Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 29 березня, 06:54:29

11 чернігівців підтримуватимуть мир в Конго. ФОТО

08.02.2012   08:24

В регіональному медіа-центрі міністерства оборони України в Чернігові відбулася прес-конференція присвячена першій ротації миротворчого контингенту місії ООН зі стабілізації у Демократичній Республіці Конго

Командир 8-го командного пункту армійської авіації Сухопутних військ  ЗС України, що в Чернігові, підполковник Сергій Шаповалов розповів журналістам про підготовку українських льотчиків та особливості нової миротворчої місії для військовослужбовців Збройних Сил України. Для нього це восьма миротворча місія. Він та ще десять військовослужбовців з Чернігова днями вилетять до Демократичної Республіки Конго.

Підполковник Шаповалов, як начальник штабу нашого контингенту провів рекогносцировку  безпосередньо на місці, де буде розміщуватися українській загін.

18-й окремий вертолітний загін включатиме 157 військовослужбовців, 4 бойових вертольоти Мі-24, а також 43 одиниці автомобільної та спеціальної техніки.

- Передислокація загону розпочнеться 10 лютого і відбуватиметься поетапно. Це пов'язано з тим, що найближчий до нашої майбутньої бази аеродром не має можливості прийняти літак класу "Руслан". Тож, спочатку ми полетимо до Уганди, а вже потім літаками місії ООН "Геркулес" та "Іл-76" до Конго. На околиці міста Гома, що в центрально-східному Конго на березі великого озера Кіу буде розміщено управління та два вертольота загону українських миротворців. Друга частина нашого загону розташується 500 кілометрів на схід у населеному пункті Бунія. Це прикордонний район з Суданом, - поділився Сергій Шаповалов. 
  
Завдання миротворчого контингенту України полягатимуть у веденні повітряної розвідки, спостереження, проведенні заходів стримування та вогневої підтримки наземних сил, забезпечення дій військ Місії, у тому числі пошуково-рятувальних операцій та супроводженні доставки гуманітарних вантажів.

- На території цієї держави залишаються райони, куди вантажному повітряному транспорту без супроводу бойових вертольотів літати небезпечно. А в деякі райони добратися автотранспортом взагалі неможливо, - далі розповів Сергій Шаповалов.
  
Підготовка особового складу першої ротації миротворчого контингенту Місії ООН зі стабілізації у Демократичній Республіці Конго проводилася на базі окремого полку армійської авіації, в Бродах на Львівщині. 

Слід зазначити, що майже 90 відсотків миротворців мають досвід участі у миротворчих операціях у Косовому, Іраку, Сьєрра-Леоне та Ліберії.  Вони є досвідченими військовими льотчиками, мають більше тисячі годин нальоту. А командир 3-го окремого полку армійської авіації військовий льотчик-снайпер полковник Ігор Яременко налітав на вертольотах Мі-24 майже три тисячі годин. Саме його призначено на посаду командира миротворчого  контингенту Місії ООН зі стабілізації у Демократичній Республіці Конго.

- З військовослужбовцями проводилися заняття з парашутно-десантної та морської підготовки, техніки пілотування вдень та вночі за різних метеорологічних умов, бойове злагодження у складі загону, під час якого всі вони склали заліки зі спеціальної вогневої та фізичної підготовки, - розповів підполковник Шаповалов.

Експерти ООН високо оцінили готовність наших миротворців до виконання завдань Місії ООН зі стабілізації у Демократичній Республіці Конго.

За словами підполковника Шаповалова, Українській вертолітний загін діятиме разом з Індійської піхотною бригадою, забезпечуючи повітряне прикриття наземних операцій. 
- Першим завжди важче. Нам доведеться працювати "з нуля", обживати табір, налагоджувати службу та побутові умови. Загін має бути повністю автономним: здійснювати ремонт і обслуговування вертольотів та автомобільної техніки власними силами, забезпечення зв'язком, охорону табору, налагодити роботу водофільтрувальної станції, пекарні, їдальні тощо. Тобто на повному самозабезпеченні. І не зважаючи на все це, ми майже одразу маємо приступити до польотів, - на завершення прес-конференції сказав Сергій Шаповалов.

До речі,  з 1 січня цього року збільшено грошове утримання українських миротворців у всіх місіях. Відтепер контрактники отримуватиме 2, а офіцери 3 тисячі доларів США.
- Участь наших військовослужбовців в таких наприклад країнах, як Ліберія. Кот-Д'Івуар щомісяця приносить держбюджету України мільйони доларів. Окрім грошей, це насамперед престиж держави на міжнародній арені. Плюс безцінний досвід, якій набуває українська армія.
- Порох завжди маємо тримати сухим, - підсумував Сергій Шаповалов.


ІСТОРІЯ КОНФЛІКТУ:

На території Демократичної Республіки Конго в 1998 році спалахнула Друга конголізська війна за участтю 11 африканських держав. Раніше ворожнеча між центральноафриканськими народами хуту і тутсі вже призводила до воєн в Уганді, Руанді і Бурунді. Конфлікт в регіоні, що продовжується близько 10 років, сягає своїм корінням до геноциду в Руанді в 1994 році. Ця область багата мінеральними ресурсами і тут перетинаються інтереси повстанців тутсі, що підтримують бунтівного генерала Лорена Нкунду, радикальних руандійських бойовиків хуту, що втекли зі своєї країни, і повстанців "Маі Маі". За час бойових дій на сході ДР Конго загинули близько 5,5 мільйонів осіб. В даний час, за даними ООН, тут налічується близько 1 мільйона біженців.
Мирною угодою передбачалося припинення в районі всіх бойових дій між численними повстанськими угрупуваннями і урядовими солдатами, а також поступове роззброєння і розпуск бойовиків. Але зіткнення тут все одно продовжуються, що змушує мирних жителів покидати свої будинки.
Міжнародний контингент ООН присутній в державі з 1999 році. Після закінчення війни в сучасному Конго залишаються різноманітні повстанські угруповання. Вони грабують державні родовища корисних копалень на сході держави, а також займаються викраденням та вбивствами мирних жителів. Розповсюджена серед них й контрабанда золота. Крім цього, серйозною проблемою в державі стало масове гвалтування жінок. Було відмічено 8 тис. випадків в 2009 році, після чого міжнародні військові та поліціанти в ДРК стали практикувати супроводжиння жінок.
Миротворча місія ООН в ДР Конго налічує близько 17 тисяч солдатів, але і цього явно недостатньо, враховуючи величезний розмір конфліктного району.

ОФІЦІЙНО:

Ситуація, що склалася, змусила секретаріат ООН шукати страну-контрибутора, яка направила б свої вертольоти в цю країну. Зважаючи на те, що наша держава має відповідні можливості, а також вивела три вертольоти Мі-24 з Ліберії згідно з планом поетапного скорочення Місії ООН в цій країні, Секретаріат ООН звернувся до України з проханням розглянути можливість направлення підрозділу бойових вертольотів до Демократичній Республіці Конго.
22 грудня минулого року 247 голосами народних депутатів Верховна Рада України ухвалила Закон "Про схвалення рішення Президента України щодо направлення миротворчого контингенту для участі України в Місії ООН зі стабілізації у Демократичній Республіці Конго". Відповідно до ухваленого Закону, до складу Місії ООН зі стабілізації у Демократичній Республіці Конго буде направлено національний миротворчий контингент чисельністю до 200 військовослужбовців та 4 бойових вертольотів Мі-24 (з бойовими комплектами з розрахунку по 5 на один вертоліт), а також 43 одиниці автомобільної та спеціальної техніки.

ДОВІДКОВО:

Головний штаб Місії ООН зі стабілізації у Демократичній Республіці Конго (МООНСДРК) розташований у столиці країни м. Кіншаса. Військові контингенти Місії дислоковані на території усіх провінцій Конго.
Військовий компонент Місії складається з п'яти бригад (Західна, Північне Ківу, Ітурі, Південне Ківу, Катанга) та одного сектору, розташованого в м. Кісангані.
Місцем базування миротворчого контингенту України на території Демократичної Республіки Конго пропонується визначити аеродроми Місії у м. Гома (Північне Ківу) з подальшим переміщенням двох вертольотів на аеродром у м. Бунія (Ітурі).
Завдання миротворчого контингенту України полягатимуть у веденні повітряної розвідки, спостереження, проведенні заходів стримування та вогневої підтримки наземних сил, забезпечення дій військ Місії, у тому числі пошуково-рятувальних операцій.
Безпосереднє керівництво миротворчим контингентом України у складі МООНСДРК здійснюватиметься командувачем військами Місії. Загальне керівництво миротворчим контингентом України здійснюватиме Генеральний штаб Збройних Сил України.
Заміна особового складу миротворчого контингенту України у МООНСДРК здійснюватиметься шляхом планових ротацій.
Миротворчий контингент України може бути відкликаний до завершення визначеного терміну в разі, якщо його подальша присутність на території Демократичної Республіки Конго стане недоцільною через суттєву зміну міжнародної воєнно-політичної обстановки чи обставин у регіоні перебування, припинення фінансування та через інші причини.

Фото в Чернігові - В. Кошмал

Останні новини Чернігівщини

З 1 квітня 2024 року на Чернігівщині розпочинається нерестова заборона на вилов водних біоресурсів

З 1 квітня 2024 року на Чернігівщині розпочинається нерестова заборона на вилов водних біоресурсів 15:04

З 1 квітня 2024 року з метою охорони нерестовищ у рибогосподарських водних об’єктах та забезпечення сприятливих умов нересту водних біоресурсів, відповідно до Правил рибальства та наказу Управління Державного агентства з розвитку меліорації, рибного господарства та продовольчих програм у Чернігівській області від 22.03.2024 №45 на Чернігівщині розпочинається заборона добування (вилову) водних біоресурсів у рибогосподарських водних об’єктах (їх частинах) на період нересту.

За матеріалами СБУ винесено вирок російському окупанту, який знущався над сім’єю з неповнолітніми дітьми 14:55

За матеріалами СБУ суд виніс вирок військовому рф, причетному до вчинення воєнних злочинів під час тимчасового захоплення частини Чернігівської області.

Державна реєстраторка підозрюється у зловживанні повноваженнями, що спричинило неправомірне вибуття з державної власності земельних ділянок сільськогосподарського призначення 14:51

За процесуального керівництва Прилуцької окружної прокуратури повідомлено про підозру державному реєстратору однієї із сільських рад Прилуцького району у зловживанні своїми повноваженнями з метою отримання неправомірної вигоди, що спричинило тяжкі наслідки та несанкціонованій зміні інформації, що обробляється в автоматизованих системах, вчиненій особою, яка має право доступу до неї, вчиненій за попередньою змовою групою осіб (ч. 3 ст. 365-2, ч. 3 ст. 362 КК України).

Перекривається рух автотранспорту на перехресті вул. Героїв Маріуполя та Кримської

Перекривається рух автотранспорту на перехресті вул. Героїв Маріуполя та Кримської 14:49

З 27 березня по 16:00 год. 9 квітня. Відповідний дозвіл наданий КП «Чернігівводоканал» на засіданні виконавчого комітету Чернігівської міської ради сьогодні.

 Понад 7 мільйонів гривень – на вирішення екологічних проблем Чернігівщини

Понад 7 мільйонів гривень – на вирішення екологічних проблем Чернігівщини 14:45

Профільна робоча група при Чернігівській обласній раді сьогодні, 26 березня, погодила перелік видатків обласного фонду охорони навколишнього природного середовища Чернігівської області на 2024 рік.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини