В Чернігові відбулося громадське обговорення Держбюджету-2015
В Чернігові відбулося громадське обговорення Державного бюджету 2015 року, ініційовані фракціями ВО «Батьківщина» у Чернігівській міській та обласній радах.
Представники громадськості, котрі взяли участь у громадському обговоренні Держаного бюджету 2015 року не раз висловлювали думку про те, що фінансовий документ, який пропонує Уряд на 2015 рік, може спричинити черговий геноцид української нації.
На початку обговорення депутат міської ради В’ячеслав Лебідь дав вичерпну інформацію присутнім про формування бюджету як такого, а також зупинився на конкретних цифрах, які пропонує Уряд в майбутньому фінансовому році, зокрема й для міста Чернігова.
На його думку, потрібно принципово змінити підхід до формування бюджету. Потрібно виходити з потреб громади, водночас чітко зазначаючи ці потреби, а також говорити про можливості. На жаль, принцип дотаційності, який у нас існував, не стимулює громаду до пошуку ресурсів. Він навпаки формує у громад споживчий інстинкт. Ми всі сидимо спокійно і думаємо, що в державному бюджеті все закладено. Наприкінці ж року ми починаємо думати, де брати гроші на заробітну плату освітянам, медикам тощо.
«Якщо уважно прочитати цей документ, то насправді ніякої децентралізації там не побачиш. Всі ці принципи збереглися. Бо що таке децентралізація? Це насамперед більше грошей на місцеві бюджети, які ми зможемо формувати самі, розпоряджатися і власне збільшувати свої доходи. Втім у 2014-му власні і закріплені доходи до місцевих бюджетів по Україні становили 114,5 млрд грн, а на 2015 рік залишається лише 104 млрд грн. Це суттєво менше. То яка це децентралізація?», – зауважив депутат Чернігівської міської ради В’ячеслав Лебідь.
Наступне, у законопроектах пропонується скасувати пільги інвалідів, ветеранів, учасників АТО, і водночас заплановано повернення ПДВ зернотрейдерам у розмірі 4,7 млрд. грн. «Неприпустимо наповнювати бюджет за рахунок освітян, науковців, соціально незахищених громадян. Цими законопроектами пропонується закривати соціальні об’єкти без згоди територіальної громади, – висловив занепокоєння депутат обласної ради Іван Якуб. – До того ж, я не побачив у цьому Держбюджеті головного – закінчення війни. Пропонується зберегти протягом року військовий збір. Тож завідома ми вже закладаємо кошти на продовження війни. Так виходить?»
Подібна теза пролунала і від голови Чернігівського обласного відділення Українського національного фонду допомоги інвалідам Євгена Сонника, який закликав чинну владу припинити знищувати соціальний захист . «Це страшно при демократичному Уряді, – сказав він. – Хочу сказати: нам втрачати нема чого. Тому прошу наших місцевих депутатів довести цей психологічний настрій до Києва, зокрема до Юлії Володимирівни».
Інші колеги Євгена Сонника зауважили, що зараз говоримо про геноцид 30-х років ХХ століття. Але те, що пропонується зараз для соціального сектора – хіба не геноцид?
«Соціалку обрізали, аграрний сектор обрізали, – констатує депутат обласної ради, голова фракції ВО «Батьківщина» Іван Якуб. – Та я не побачив головного в цьому держбюджеті – припинення війни. Тобто, збережено військовий збір на рік. Що це може означати? Що ми вже завідомо знаємо, що війна триватиме.
Підсумовуючи обговорення, депутат міської ради Андрій Вареник зауважив : «Коли у нас був ефір щодо цієї децентралізації влади на Чернігівському міському телебаченні, то тоді здавалося, що це дуже важливо, зокрема для країні. Тим більше ми будемо пілотною областю, піонерами. Тепер же, ознайомившись із цим Держбюджетом, який пропонує Уряд, вибачте, я не хочу бути піонером».
Зауважимо, що 30 грудня, у вівторок, Парламент має голосувати за Державний бюджет України на 2015 рік. 25 грудня пройшло голосування в першому читанні змін до Бюджетного Кодексу, які фракція «Батьківщина» підтримала, аби не гальмувати бюджетний процес. Однак в «Батьківщині» мають багато зауважень до бюджету і до бюджетонаповнюючих законопроектів, які подав Уряд. З огляду на це фракція «Батьківщини» 23 грудня ініціювала в Києві громадське обговорення державного бюджету України, які наступного дня відбулися в місті Чернігові.
Останні новини Чернігівщини

Судитимуть браконьєра, який незаконно вполював лося на Прилуччині 16:39
Прокурорами Прилуцької окружної прокуратури скеровано до суду обвинувальний акт стосовно жителя міста Прилуки за фактом вчинення незаконного полювання на звірів, які занесені до Червоної книги України (ч. 1 ст. 248 КК України).

ТОП-10 найзатребуваніших вакансій від місцевих роботодавців 16:36
Робота є. Зокрема, й на Чернігівщині. Наразі у базі даних обласної служби зайнятості налічується 1924 вакансії.

Правоохоронці підвели підсумки роботи 1 півріччя 2025 року протидії злочинності у бюджетній сфері Чернігівщини 16:33
Сьогодні в Чернігівській обласній прокуратурі відбулась робоча нарада з керівниками правоохоронних органів регіону. На нараді були присутні керівник Чернігівської обласної прокуратури Станіслав Гущесов, начальник Головного управління Національної поліції в Чернігівській області Іван Іщенко та начальник Управління Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області Олександр Кондрашов.

Олена Шуляк: Антикорупція, цифровізація, ринок землі – головні реформи протягом останніх років 16:31
У нещодавньому інтерв’ю "Вокс Україна" очільниця "Слуги Народу" та народна депутатка Олена Шуляк зазначила, що, на її переконання, найбільш відчутні результати команда влади, зокрема й партія "Слуга Народу", демонструє в трьох напрямах реформування держави: розвитку антикорупційної інфраструктури, цифровій трансформації та впровадженні земельної реформи.

єРобота на Чернігівщині: результати програми «Власна справа» 14:42
Грантова програма «Власна справа» урядового проєкту «єРобота», яку адмініструє Державна служба зайнятості, - не просто про гроші, а про довіру та можливості, про людей та бізнес, які працюють у найважчі часи і мотивують інших.