Валерій Дубіль про агропромисловий потенціал Чернігівської області
Народний депутат України від фракції «Батьківщина» Юлії Тимошенко Валерій Дубіль взяв участь у нараді щодо запобігання корупції та створення сприятливих умов для ведення бізнесу в агропромисловому комплексі області.

Серед основних проблем, які заважають розвиватися агропромисловому комплексу аграрії назвали: нестабільність конкурентних позицій вітчизняної сільськогосподарської продукції на зовнішніх ринках внаслідок незавершення процесів адаптації до європейських вимог щодо якості та безпечності харчових продуктів.
По друге – це низькі темпи техніко-технологічного оновлення виробництва, наявність ризиків збільшення виробничих витрат внаслідок зростання рівня зношеності техніки. По-третє переважання використання застарілих технологій, збільшення вартості невідновлюваних природних ресурсів у структурі собівартості виробництва вітчизняної сільськогосподарської продукції. Окрім того, сільськогосподарські товаровиробники не мають мотивації до дотримання агроекологічних вимог. В Україні, як і в області обмежена ємність внутрішнього ринку споживання сільськогосподарської продукції, що обумовлена низькою платоспроможністю населення. недостатня ефективність самоорганізації та саморегулювання ринку сільськогосподарської продукції, складність у виробленні сільськогосподарськими товаровиробниками консолідованої позиції щодо захисту своїх інтересів; непоінформованість значної частини сільськогосподарських товаровиробників про кон’юнктуру ринків та умови ведення бізнесу в галузі; незавершеність земельної реформи.
На думку Валерія Дубіля сільське господарство чи не єдина прибуткова сфера економічної діяльності в Україні. Але незважаючи на це розкриттю потенціалу сільського господарства заважають безліч проблем, які озвучили на цій нараді аграрії.
- Україна посідає 1 місце у світі за експортом соняшникової олії, 2 – за експортом зернових культур, 3 – за експортом кукурудзи тощо, — вважає народний депутат. – Але сільське господарство не може сповна розкрити свій потенціал через те, що в нашій країні нерівномірно розвиваються різні форми господарювання. Тобто найкращі умови створені для великих підприємств-монополістів, тоді як дрібні та середні за розміром виробники знаходяться на межі виживання. Щоб поліпшити клімат в агропромисловому комплексі планується ухвалити закони, які дозволяють аграрному сектору економіки повноцінно працювати у європейському правовому полі, а нашій продукції постачатися на європейський ринок.
Так, парламентар, назвав основні кроки у напрямку реформування агропромислового комплексу, зокрема це законопроекти щодо безпечності та якості харчових продуктів, щодо забезпечення проведення експертної грошової оцінки земельних ділянок, скасування обов’язкового технічного контролю.
- Незабаром набуде чинності закон України, який скасовується 113 дозвільних документів і дозвільних процедур, зокрема у сфері сільського господарства. Наприклад, скасовується сертифікація зерносховищ та зерна. Зайва сертифікація була причиною чисельних простоїв автотранспорту, вагонів та суден, відтак створювала умови для корупції, — наголошує Валерій Дубіль.
За словами парламентаря, міністр економічного розвитку і торгівлі Павло Шеремета зустрічався з послом Нідердандів в Україні Кейсом Кломпенхаувером, під час якої йшлося про кроки розширення економічної співпраці двох країн. Посол повідомив, що голландські інвестори зацікавлені вкласти кошти в сільське господарство.
Валерій Дубіль також сказав, що європейський банк реконструкції і розвитку надає кредит до 40 мільйонів доларів понад тридцятьом сільськогосподарським підприємствам та елеваторам.
Тобто, незважаючи на скрутне економічне становище в державі і скасування багатьох привілеїв і пільг для всіх видів економічної діяльності, нинішнього року АПК не переводитимуть на зальну суму оподаткування, однак відшкодування ПДВ з експортних операцій не буде.
Щодо земельної реформи, то Валерій Дубіль поінформував, що команда Юлії Володимирівни дотримується позиції, що треба продовжити мораторій на продаж сільськогосподарських земель та одночасно забезпечити можливість продажу державі земельних паїв за ринковою ціною.
У нараді взяли участь голови райдержадміністрацій, керівники обласних управлінь, установ та організацій, підприємств агропромислового комплексу, міські, селищні та сільські голови, представники громадських організацій.
dubil.org
Останні новини Чернігівщини
1–2 липня у Чернігові перевірятимуть систему оповіщення населення — просимо зберігати спокій 17:46
Управління з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення Чернігівської міської ради повідомляє
День спільнодії: на Чернігівщині знайомились з психологічними практиками МВС в межах програми «Ти як?» 17:25
У межах Дня спільнодії психологи Національної поліції, ДСНС, Нацгвардії, прикордонного загону поділились можливостями у сфері ментального здоров’я, зокрема представили проєкт «Пункт психологічних практик», спрямований на формування звички піклуватися про психічне здоров’я, зменшення тривожних станів, панічних атак та зняття надмірної психічної напруги в умовах військових дій.
Поліцейські Ніжинщини затримали чоловіка, який скоїв замах на вбивство родички 16:32
Поліцейські встановили, що на ґрунті давнього конфлікту місцевий мешканець вистрілив з рушниці у дружину свого брата. Поранену жінку госпіталізовано.
За матеріалами СБУ 11 років тюрми заочно отримав митрополит УПЦ (МП), який благословив війну рф проти України 16:11
За матеріалами Служби безпеки до 11 років позбавлення волі заочно засуджено підсанкційного митрополита Луганської єпархії УПЦ (МП) Василя Поворознюка, який співпрацює з рашистами на тимчасово захоплених територіях.
“Чернігівські гуляння” — мистецьке спілкування у дворику філармонійного центру 15:41
Традиційні танці, народні пісні посідають чільне місце в українській культурі.