Ситуація з погашенням заборгованості із заробітної плати складна, але контрольована
Ситуацію з погашення заборгованості із заробітної плати на підприємствах, організаціях та установах області розглянули на черговому засіданні тимчасової комісії, яке відбулося 11 березня під керівництвом виконуючого обов’язки голови обласної державної адміністрації Сергія Журмана.

— Заборгованість із виплати заробітної плати в області з початку року зросла на 20% і становила майже 22 мільйони гривень. Тому маємо продовжувати розпочату у минулому році роботу, задля того, щоб тримати на постійному контролі це питання, — повідомив очільник області.
Наразі в регіоні налічується 49 підприємств-боржників. Нажаль, за інформацією директора Департаменту соціального захисту населення Олега Русіна, переважна сума боргів сконцентрована на 30-ти економічно активних підприємствах. Найбільшими боржниками серед них є ПАТ «Чернігівський завод радіоприладів «ЧеЗаРа», ДП «Чернігівнафтогазгеологія», ПАТ «Хімтекстильмаш», «Чернігівський науково-дослідний та проектний інститут землеустрою». Як не прикро, зросли борги у промисловому секторі економіки та будівельній галузі Чернігівщини. На початок березня виникла заборгованість із виплати заробітної плати у сільському господарстві області, зокрема, на ТОВ «Придніпров’є» Ріпкинського району.
Значна сума боргу залишається і на 19 неактивних підприємствах. Із них 3 призупинили свою діяльність, на 16 — здійснюються процедури відновлення платоспроможності. Серед найбільших боржників тут «Будівельна компанія «Домобудівник», ПАТ «Чернігівбуд», «Ніжинський ремонтний завод інженерного озброєння», «Ніжинські лабораторії скануючих пристроїв» тощо.
Основними причинами існування боргів продовжуються залишатися низька платоспроможність та високий рівень збитковості підприємств, неналежна реалізація виробленої продукції, тимчасове призупинення виробничої діяльності несвоєчасні розрахунки замовників за виконані роботи.
У ході засідання було заслухано інформацію про ситуацію, проблемні питання та шляхи ліквідації заборгованості працівникам підприємств м. Чернігова та Ріпкинського району.
На переконання Сергія Журмана, даної ситуації з виплати заробітної плати в області можна було уникнути. Саме тому, керівникам районів було поставлено завдання — тримати на постійному контролі підприємства, де заборгованість тільки з’являється, задіяти всі важелі та впливати на підприємства-боржники.
Останні новини Чернігівщини

У Ічні Прилуцького району поліцейські під час санкціонованого обшуку вилучили у чоловіка набої 11:19
Співробітники Ічнянського відділення Прилуцького районного відділу поліції відкрили кримінальне провадження за фактом незаконного зберігання місцевим мешканцем майже 400 набоїв до автоматичної зброї. Зловмиснику загрожує до семи років позбавлення волі.

Безбар'єрність в дії: на Чернігівщині для 72 громадян з інвалідністю облаштовано робочі місця 11:17
Серед них - наш захисник Роман Тронь з с. Парафіївки Прилуцького району, якого працевлаштовано охоронником на ПрАТ «Кремінь». Підприємство займається вирощуванням зернових, бобових і насіння олійних культур. Завдяки участі у програмі кошти на придбання телевізійної системи, офісного стола та крісла для роботи охоронника роботодавцю компенсувала служба зайнятості.

Викрито жінку, яка передавала ворогу дані про воєнні об’єкти та допомогла у спостереженні за залізницею 11:12
За процесуального керівництва Чернігівської обласної прокуратури повідомлено про підозру жительці міста Ніжин у державній зраді, вчиненій в умовах воєнного стану (ч. 2 ст. 111 КК України).

За позовом Новгород-Сіверської окружної прокуратури забезпечено збереження лісових насаджень 11:08
На органи місцевого самоврядування покладається обов’язок віднесення самосійних лісів до самозалісених ділянок та їх використання виключно за цільовим призначенням, з метою недопущення їх знищення (вирубування). Відповідну роботу з цих питань проводять працівники територіальних управлінь Держлісагентства України у взаємодії з відповідними органами місцевого самоврядування, що за рішеннями сесії передають самозаліснені ділянки спеціалізованим лісогосподарським підприємствам.
Освітні можливості для учасників бойових дій та осіб з інвалідністю внаслідок війни пропонує служба зайнятості... 11:05
Йдеться про безоплатне професійне навчання в рамках експериментального проєкту. І торік такою можливістю скористалися 7 мешканців області: вчилися на електромонтера, електрозварника, верстатника деревообробних верстатів.