Що роблять в області для соціального захисту військовослужбовців та сімей мобілізованих?
Про підтримку родин мобілізованих та соціальний захист військовослужбовців говорили 11 серпня, на щотижневому брифінгу в облдержадміністрації.
За дорученням голови облдержадміністрації Володимира Івашка, голови РДА та міські голови мають зосередити максимум зусиль на вирішенні житлово-побутових, фінансових та господарських проблемах зазначеної категорії населення.
Варто підкреслити, що протягом останніх тижнів органи соціального захисту відвідали майже 4 тисячі родин мобілізованих. Під час візитів було з’ясовано основні їх потреби, а це: допомога в оформленні документів на фінансову компенсацію, ремонт житлових приміщень, заготівля сіна та палива.
Також триває збір коштів як для родин, так і для військовослужбовців безпосередньо. Зокрема, деякі підприємства області перераховують для потреб воїнів та родин мобілізованих сотні тисяч гривень.
— На порядку денному залишається поновлення військовослужбовців на своїх робочих місцях, — зазначає директор Департаменту соціального захисту населення ОДА Олег Русін. — Для прикладу, на сьогодні уже поновлено на робочих місцях 29 осіб у Новгород-Сіверському та 28 — у Ріпкинському районах.
Cім’ї мобілізованих також підтримує відділ соціального забезпечення обласного військового комісаріату. У межах власних можливостей він допомагає зібрати необхідну документацію для оформлення компенсації чи пенсії членам родини загиблого військового.
За даними відповідних служб на сході країни вже загинули 19 бійців, які є нашими земляками.
— До нас звернулися по допомогу з оформленням фінансової підтримки сім родин. Чотирьом з них уже призначено виплати, — каже начальник відділу соціального забезпечення обласного військового комісаріату Тарас Шевченко.— Згідно із Законом «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» право на отримання пенсії та компенсації мають члени родини загиблого. Це — батьки, дружина та діти до 18 років.
Одноразова грошова допомога родині загиблого призначається і виплачується у розмірі 500-кратного прожиткового мінімуму, встановленого законом для працездатних осіб на дату загибелі. Вона ділиться порівну між усіма членами родини. На даний час це приблизно 609 тисяч гривень. Також одному з членів родини призначається пенсія у розмірі 40% від заробітної платні загиблого бійця.
Останні новини Чернігівщини
Три школи Чернігівщини отримають майже 60 мільйонів гривень держсубвенції на модернізацію харчоблоків 11:38
У трьох закладах загальної середньої освіти області модернізують кухні за кошти держсубвенції. Відповідно до рішення Кабінету Міністрів від 25 червня 2025 року № 602-р на ці потреби спрямують близько 60 мільйонів гривень.
На Чернігівщині поліцейські оголосили підозри членам організованої злочинної групи, які організували роботу нарколабораторії промислових масштабів 11:16
Слідчі поліції Чернігівщини встановили факти злагодженої протиправної діяльності зловмисників у складі організованої злочинної групи.
Виконання бюджету у 2025 році: звіт за підсумками І кварталу 09:55
26 червня 2025 року на засіданні виконавчого комітету Чернігівської міської ради начальниця фінансового управління Олена Лисенко представила звіт про виконання бюджету Чернігівської міської територіальної громади за І квартал поточного року.
«Пліч-о-пліч всеукраїнські шкільні ліги»: Чернігівщина з 2 медалями 09:32
Минулого тижня завершилися спортивні змагання «Пліч-о-пліч всеукраїнські шкільні ліги» сезону 2024/2025 років.
У Чернігові поліцейські оперативно затримали грабіжника 08:49
Співробітники кримінальної поліції Чернігівського райуправління поліції «за гарячим слідом» встановили 24-річного чоловіка, причетного до відкритого заволодіння мобільним телефоном з ломбарду в Чернігові.