Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 14 грудня, 15:16:12

Сергій Журман: Акт Злуки увійшов в історію прийдешніх поколінь як день об’єднання всіх українських земель в єдину українську державу

23.01.2015   07:42Агенцiя

На цьому в.о. голови обласної державної адміністрації наголосив під час урочистостей з нагоди відзначення Дня Соборності України.

Перед початком заходу в фойє філармонійного центру усі бажаючі оглянули виставкову експозицію з історії українського державотворення, підготовлену Чернігівським обласним історичним музеєм ім. В. В. Тарновського та обласним архівом.

— Свобода, єдність, цілісність, соборність, незалежність, мир – сакральність цих слів ми розуміємо зараз, мабуть, як ніколи, бо за 23 роки нашої незалежності Україна не перебувала у стані війни. Кожного дня ми оплакуємо тих, хто віддає за неї своє життя - зауважив Сергій Журман.

Вже 85 чернігівців загинули на передовій цієї неоголошеної війни. Світлу пам’ять загиблих героїв-наших земляків присутні вшанували хвилиною мовчання.

Україна пережила багато подій, які вплинули на світобачення її народу. Майже сто років тому, 22 січня 1918 року, прийняттям IV Універсалу, що проголошував Україну вільною й суверенною, увінчалася багатовікова боротьба нашого народу за власну державність.

Рік потому, 22 січня 1919 року, Акт Злуки Української Народної Республіки та Західно-Української Народної Республіки об’єднав всі українські землі під знаком однієї держави.

Багато випробувань випало на український народ від того часу. Пройшло майже століття, за яке українці пережили часи голоду, поневірянь, страшної Другої світової війни.

Сергій Журман також згадав ще один, без перебільшення, доленосний для України захід, який став символом єдності східних і західних земель України вже наприкінці минулого століття. 25 років тому, 21 січня 1990 року сотні тисяч українців взялися за руки, утворивши живий ланцюг єдності від Києва до Львова. Це була одна з найбільших у Європі масових акцій, яка довела, що українці одностайні у своєму прагненні жити в єдиній, неподільній, вільній державі.

За 23 роки Україна пережила складний етап державотворення. Проте ніхто не сподівався, що бажання українського народу самостійно визначати свою подальшу долю, свій історичний шлях наразиться на агресію з боку найближчого сусіда.

— Акт Злуки, День Соборності набуває ще більшої значимості саме сьогодні, в такий складний для української історії час. Тому ми усі повинні об’єднатися і зробити все задля того, щоб показати усьому світу, що саме в єдності наша сила і саме миру прагнемо ми. І робимо все задля того, щоб жити однією родиною, у вільній країні, в одній європейській родині, - відзначив Сергій Журман.

Також він вручив державні нагороди та відзнаки облдержадміністрації.

З Днем Соборності України присутніх також привітав та вручив відзнаки голова обласної ради Микола Звєрєв.

З нагоди свята перед глядачами виступив академічний камерний хор ім. Дмитра Бортнянського обласного філармонійного центра фестивалів та концертних програм та Академічний ансамбль пісні і танцю «Сіверські клейноди».

Останні новини Чернігівщини

На фестивалі в Гомелі драмтеатр був нагороджений Дипломом

На фестивалі в Гомелі драмтеатр був нагороджений Дипломом "За кращий акторський ансамбль" 14:59

Цього року XIV Міжнародний фестиваль «Слов’янські театральні зустрічі», що проходив у Гомелі (Республіка Білорусь) 3–7 грудня, був приурочений до відзначення 80-річчя заснування Гомельського обласного драматичного театру.

Знову перенесли відключення аналогового телебачення

Знову перенесли відключення аналогового телебачення 14:47

Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення погодила перенесення терміну вимкнення аналогового мовлення в Україні на 30 червня 2020 року. Про це повідомляє пресслужба Нацради.

Школа з прав людини для молодих активістів: підсумки та подальші очікування

Школа з прав людини для молодих активістів: підсумки та подальші очікування 14:42

Всеукраїнська школа з прав людини для молодих активістів/ок проходила в Освітньому домі прав людини в Чернігові з 4 по 10 грудня. Підсумком роботи стало 4 проєкти правозахисного спрямування.

Відбувся день спеціаліста

Відбувся день спеціаліста "Сучасні тенденції хорової освіти" 14:33

Традиційно напередодні новорічних та різдвяних свят, в читальній залі Чернігівської ОУНБ ім. В.Г. Короленка в межах проєкту «Мереживо музичної зими» відбувся день спеціаліста «Сучасні тенденції хорової освіти» за участі студентів I-IV курсів відділу хорового диригування Чернігівського музичного коледжу ім. Л. Ревуцького.

В Чернігівському гарнізоні для солдатів і сержантів служби за контрактом до кінця року відкриють двері три нові гуртожитки

В Чернігівському гарнізоні для солдатів і сержантів служби за контрактом до кінця року відкриють двері три нові гуртожитки 12:07

В Чернігові, на території військового містечка однієї з частин гарнізону, завершується будівництво трьох гуртожитків поліпшеного планування для військовослужбовців за контрактом.