Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 18 червня, 20:03:51

Назви вулиць м. Чернігова буде узгоджено згідно з українським правописом

11.01.2012   17:08

Комісія з упорядкування найменувань вулиць м. Чернігова під керівництвом секретаря міської ради Олега Шеремета на засіданні 11 січня розглянула питання щодо приведення назв вулиць м. Чернігова до українського правопису. З відповідним листом до комісії звернулись голова Чернігівської обласної організації УНП Володимир Ступак та голова Чернігівської обласної організації Всеукраїнського товариства “Просвіта” ім. Т. Шевченка Василь Чепурний.

На прохання Чернігівської міської ради щодо приведення русифікованих назв вулиць міста Чернігова до узгодження з українським правописом професорсько-викладацький склад кафедри української мови і літератури Чернігівського національного педагогічного університету ім. Т. Г. Шевченка надав перелік вулиць міста з відповідними виправленнями. Отже, фахівці університету запропонували наступний правопис назв вулиць міста, зокрема: вулиця Василькова – вулиця Волошкова, вулиця Гнєдаша – вулиця Гнідаша, вулиця Кузнечна – вулиця Ковальська, вулиця Музикальна – вулиця Музична, вулиця Сиренєва – вулиця Бузкова та інші.

Зважаючи на вищевказане, комісія схвалила рішення про внесення змін у Перелік вулиць міста згідно з висновком фахівців з української мови та вирішила винести це питання на розгляд виконавчого комітету.

Члени комісії розглянули також пропозицію секретаря міськкому Комуністичної партії України Скоробагатька М.І. щодо увічнення пам’яті активних учасників боротьби з фашистськими окупантами, діяльність яких пов’язана з м. Черніговом – Короткова Федора Івановича – командира партизанського загону, першого секретаря Чернігівського міськкому партії у повоєнні роки, одного з організаторів відбудови міста, почесного громадянина Чернігова та Галанова Миколи Лукича – депутата Чернігівської міської ради депутатів трудящих довоєнного скликання, керівника підпільної групи в Чернігові, публічно страченого окупантами 22 березня 1942 року.

Під час обговорення цього питання члени комісії запропонували до перейменування вулиці, назви яких повторюються у житловому районі Олександрівка (вулиця Лисенка, провулок Шевченка та інші). Комісія доручила ініціаторам перейменування визначитись з вулицями та вивчити думку мешканців щодо перейменування, а після проведення громадських обговорень або загальних зборів надати відповідні пропозиції на розгляд комісії згідно зі Статутом міста.

На розгляд комісії з упорядкування найменувань вулиць м. Чернігова надісланий також лист Ради ветеранів ПАТ “Хімволокно” щодо присвоєння імені Радченка В’ячеслава Яковича – першого директора заводу синтетичного волокна одній з вулиць міста Чернігова. Члени комісії дійшли згоди з метою увічнення пам’яті Радченка В.Я. присвоїти його ім’я Міському палацу культури до 40-річчя його заснування та вирішили винести це питання на розгляд виконавчого комітету та міської ради.
 

Останні новини Чернігівщини

Виявлено 22 нові випадки COVID-19

Виявлено 22 нові випадки COVID-19 17:02

За даними Управління охорони здоров’я Чернігівської ОДА, станом на 18 червня в області зафіксовано 22 нові випадки COVID-19.

Дмитро Іванов: Агенція регіонального розвитку це ідеальний майданчик для “прокачування” власної бізнес ідеї

Дмитро Іванов: Агенція регіонального розвитку це ідеальний майданчик для “прокачування” власної бізнес ідеї 16:56

Цього тижня в Агенції регіонального розвитку Чернігівської області відбулась презентація бізнес-проєктів програми Центру підтримки підприємництва, інновацій та стартапівBusinessHubChernihivRegion.

За минулу добу в Чернігівській області вакциновано 2072 особи

За минулу добу в Чернігівській області вакциновано 2072 особи 16:47

За даними Чернігівського обласного центру громадського здоров’я, станом на 18 червня в області першою та другою дозою щеплено 50 054 людини.

Запрацювали поліцейські станції – у Сосницькій та Олишівській громадах

Запрацювали поліцейські станції – у Сосницькій та Олишівській громадах 15:10

Начальник Головного управління Нацполіції в Чернігівській області Володимир Нідзельський урочисто відкрив дві поліцейські станції – у Чорнотичах Сосницької громади на Корюківщині та в Олишівській громаді Чернігівського району.

Спільні штабні тренування з питань цивільного захисту . ВІДЕО 14:53

Дані тренування включали в себе дві частини: теоретичну та практичну.