Анатолій Мельник: Ці вибори показали справжній «демократизм» влади
Представники опозиційної партії нагадують, що фактично єдиним «рецептом» від масових фальсифікацій є участь виборців у голосуванні.

Адже налякані радикальними закликами та присутністю на дільницях членів незаконних воєнізованих формувань, люди просто не прийдуть на дільниці. А це дозволить представникам провладних політичних сил спотворити результати виборів на свою користь.
Порушення на Чернігівщині
«Навіть спостерігачі громадянської мережі «ОПОРА» визнали, що передвиборча кампанія в області була нечесною. У мережі Інтернет вже оприлюднено десятки фото та відеодоказів підкупу виборців, використання «брудних» технологій та маніпуляцій. І це робили партії та кандидати, які називають себе «демократичними силами», — каже Анатолій Мельник, депутат обласної ради.
Також Анатолій Мельник зазначив, що 25 жовтня, у переддень виборів, всі провладні партії та політики продовжували агітувати громадян із білбордів через використання партійної символіки та агітаційних закликів.
Крім того, впродовж усієї виборчої кампанії неодноразово лунали погрози членам комісій та агітаторам від опозиції. А у Прилуках на початку жовтня невідомі у масках навіть напали на агітаційний намет та знищили агітаційну продукцію.
«Дивні дії Чернігівських правоохоронців — для охорони дільниць для чогось було залучено членів самооборони, більше 100-а осіб. Як це вплине на хід голосування? Адже людина, приходячи на дільницю, бачить там невідомо кого у камуфляжній формі. Тим більше, що окремі представники самооборони самі беруть участь у виборах як кандидати-мажоритарники або ж включені до списків партій», — наголошує Анатолій Мельник.
Представники від опозиції, які спостерігають за ходом голосування на майже звичайних виборчих дільницях, теж говорять про порушення. Це і агітація безпосередньо у день виборів неподалік від дільниць, і намагання сторонніх осіб контролювати роботу виборчих комісій, часто — використовуючи посвідчення журналістів.
Найбільш вражає, за словами опозиціонерів, ігнорування провладними партіями норм виборчого законодавства щодо заборони агітувати у переддень і безпосередньо у день голосування. «Будинки, стовпи та паркани заклеєні агітацією за провладних кандидатів та партії. Їх розклеювали навіть вночі перед «днем тиші», — обурюються опозиціонери.
«Якщо агітація та голосування відбувалось із порушенням виборчого законодавства — чи зможе громадськість довіряти результатам виборів?», —справедливо запитують опозиціонери.
Порушення в Україні
Загалом, у період з 27 вересня по 24 жовтня зафіксовано 129 порушень порядку проведення передвиборної агітації, які утискають законні інтереси партії «Опозиційний блок».
http://opposition.org.ua/violations.html
До реєстру були внесені усі порушення, що мали правовий характер.
Повідомлення про порушення надходили з Вінницької, Дніпропетровської, Донецької, Запорізької, Івано-Франківської, Київської, Кіровоградської, Луганської, Миколаївської, Одеської, Сумської, Хмельницької, Чернігівської, Чернівецької областей та м. Києва.
Найбільш характерними порушеннями під час ведення передвиборної агітації стали:
• знищення білбордів та сіті-лайтів;
• перешкоджання роботі агітаційних наметів невідомими організованими групами осіб (наприклад, знищення конструкцій наметів, обливання водою та зеленкою агітаторів тощо);
• викрадення та силове вилучення друкованих агітаційних матеріалів;
• залякування та нанесення тілесних ушкоджень агітаторам;
• здійснення тиску на членів виборчих комісій;
• напади на кандидатів у народні депутати України від «Опозиційного блоку»
Основними ж перепонами забезпечення та захисту прав стали бездіяльність правоохоронних органів, кваліфікація викладених вище подій як дрібне хуліганство та незабезпечення належної охорони громадського порядку.
А основною загрозою для вільного ведення передвиборної агітації були агресивно та радикально налаштовані групи невідомих осіб, які вчиняють систематичні напади на представників опозиції.
Прес-служба «Опозиційного блоку»
PR
Останні новини Чернігівщини

Судитимуть браконьєра, який незаконно вполював лося на Прилуччині 16:39
Прокурорами Прилуцької окружної прокуратури скеровано до суду обвинувальний акт стосовно жителя міста Прилуки за фактом вчинення незаконного полювання на звірів, які занесені до Червоної книги України (ч. 1 ст. 248 КК України).

ТОП-10 найзатребуваніших вакансій від місцевих роботодавців 16:36
Робота є. Зокрема, й на Чернігівщині. Наразі у базі даних обласної служби зайнятості налічується 1924 вакансії.

Правоохоронці підвели підсумки роботи 1 півріччя 2025 року протидії злочинності у бюджетній сфері Чернігівщини 16:33
Сьогодні в Чернігівській обласній прокуратурі відбулась робоча нарада з керівниками правоохоронних органів регіону. На нараді були присутні керівник Чернігівської обласної прокуратури Станіслав Гущесов, начальник Головного управління Національної поліції в Чернігівській області Іван Іщенко та начальник Управління Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області Олександр Кондрашов.

Олена Шуляк: Антикорупція, цифровізація, ринок землі – головні реформи протягом останніх років 16:31
У нещодавньому інтерв’ю "Вокс Україна" очільниця "Слуги Народу" та народна депутатка Олена Шуляк зазначила, що, на її переконання, найбільш відчутні результати команда влади, зокрема й партія "Слуга Народу", демонструє в трьох напрямах реформування держави: розвитку антикорупційної інфраструктури, цифровій трансформації та впровадженні земельної реформи.

єРобота на Чернігівщині: результати програми «Власна справа» 14:42
Грантова програма «Власна справа» урядового проєкту «єРобота», яку адмініструє Державна служба зайнятості, - не просто про гроші, а про довіру та можливості, про людей та бізнес, які працюють у найважчі часи і мотивують інших.