Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Неділя, 28 лютого, 02:01:32

Назви вулиць м. Чернігова буде узгоджено згідно з українським правописом

11.01.2012   17:08

Комісія з упорядкування найменувань вулиць м. Чернігова під керівництвом секретаря міської ради Олега Шеремета на засіданні 11 січня розглянула питання щодо приведення назв вулиць м. Чернігова до українського правопису. З відповідним листом до комісії звернулись голова Чернігівської обласної організації УНП Володимир Ступак та голова Чернігівської обласної організації Всеукраїнського товариства “Просвіта” ім. Т. Шевченка Василь Чепурний.

На прохання Чернігівської міської ради щодо приведення русифікованих назв вулиць міста Чернігова до узгодження з українським правописом професорсько-викладацький склад кафедри української мови і літератури Чернігівського національного педагогічного університету ім. Т. Г. Шевченка надав перелік вулиць міста з відповідними виправленнями. Отже, фахівці університету запропонували наступний правопис назв вулиць міста, зокрема: вулиця Василькова – вулиця Волошкова, вулиця Гнєдаша – вулиця Гнідаша, вулиця Кузнечна – вулиця Ковальська, вулиця Музикальна – вулиця Музична, вулиця Сиренєва – вулиця Бузкова та інші.

Зважаючи на вищевказане, комісія схвалила рішення про внесення змін у Перелік вулиць міста згідно з висновком фахівців з української мови та вирішила винести це питання на розгляд виконавчого комітету.

Члени комісії розглянули також пропозицію секретаря міськкому Комуністичної партії України Скоробагатька М.І. щодо увічнення пам’яті активних учасників боротьби з фашистськими окупантами, діяльність яких пов’язана з м. Черніговом – Короткова Федора Івановича – командира партизанського загону, першого секретаря Чернігівського міськкому партії у повоєнні роки, одного з організаторів відбудови міста, почесного громадянина Чернігова та Галанова Миколи Лукича – депутата Чернігівської міської ради депутатів трудящих довоєнного скликання, керівника підпільної групи в Чернігові, публічно страченого окупантами 22 березня 1942 року.

Під час обговорення цього питання члени комісії запропонували до перейменування вулиці, назви яких повторюються у житловому районі Олександрівка (вулиця Лисенка, провулок Шевченка та інші). Комісія доручила ініціаторам перейменування визначитись з вулицями та вивчити думку мешканців щодо перейменування, а після проведення громадських обговорень або загальних зборів надати відповідні пропозиції на розгляд комісії згідно зі Статутом міста.

На розгляд комісії з упорядкування найменувань вулиць м. Чернігова надісланий також лист Ради ветеранів ПАТ “Хімволокно” щодо присвоєння імені Радченка В’ячеслава Яковича – першого директора заводу синтетичного волокна одній з вулиць міста Чернігова. Члени комісії дійшли згоди з метою увічнення пам’яті Радченка В.Я. присвоїти його ім’я Міському палацу культури до 40-річчя його заснування та вирішили винести це питання на розгляд виконавчого комітету та міської ради.
 

Останні новини Чернігівщини

Вшанували пам’ять полковника армії УНР

Вшанували пам’ять полковника армії УНР 18:17

23 лютого в м Ічня меморіальні заходи увічнення пам’яті борця за незалежність України у 20-му столітті Архипа Кмети розпочалися хвилиною мовчання на честь іншого Захисника України, старшого солдата 72-ї окремої механізованої бригади імені Чорних Запорожців, уродженця с. Більмачівка Ічнянського району Чернігівської області Сергія ПЕТРАУСКАСА, який 22 лютого цього року загинув на фронті внаслідок обстрілу військами російських загарбників.

Виявлено 157 нових випадків Сovid-19

Виявлено 157 нових випадків Сovid-19 18:12

За даними Управління охорони здоров'я Чернігівської ОДА в області станом на 27 лютого зафіксовано 157 нових випадків інфікування COVID-19.

АМКУ став на захист конкуренції на ринку постачання природного газу в Чернігівській області

АМКУ став на захист конкуренції на ринку постачання природного газу в Чернігівській області 13:00

25 лютого Антимонопольним комітетом України надано Чернігівській обласній державній адміністрації обов’язкові для розгляду рекомендації щодо суб’єктів господарювання на ринку постачання природного газу.

Чернігівщина – у трійці регіонів-лідерів підсумкового рейтингу щодо дотримання місцевими органами виконавчої влади вимог та принципів державної регуляторної політики

Чернігівщина – у трійці регіонів-лідерів підсумкового рейтингу щодо дотримання місцевими органами виконавчої влади вимог та принципів державної регуляторної політики 12:30

За даними Аналітичного звіту за 2020 рік, які щорічно готує Державна регуляторна служба України, Чернігівщина посіла 3 місце в підсумковому рейтингу дотримання місцевими органами виконавчої влади вимог та принципів державної регуляторної політики.

Деклараційна кампанія - 2021: кому декларацію подавати не потрібно

Деклараційна кампанія - 2021: кому декларацію подавати не потрібно 11:52

Згідно з п. 179.4 ст. 179 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) платники податку звільняються від обов’язку подання податкової декларації про майновий стан і доходи (далі – Декларація) в таких випадках:

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини