Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 1 лютого, 18:29:54

Ситуація з погашенням заборгованості із заробітної плати складна, але контрольована

12.03.2015   08:33Агенцiя

Ситуацію з погашення заборгованості із заробітної плати на підприємствах, організаціях та установах області розглянули на черговому засіданні тимчасової комісії, яке відбулося 11 березня під керівництвом виконуючого обов’язки голови обласної державної адміністрації Сергія Журмана.

— Заборгованість із виплати заробітної плати в області з початку року зросла на 20% і становила майже 22 мільйони гривень. Тому маємо продовжувати розпочату у минулому році роботу, задля того, щоб тримати на постійному контролі це питання, — повідомив очільник області.

Наразі в регіоні налічується 49 підприємств-боржників. Нажаль, за інформацією директора Департаменту соціального захисту населення Олега Русіна, переважна сума боргів сконцентрована на 30-ти економічно активних підприємствах. Найбільшими боржниками серед них є ПАТ «Чернігівський завод радіоприладів «ЧеЗаРа», ДП «Чернігівнафтогазгеологія», ПАТ «Хімтекстильмаш», «Чернігівський науково-дослідний та проектний інститут землеустрою». Як не прикро, зросли борги у промисловому секторі економіки та будівельній галузі Чернігівщини. На початок березня виникла заборгованість із виплати заробітної плати у сільському господарстві області, зокрема, на ТОВ «Придніпров’є» Ріпкинського району.

Значна сума боргу залишається і на 19 неактивних підприємствах. Із них 3 призупинили свою діяльність, на 16 — здійснюються процедури відновлення платоспроможності. Серед найбільших боржників тут «Будівельна компанія «Домобудівник», ПАТ «Чернігівбуд», «Ніжинський ремонтний завод інженерного озброєння», «Ніжинські лабораторії скануючих пристроїв» тощо.

Основними причинами існування боргів продовжуються залишатися низька платоспроможність та високий рівень збитковості підприємств, неналежна реалізація виробленої продукції, тимчасове призупинення виробничої діяльності несвоєчасні розрахунки замовників за виконані роботи.

У ході засідання було заслухано інформацію про ситуацію, проблемні питання та шляхи ліквідації заборгованості працівникам підприємств м. Чернігова та Ріпкинського району.

На переконання Сергія Журмана, даної ситуації з виплати заробітної плати в області можна було уникнути. Саме тому, керівникам районів було поставлено завдання — тримати на постійному контролі підприємства, де заборгованість тільки з’являється, задіяти всі важелі та впливати на підприємства-боржники.

Останні новини Чернігівщини

Львівський апеляційний суд заборонив Владиславу Атрошенку обіймати посаду міського голови Чернігова протягом року

Львівський апеляційний суд заборонив Владиславу Атрошенку обіймати посаду міського голови Чернігова протягом року 12:43

Міському голові Чернігова Владиславу Атрошенку заборонили обіймати відповідну посаду строком на один рік.

За матеріалами СБУ судитимуть російського агента, який збирав інформацію про переміщення ЗСУ 10:09

Слідчі Управління СБ України в Чернігівській області завершили досудове розслідування стосовно мешканця прикордоння, який приховано збирав інформацію про місця дислокації та переміщення українських військ на території Чернігівщини та Київщини.

«Слугу Народу» на Чернігівщині очолив В’ячеслав Чаус

«Слугу Народу» на Чернігівщині очолив В’ячеслав Чаус 09:55

Обов’язки голови Чернігівської обласної організації партії «Слуга Народу» покладено на В’ячеслава Чауса, який є головою Чернігівської ОВА.

1 лютого - цей день в Україні та в світі

1 лютого - цей день в Україні та в світі 09:52

ДЕНЬ 343 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 343 RUSSIAN AGRESSION

Ворожі війська продовжують обстрілювати прикордоння Чернігівщини та Сумщини з мінометів

Ворожі війська продовжують обстрілювати прикордоння Чернігівщини та Сумщини з мінометів 09:50

Вчора, 30 січня, російські війська продовжували обстрілювати прикордоння Чернігівської та Сумської областей.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини