Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 26 квітня, 16:51:50

На Чернігівщині цілий Меморіальний комплекс "Пам’яті Героїв Крут" підтверджує висловлювання Яценюка у Німеччині

09.01.2015   12:22

Чому викликало бурхливу істерію російських політиків і підлеглих Кремлю ЗМІ висловлювання Прем’єр-міністра України Арсенія Яценюка на історичну тематику?

7 січня 2015 року Прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк у своєму інтерв’ю німецькій телерадіокомпанії «АRD» сказав наступне: «Російська агресія проти України – це зазіхання на світовий порядок. Ми всі добре пам’ятаємо радянське вторгнення як в Україну, так, у тому числі, і в Німеччину. Його треба уникнути. Нікому не дозволено переписувати результати Другої світової війни»

Голова українського уряду, говорячи про вторгнення в Україну, нагадав хрестоматійний факт із історії російсько-українських відносин – агресію радянської Росії з грудня 1917 року проти Української Народної Республіки.

Нагадаємо, що 17 грудня 1917 року (3 грудня 1917 року за старим стилем) Совєт Народних Комісаров РСФСР висунув ультиматум Центральній Раді УНР, який редагували В. Ленін, Й. Сталін і Л. Троїцький. Між іншим у цьому документі було заявлено: «Ми звинувачуємо Раду в тому, що, прикриваючись національними фразами, вона веде цілком буржуазну політику, яка давно вже виявляється у невизнанні Радою радянської влади на Україні». Для необізнаних пояснимо, що під «радянською владою» більшовицькі керманичі Росії мали на увазі свою владу, а будь яка інша автоматично ставала «буржуазною». Пропагандистський туман про визнання більшовицькою владою права націй на самовизначення аж до відділення від Росії демонструє традиційну російську імперіалістичну звичку маскувати свою агресивну політику. Звертає увагу, що очольники радянської Росії заявили, що неприйняття будь якого з пунктів вимог до Центральної Ради означає оголошення війни. Отже, вони були однозначно націлені на загарбання України.

Через 48 годин після оголошення ультиматуму радянська Росія оголосила війну Україні.

29 січня 1918 року під Крутами українські захисники, серед яких були уродженці різних куточків країни, у тому числі й Західної України, на чолі з сотником Аверкієм Гончаренком (уродженцем с.Дащенки Варвинського району Чернігівської області, яке за царат було у Лохвицькому повіті Полтавської губернії), провели героїчний оборонний бій проти російсько-більшовицької армії М. Муравйова. Ворог поніс великі втрати і змушений був на дві доби зупинити свій наступ, що стало для нього програшем у перспективі.

До 95-ї річниці подвигу героїв Крут

Про обставини початок російської агресії проти України та легендарний бій під Крутами розповідається у музейній експозиції Меморіального комплексу «Пам’яті Героїв Крут». Представлені там документи повністю підтверджують висловлювання Арсенія Яценюка щодо радянського вторгнення в Україну.

Триває робота над зйомками народного фільму “Крути: честь і кров”

Герої України. Крути. Перша Незалежність. ВІДЕО

Російських політиків і журналістів, яким потрібна істина, а не пропагандистська істерія з метою приховати ганебні сторінки історії російського імперіалізму, запрошуємо до Меморіального комплексу «Пам’яті Героїв Крут».

Його адреса: Україна, Чернігівська область, Борзнянський район, Печівська сільрада, село Пам'ятне, вул. Героїв Крут, 38.
ЛАСКАВО ЗАПРОШУЄМО!

Сергій Бутко
Український інститут національної пам’яті

 

Останні новини Чернігівщини

Що роблять громади області з тисячами тонн відходів від руйнувань через війну 15:41

На сьогодні у Чернігівській області обліковується 16,7 тисячі тонн відходів від руйнувань, що утворилися внаслідок пошкодження будівель та споруд під час бойових дій, терористичних актів, диверсій, а також під час робіт з ліквідації їх наслідків.

Для рятувальників з Чернігова запустили безкоштовний онлайн-курс англійської мови 15:29

Мережа освітньо-культурних просторів Гончаренко центр запускає безкоштовні онлайн-курси англійської мови для працівників ДСНС Чернігівщини.

Допомагаємо переселенцям та ветеранам війни знайти роботу 15:25

Соціальні мережі та медіа, дистанційне навчання, онлайн-зустрічі, електронний документообіг – цифровізація сьогодні має вплив на кожну сферу нашого життя, але і живе спілкування та очний обмін думками, ідеями, інформацією теж не втрачає своєї актуальності.

Напад на журналістів телеканалу “Дитинець”: рік марного розслідування 09:56

Минуло більше року від резонансного для Чернігова порушення прав журналістів на професійну діяльність.

Новий тролейбусний маршрут, який з'єднає Шерстянку і Подусівку з центром та Бобровицею

Новий тролейбусний маршрут, який з'єднає Шерстянку і Подусівку з центром та Бобровицею 09:43

У Чернігові розширюють тролейбусну мережу. Додається новий маршрут, який з'єднає мікрорайон Шерстянка, де до цього ніколи не курсував електричний громадський транспорт, через Подусівку та центр міста, з Бобровицею.