Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 27 липня, 02:46:20

Влада та аграрії області обговорили питання подолання корупції та створення сприятливих умов для ведення бізнесу

15.05.2014   18:58

Взаєморозуміння, прозорість дій, інформаційна відкритість повинні дати потужний поштовх до бажання чесно співпрацювати і досягати значних результатів у діяльності аграрного сектору, від якого значною мірою залежить розвиток економіки України в цілому.

На цьому наголосив голова обласної державної адміністрації Володимир Івашко під час проведення засідання з обговорення питань щодо запобігання корупції та створення сприятливих умов для ведення бізнесу в агропромисловому комплексі області. У заході взяли участь народний депутат України Валерій Дубіль, голова Державної інспекції сільського господарства України Микола Поєдинок, прокурор області Володимир Стеценко, начальник УСБУ в області Олександр Довженко, виконуючий обов’язки начальника УМВС України в області Олег Демченко, представники влади та контролюючих органів, керівники харчопереробних підприємств, представники громадських організацій.

Відкриваючи засідання, очільник області наголосив: галузь сільського господарства складна та специфічна, отже вимагає потужної допомоги для повноцінного і безперешкодного розвитку. На плечі аграріїв лягло суттєве навантаження в неймовірній кількості дозволів, ліцензій та перевірок. У створенні сприятливих умов для ведення бізнесу в АПК зацікавлені всі: і влада, і товаровиробники, і громада. Тому без взаємодії усіх зацікавлених сторін і бажання чути один одного конструктивного діалогу та позитивного результату не буде.

Від імені сільгоспвиробників з окресленням проблем розвитку аграрної галузі та конкретними шляхами їх вирішення виступив голова Чернігівського обласного союзу сільськогосподарських підприємств Сергій Чубовський.

Він зауважив, аграрна галузь, хоч і проголошена пріоритетною, але не має державної програми розвитку і бюджетної підтримки. Натомість державою створено численні контролюючі органи, які дублюють одна одну, а керівники і спеціалісти вимушені витрачати свій час не на розвиток виробництва, а на забезпечення проведення щоденних перевірок.

Серед найгостріших проблем галузі – зволікання з реєстрацією угод оренди та розробкою проектів землеустрою, позапланові податкові та прокурорські перевірки, необґрунтовано великі банківські кредити аграріям.

Учасники наради висловлювали переконання у тому, що необхідно удосконалити систему реєстрації прав оренди земель сільськогосподарського призначення, визначити механізм визначення цінової політики, механізм рефінансування національним банком кредитів, механізм управління корпораціями, механізм дерегуляції підприємницької діяльності у аграрній галузі, розробити заходи щодо стимулювання та захисту інвестицій, які вкладаються у аграрну галузь, зберегти пільги аграріям по оподаткуванню, а також активізувати роботу по розгляду та прийняттю законопроектів, спрямованих на дерегуляцію господарської діяльності у сфері сільського господарства.

Багато питань у учасників засідання виникло до представників контролюючих органів. Проблеми з вирішенням деяких пов’язані з недосконалістю чинного законодавства, інші мають компетенцію центральних органів влади. На них давав відповідь голова Державної інспекції сільського господарства України Микола Поєдинок. Але були й такі питання, які з незрозумілих причин багато часу не вирішуються на місцях. Володимир Івашко зобов’язав взяти їх на контроль відповідних структур та найближчим часом ліквідувати усі перешкоди до їх вирішення.

В другій частині засідання розглядалося питання розширення присутності місцевих товаровиробників на ринках області та просування їх продукції за межі Чернігівщини.

Характеризуючи стан зазначеного питання в. о. директора Департаменту агропромислового розвитку ОДА Олександр Савченко наголосив, що Департаментом проаналізовано присутність в торгівельній мережі продукції місцевих виробників і встановлено, відносно загальної кількості продовольчих товарів, які реалізуються підприємствами торгівлі, в цілому продукція місцевих виробників складає не більше 10 - 15% в залежності від виду товару, у той час, як з інших областей України 60 - 70%. Чернігівська продукція повинна займати на полицях магазинів області щонайменше 30%, тобто більш ніж удвічі до того, що маємо.

«Підтримка місцевих товаровиробників має вийти на якісно новий рівень. Партнерство виробника і торгівлі повинно бути обопільно вигідним і корисним не обмежуючи споживача у виборі і ми всі в тій чи іншій мірі повинні бути учасниками у створенні відповідних умов», – зауважив він.

Сьогодні, щоб кожен гравець в аграрному бізнесі почував себе комфортно, потрібно не створювати йому перешкод, а вирішувати питання.

Як підкреслив один з ініціаторів зібрання, народний депутат України Валерій Дубіль, найближчим часом Урядом заплановано зробити певні кроки та прийняти законопроекти, які мають знищити адміністративні перепони на шляху ведення товаровиробниками своєї діяльності. Він також закликав владу прислухатися до думок людей, виходити з кабінетів та йти до громади, щоб спільно вирішувати нагальні питання.

Наприкінці засідання голова облдержадміністрації Володимир Івашко закликав присутніх з усією відповідальністю поставитися до піднятих питань.

«Тільки разом ми зможемо подолати корупцію. Це – наша спільна задача, яка повинна об’єднати владу, громаду, депутатів усіх рівнів. Кожен на своєму рівні має прикласти максимум зусиль для викорінення цього ганебного явища, яке глибоко пустило коріння в наше суспільство і протягом останніх років набуло системного характеру», - наголосив Володимир Івашко.

Очільник області також повідомив, що за підсумками засідання буде прийняте звернення до Прем'єр-міністра України Арсенія Яценюка щодо усунення адміністративних перешкод при здійсненні агропідприємствами господарської діяльності.
 

Останні новини Чернігівщини

Чернігівська область — на п'ятому місці в Україні за кількістю пошкоджених через російські обстріли культурних пам’яток

Чернігівська область — на п'ятому місці в Україні за кількістю пошкоджених через російські обстріли культурних пам’яток 12:19

Культурна спадщина є невід'ємною частиною національної ідентичності та історичної пам'яті кожного народу. Вона втілює в собі багатовікові традиції, досягнення мистецтва, архітектури та науки, відображаючи унікальний шлях розвитку суспільства.

У січні-червні 2024 року місцеві бюджети Чернігівщини поповнились на 4,3 млрд гривень податків та зборів

У січні-червні 2024 року місцеві бюджети Чернігівщини поповнились на 4,3 млрд гривень податків та зборів 12:03

У Головному управлінні ДПС у Чернігівській області повідомили, що до місцевих бюджетів усіх рівнів Чернігівської області за січень-червень 2024 року надійшло 4,3 млрд грн від сплати податків і зборів. Із загальної суми в обласний бюджет спрямовано 0,6 млрд грн, решту коштів отримали бюджети територіальних громад.

 Вербування підлітків ворогом для скоєння диверсій: кіберполіція попереджає про небезпеку в інтернеті

Вербування підлітків ворогом для скоєння диверсій: кіберполіція попереджає про небезпеку в інтернеті 10:10

Кіберполіція України інформує про небезпеку вербування російськими спецслужбами для вчинення диверсій, зокрема – підпалів автомобілів українських військовослужбовців.

Медиків Чернігова привітали з професійним святом 10:06

У Чернігові працівників і працівниць закладів охорони здоров’я нагородили з нагоди Дня медичного працівника України, який відзначається 27 липня.

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 10:04

Протягом минулої доби зареєстровано 8 пожеж. Внаслідок цих подій 3 особи постраждало.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини