На території області впроваджується паливно-енергетичний кластер
Питання щодо створення та функціонування паливно-енергетичного кластеру на території Чернігівської області обговорено на першому засіданні робочої групи 18 березня в Департаменті інвестиційного розвитку та капітального будівництва облдержадміністрації.

У роботі взяли участь члени робочої групи – представники Департаменту розвитку відновлювальної енергетики Державного агентства з енергоефективності та енергозбереження України, ТОВ «ЕСКО ГАРАНТ», Всеукраїнської громадської організації «Вища рада енергоаудиторів і енергоменеджерів України», Департаментів та управлінь ОДА, Державної інспекції нагляду у будівництві, котлонагляді та за підйомними спорудами територіального управління Держгірпромнагляду у Чернігівській області, ТОВ «Інститут інтелектуальних інвестицій», КП «Центр державно-приватного партнерства» та ПАТ «Облтеплокомуненерго».
Насамперед директор Департаменту інвестиційного розвитку та капітального будівництва ОДА Олег Міщенко зазначив, що Департамент працює у напрямку забезпечення організації проведення глибокого енергоаудиту об’єктів комунальної власності, проведення комплексного аналізу стану енергозабезпечення області, залучення внутрішніх та зовнішніх інвестицій для реалізації проектів у сфері енергозбереження та підвищення енергоефективності.
Науковий керівник ТОВ «Інститут інтелектуальних інвестицій» Валентин Підвисоцький презентував проект кластерної моделі тепло-енергозабезпечення області.
Кластер - це географічно концентровані групи взаємопов'язаних підприємств, спеціалізованих постачальників, постачальників послуг у відповідних галузях виробництва товарів та послуг, а також пов'язаних з діяльністю організацій в певних секторах економіки, що конкурують, але в той же час, взаємодіючих у спільній роботі – зазначив він.
Також науковий керівник визначив основні етапи розвитку кластеру:
- формування балансу потреб та можливостей тепло-енергозабезпечення;
- формування проектів з тепло-енергозабезпечення;
- формування технологічних коридорів реалізації проектів;
- формування договірних відносин між учасниками технологічних коридорів;
- формування фінансових інструментів та механізмів реалізації проектів;
- забезпечення управління розвитком кластеру через “Офіс управління проектами”.
В обговоренні взяли участь президент Всеукраїнської громадської організації «Вища рада енергоаудиторів і енергоменеджерів України» Вадим Улида та заступник директора ТОВ «ЕСКО ГАРАНТ» Володимир Рябоненко, які наголосили на важливості проведення глибокого енергоаудиту та створення карти енергоспоживання області та запропонували проведення тематичних тренінгів для представників місцевої влади.
Очікуваними результатами від впровадження кластеру на території області буде зменшення споживання газу, витрат населення та енергетичної складової в собівартості виробленої продукції, економія електроенергії та теплової енергії.
Останні новини Чернігівщини

Судитимуть браконьєра, який незаконно вполював лося на Прилуччині 16:39
Прокурорами Прилуцької окружної прокуратури скеровано до суду обвинувальний акт стосовно жителя міста Прилуки за фактом вчинення незаконного полювання на звірів, які занесені до Червоної книги України (ч. 1 ст. 248 КК України).

ТОП-10 найзатребуваніших вакансій від місцевих роботодавців 16:36
Робота є. Зокрема, й на Чернігівщині. Наразі у базі даних обласної служби зайнятості налічується 1924 вакансії.

Правоохоронці підвели підсумки роботи 1 півріччя 2025 року протидії злочинності у бюджетній сфері Чернігівщини 16:33
Сьогодні в Чернігівській обласній прокуратурі відбулась робоча нарада з керівниками правоохоронних органів регіону. На нараді були присутні керівник Чернігівської обласної прокуратури Станіслав Гущесов, начальник Головного управління Національної поліції в Чернігівській області Іван Іщенко та начальник Управління Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області Олександр Кондрашов.

Олена Шуляк: Антикорупція, цифровізація, ринок землі – головні реформи протягом останніх років 16:31
У нещодавньому інтерв’ю "Вокс Україна" очільниця "Слуги Народу" та народна депутатка Олена Шуляк зазначила, що, на її переконання, найбільш відчутні результати команда влади, зокрема й партія "Слуга Народу", демонструє в трьох напрямах реформування держави: розвитку антикорупційної інфраструктури, цифровій трансформації та впровадженні земельної реформи.

єРобота на Чернігівщині: результати програми «Власна справа» 14:42
Грантова програма «Власна справа» урядового проєкту «єРобота», яку адмініструє Державна служба зайнятості, - не просто про гроші, а про довіру та можливості, про людей та бізнес, які працюють у найважчі часи і мотивують інших.