Протистояти антиукраїнській інформаційній війні
Про особливості антиукраїнської інформаційної війни, інформаційну безпеку держави та формування соціальної основи, що протистоятиме викликам сьогодення, розповів голова Національної експертної комісії з питань захисту суспільної моралі Василь Костицький, спілкуючись 11 листопада з представникам регіональних ЗМІ.

Насамперед Василь Костицький нагадав, що Національна комісія - це державно-громадський орган, члени якого працюють на громадських засадах. А головним завданням комісії, яка складається з 38 осіб, є проведення експертизи інформаційної продукції на вміст пропаганди війни, національно-релігійної ворожнечі, посягання на територіальну цілісність держави або конституційний лад, пропаганду алкоголізму, тютюнопаління, наркоманії, порнографію, насильства.
Говорячи про особливості антиукраїнської інформаційної війни, він зокрема, зазначив, що держава у попередні роки не надавала значення проблемам безпечного інформаційного простору і практично програла її. А розпочалось усе із захоплення інформаційного простору, шляхом витіснення з західно-європейського, американського культурного простору українського продукту, включаючи книжки і газети.
Наступний етап цієї війни полягав у масовій інформаційній роботі, спрямованій на формування "нових стандартів" життя, збудованих на алкогольному способі життя, насильництві і героїзації корупції. Усе це призвело до різкого збільшення інформаційного продукту, який містив національно-релігійну ворожнечу.
Із подіями на Майдані змінилися і акценти інформаційної війни. Тепер вони ґрунтувалися на територіальних претензіях щодо України, пропаганді війни.
Останній етап інформаційної війни полягав у тому, що почалася жорстка психологічна агресія. Зокрема, навіювання страху, неспроможність українців створювати державу, антипатріотична пропаганда тощо. Але, в українському суспільстві сформувалась соціальна основа, яка протистоїть цій інформаційній війні, демонструючи не тільки великий патріотизм, а й єдність і згуртованість.
- Українська влада, навіть в умовах інформаційної війни, демонструє відданість принципам правової держави. Вона продовжує працювати в рамках визначеного законодавством механізму, - підкреслив Василь Костицький. Державна політика в Україні, за його словами, не містить якихось деструктивних або обмежувальних фактів щодо розвитку різних національних общин, які мешкають в країні.
- Держава досить жорстко проводить політику щодо проявів українофобії, русофобії, антисемітизму, посягань на національні почуття нацменшин, - зауважив голова Національної експертної комісії з питань захисту суспільної моралі.
Разом з тим, він констатував різке збільшення кількості матеріалів, що надходять до Комісії як від органів державної влади, так і від громадян для здійснення експертизи щодо наявності чи відсутності в матеріалах антиукраїнської пропаганди. Тільки за 9 місяців цього року Комісія розглянула 31 тисячу інформаційних матеріалів.
Відповідаючи на запитання, щодо формування громадської свідомості, Василь Костицький наголосив:
- Ми не можемо допускати цензуру в державі. Ми намагаємося формувати громадську свідомість. Завдяки нашій роботі у суспільстві сформувався запит на моральність. Адже українське суспільство вже не хоче бачити аморальних політиків, депутатів, бізнесменів.
Останні новини Чернігівщини
Завдяки допомозі Латвії родини, що втратили житло, отримали ключі від модульних будинків у Чернігові 14:00
12 червня 2025 року на території модульного містечка у Чернігові відбулося урочисте вручення ключів від житлових будинків. Нові помешкання стали результатом міжнародної співпраці в межах Угоди між Міністерством економіки Латвійської Республіки та Чернігівською міською радою.
Перевірка використання коштів Ukraine Facility – пріоритет для держаудиторів Чернігівщини 12:38
11 червня 2025 року в Управлінні Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області відбулось обговорення результатів проведеної ревізії окремих питань фінансово-господарської діяльності Тупичівської сільської ради за період з 01.01.2021 по 31.03.2025 за участю начальника Управління Олександра Кондрашова та сільської голови Тупичіва Лариси Шовкової.
Чернігівські легкоатлети — серед призерів чемпіонату України 11:34
З 9 до 11 червня в Івано-Франківську відбувся чемпіонат України з легкої атлетики серед юнаків та дівчат 2010–2011 рр.н.

Жінки за сприяння служби зайнятості опановують «чоловічі» професії 11:32
Чернігівка Інна Ольховик вчиться на електрогазозварницю. Це одна із низки професій (а їх у переліку – 31), які можна обрати у межах експериментального проєкту, який віднедавна реалізує служба зайнятості з метою навчання жінок для працевлаштування у сферах, де вони були недостатньо представлені.
Незаконно «утилізували» небезпечні відходи, забруднюючи землю – викрито працівників місцевого підприємства 11:29
За процесуального керівництва прокурорів Чернігівської окружної прокуратури здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні за фактами забруднення земель відходами та зловживання повноваженнями службовою особою юридичної особи приватного права, що спричинило тяжкі наслідки (ч. 2 ст. 239, ч. 2 ст. 364-1 КК України).