента та уряду однозначна: необхідно звільнитися від символів колишнього радянського тоталітаризму, на які спирається сучасний російський агресор.
Сергій Соломаха, заступник голови Чернігівської обласної організації Народного Руху України, також підкреслив, що кровопролиття на Донбасі та анексія путінською Росією Криму почалося саме з довготривалої інформаційної війни відновлення та збереження радянського минулого – комуністичного тоталітаризму.
Представники ВО «Свободи» і молодіжних організацій чітко вказали, що збереження символів комуністичного тоталітаризму – це робота «п’ятої колони», яка працює на ворога. Тож необхідно очистити наш старовинний край від ворожої символіки у правовий спосіб. Керівництво і депутати Чернігівської міської ради своїм ставлення до цієї проблеми і здатності її вирішити покажуть: вони за Українську державу чи проти неї.
Олександр Майшев, член Національної спілки журналістів України
Останні новини Чернігівщини
На Чернігівщині поліцейські скерували до суду справу міжрегіональної організованої злочинної групи, яка створила нарколабораторію промислових масштабів 16:42
Слідчі поліції Чернігівщини завершили досудове розслідування та скерували до суду обвинувальний акт щодо членів організованої злочинної групи. Фігуранти створили потужну лабораторію з виготовлення психотропів з подальшим їх збутом оптовими партіями до різних областей України. Злочинний прибуток наркоділків щомісяця сягав понад 25 мільйонів гривень.
Дігтярівський професійний аграрний ліцей здійснює підготовку кадрів для сільського господарства 16:10
Наразі в закладі освіти триває вступна кампанія, а отже кожен випускник дев'ятого або одинадцятого класу може стати учнем цього профтеху.
У Чернігові демонтують ще понад 30 незаконних тимчасових споруд 15:47
На засіданні виконавчого комітету Чернігівської міської ради 9 липня 2025 року погодили рішення комісії з демонтажу тимчасових споруд. Йдеться про 32 об'єкти, які були встановлені без дозвільних документів у різних частинах міста.
У Прилуках поліцейські разом із рятувальниками продовжують проводити профілактичні рейди у місцях відпочинку поблизу водойм 15:07
Інспектори служби освітньої безпеки Прилуцького районного відділу поліції спільно з співробітниками ДСНС проводять профілактичну роботу серед населення, яка спрямована на запобігання нещасним випадкам під час літнього відпочинку біля води.
Поширював злочинний вплив та керував вчиненням злочинів – до 9 років за ґратами засуджено жителя Ніжинського району 14:47
За публічного обвинувачення прокурорів Чернігівської обласної прокуратури вироком Ніжинського міськрайонного суду затверджено угоду про визнання винуватості та визнано винним жителя Ніжинського району у встановленні та поширенні злочинного впливу, втягненні неповнолітнього у протиправну діяльність, незаконному придбанні та зберіганні з метою збуту особливо небезпечного наркотичного засобу, незаконному зберіганні наркотичних засобів без мети збуту, крадіжці та вимаганні (ч. 3 ст. 27 ч. 4 ст. 185, ч. 4 ст. 189, ч. 2 ст. 255-1, ч. 1 ст. 304, ч. 2 ст. 307, ч. 1 ст. 309 КК України).