Назви вулиць м. Чернігова буде узгоджено згідно з українським правописом
Комісія з упорядкування найменувань вулиць м. Чернігова під керівництвом секретаря міської ради Олега Шеремета на засіданні 11 січня розглянула питання щодо приведення назв вулиць м. Чернігова до українського правопису. З відповідним листом до комісії звернулись голова Чернігівської обласної організації УНП Володимир Ступак та голова Чернігівської обласної організації Всеукраїнського товариства “Просвіта” ім. Т. Шевченка Василь Чепурний.

На прохання Чернігівської міської ради щодо приведення русифікованих назв вулиць міста Чернігова до узгодження з українським правописом професорсько-викладацький склад кафедри української мови і літератури Чернігівського національного педагогічного університету ім. Т. Г. Шевченка надав перелік вулиць міста з відповідними виправленнями. Отже, фахівці університету запропонували наступний правопис назв вулиць міста, зокрема: вулиця Василькова – вулиця Волошкова, вулиця Гнєдаша – вулиця Гнідаша, вулиця Кузнечна – вулиця Ковальська, вулиця Музикальна – вулиця Музична, вулиця Сиренєва – вулиця Бузкова та інші.
Зважаючи на вищевказане, комісія схвалила рішення про внесення змін у Перелік вулиць міста згідно з висновком фахівців з української мови та вирішила винести це питання на розгляд виконавчого комітету.
Члени комісії розглянули також пропозицію секретаря міськкому Комуністичної партії України Скоробагатька М.І. щодо увічнення пам’яті активних учасників боротьби з фашистськими окупантами, діяльність яких пов’язана з м. Черніговом – Короткова Федора Івановича – командира партизанського загону, першого секретаря Чернігівського міськкому партії у повоєнні роки, одного з організаторів відбудови міста, почесного громадянина Чернігова та Галанова Миколи Лукича – депутата Чернігівської міської ради депутатів трудящих довоєнного скликання, керівника підпільної групи в Чернігові, публічно страченого окупантами 22 березня 1942 року.
Під час обговорення цього питання члени комісії запропонували до перейменування вулиці, назви яких повторюються у житловому районі Олександрівка (вулиця Лисенка, провулок Шевченка та інші). Комісія доручила ініціаторам перейменування визначитись з вулицями та вивчити думку мешканців щодо перейменування, а після проведення громадських обговорень або загальних зборів надати відповідні пропозиції на розгляд комісії згідно зі Статутом міста.
На розгляд комісії з упорядкування найменувань вулиць м. Чернігова надісланий також лист Ради ветеранів ПАТ “Хімволокно” щодо присвоєння імені Радченка В’ячеслава Яковича – першого директора заводу синтетичного волокна одній з вулиць міста Чернігова. Члени комісії дійшли згоди з метою увічнення пам’яті Радченка В.Я. присвоїти його ім’я Міському палацу культури до 40-річчя його заснування та вирішили винести це питання на розгляд виконавчого комітету та міської ради.
Останні новини Чернігівщини
Консультанти громад Чернігівщини з ментального здоров’я в межах Дня спільнодії ознайомилися з провідними надавачами послуг в сфері психічного здоров’я та психосоціальної підтримки населення 17:32
В обласній лікарні цього року запрацювало реабілітаційне відділення «RECOVERY». Тут відновлюються поранені військові. Облаштоване – коштом БО «Фонд Віктора Пінчука – Соціальна Ініціатива».
7 медалей здобули юні спортсмени на чемпіонаті України серед ДЮСШ та СДЮШОР серед юнаків і дівчат з веслування на байдарках і каное 16:48
З 09 до 13 липня в Умані відбувся Командний чемпіонат України серед ДЮСШ та СДЮШОР серед юнаків і дівчат з веслування на байдарках і каное.
За втручання прокуратури у державну власність повернуто захисну споруду 16:22
За втручання органів прокуратури забезпечено виконання рішення суду щодо повернення до державної власності приміщення протирадіаційного укриття.