Налагодити земельні правовідносини в області. ВІДЕО
Про нові аспекти чинного законодавства, напрацювання механізмів підготовки та оформлення земельної документації у частині повноважень обласної державної адміністрації розповіла представникам засобів масової інформації області начальник юридичного відділу апарату облдержадміністрації Наталія Мужикова під час чергового брифінгу 2 червня.
За її словами, облдержадміністрація є тим органом виконавчої влади, що реалізує ряд повноважень у сфері земельних відносин, зокрема, надання земельних ділянок із земель державної власності у власність постійним користувачам, що знаходяться за межами населених пунктів, або в окремих випадках, у межах населених пунктів та їх купівля-продаж. Під час цього процесу виникають певні складнощі, адже земельне законодавство характеризується дуже частими змінами законодавства, що у свою чергу впливає на механізм реалізації права отримання землі, особливо це відчувається, коли повноваження від одного органу в сфері земельних правовідносин переходять до іншого.
Донедавна, за інформацією Наталії Мужикової, в обласній державній адміністрації не існувало структури, яка б займалася земельними питаннями. Вирішення цих питань було покладено на органи Державного земельного агентства. На сьогодні ці повноваження забезпечує Департамент агропромислового розвитку ОДА. Наразі алгоритм отримання земельної ділянки для фізичної і юридичної особи досить подібний. По–перше, треба звернутися до уповноваженого органу для отримання дозволу. Після чого він забезпечує розроблення необхідної документації, подає її на затвердження, робить грошову оцінку земельної ділянки. Лише потім відбувається процедура укладання договору оренди, чи купівлі-продажу. Окрім того, слід звернути увагу на необхідність реєстрації речового права на земельну ділянку та відомості про неї у державному земельному кадастрі.
Як зазначила начальник юридичного відділу апарату облдержадміністрації, основною причиною відмов у наданні земельної ділянки фізичним і юридичним особам в області на сьогодні є неналежне оформлення необхідних документів та звернення не в межах компетенції, зокрема, надання земель сільськогосподарського призначення.
Для проведення земельних аукціонів в області наразі зроблено певні кроки. Зокрема, розпорядженням голови облдержадміністрації від 30 травня поточного року «Про першочергові заходи щодо організації земельних торгів» визначено проведення в районах моніторингу земель з метою їх відбору для подальшого продажу. Далі планується, що Департамент фінансів облдержадміністрації з`ясує орієнтовну вартість робіт з виготовлення технічної документації. Ймовірно, що буде розроблено програму обласної ради з проведення земельних аукціонів. І вже потім, по визначеній законодавством процедурі підбиратимуть фірму, яка власне і проводитиме торги.
Останні новини Чернігівщини
Керівництво поліції Чернігівщини ініціювало службове розслідування за фактом інциденту в Чернігові під час заходів оповіщення 17:23
14 липня під час здійснення заходів оповіщення, передбачених чинним законодавством, військовослужбовці ТЦК та СП Чернігова у супроводі поліцейських підійшли до двох громадян, аби перевірити військово-облікові документи.
У Чернігові відзначили День Української Державності 16:41
Біля Меморіального знаку на честь Героїв, які загинули в російсько-українській війні, зібралася громадськість, представники влади і духовенства, аби вшанувати памʼять про всіх борців за українську державність.
За матеріалами СБУ заочну підозру отримали троє воєнних злочинців, які командували обстрілом Чернігова і вбили 20 мирних жителів 16:07
Служба безпеки зібрала беззаперечні докази воєнного злочину на командувачів російських військ, які причетні до ракетного обстрілу цивільної інфраструктури, масового вбивства та каліцтва громадян України у місті Чернігів 16 березня 2022 року.
Презентація історичного роману Василя Краса "Потреба під Конотопом" 15:35
13 липня у великому читальному залі Чернігівської ОУНБ імені Софії та Олександра Русових відбулася презентація історичного роману українського письменника Василя Краса "Потреба під Конотопом".
Енергонезалежність знімає бар’єри: школи області оснащують сонячними панелями 15:11
Безбар’єрність в освіті — це, зокрема, коли школярі можуть повноцінно навчатися очно пліч-о-пліч з однолітками — незалежно від енергетичної ситуації в регіоні.