Сесія Чернігівської міськради "по традиції" розпочалася з мітингу протесту. ФОТОрепортаж . ВІДЕО
Мітинг організовано на захист Ялівщини.
Депутатів і чиновників, які приймають участь в шістнадцятої сесії Чернігівської міської ради шостого скликання зустрічало декілька сотень мітингуючи, які протестували проти забудови Ялівщини..
Вони вимагають надати їй статус регіонального ландшафтного парку, щоб заборонене там будь-яке будівництво.
Заборона будь-якої діяльності, яка призводить або може призвести до погіршення стану навколишнього середовища та зниження рекреаційної цінності території природного парку, передбачається Законом України "Про природний заповідний фонд України".
Але статусу регіонального ландшафтного парку урочище поки що не отримало, тому депутати знову і знову ставлять на голосування питання про виділення земельних ділянок.
Сьогодні о 10.20 в Чернігові розпочалася сесія міської ради. А біля стін продовжується акція протесту. І щоб депутатам напередодні Новорічних свят було веселіше працювати мітингувальники розважали їх піснями, веселою музикою та палкими виступами. Бажаючі можуть зігрітися чаєм та кавою, які принесли із собою учасники мітингу.
Ялівщина
Матеріал з Вікіпедії - вільної енциклопедії.
Ялівщина - історична місцевість у північно-східній частині міста Чернігова (Деснянський район).
Назву місцевість одержала від прізвища власника млина на річці Стрижні райця В. Ф. Яловицького (право на володіння млином йому було підтверджено універсалом гетьмана Дем'яна Многогрішного від 13 червня 1672 року).
У 1880 році, коли в Чернігові почалося будівництва Чернігівського водогону, в центрі міста було споруджено водонапірну башту, а на Ялівщині - насосну станцію для подачі води з артезіанських свердловин.
У 1890-х роках на Ялівщині висаджені верес, сосну, ялину, іргу, черемху та інші дерева та кущі. Особливо багато для озеленення зробив член міської думи В. В. Нерода.
Після Другої світової війни радгосп "Деснянський" висадив у Ялівщині фруктові дерева, а також липу, березу, тополю, білу акацію тощо.
Парк на території Ялівщини - пам'ятка садово-паркового мистецтва (з 1972 року). Його площа - 83 га. Розпочато реконструкцію зелених насаджень уздовж берегів річки Стрижня.
На території Ялівщини виявлено поселення епохи бронзи (2 тис. до н. е.), раннього заліза (7-4 ст. до н. е.), київського типу (ІІІ-V ст.ст.), а також волинцівсько-київське (VІІІ-ІХ ст.ст.) і давньоруське (ІХ-ХІІІ ст.ст.).
ВІДЕО - Інтернет-видання "Високий Вал"
Останні новини Чернігівщини
На Чернігівщині поліцейські скерували до суду справу міжрегіональної організованої злочинної групи, яка створила нарколабораторію промислових масштабів 16:42
Слідчі поліції Чернігівщини завершили досудове розслідування та скерували до суду обвинувальний акт щодо членів організованої злочинної групи. Фігуранти створили потужну лабораторію з виготовлення психотропів з подальшим їх збутом оптовими партіями до різних областей України. Злочинний прибуток наркоділків щомісяця сягав понад 25 мільйонів гривень.
Дігтярівський професійний аграрний ліцей здійснює підготовку кадрів для сільського господарства 16:10
Наразі в закладі освіти триває вступна кампанія, а отже кожен випускник дев'ятого або одинадцятого класу може стати учнем цього профтеху.
У Чернігові демонтують ще понад 30 незаконних тимчасових споруд 15:47
На засіданні виконавчого комітету Чернігівської міської ради 9 липня 2025 року погодили рішення комісії з демонтажу тимчасових споруд. Йдеться про 32 об'єкти, які були встановлені без дозвільних документів у різних частинах міста.
У Прилуках поліцейські разом із рятувальниками продовжують проводити профілактичні рейди у місцях відпочинку поблизу водойм 15:07
Інспектори служби освітньої безпеки Прилуцького районного відділу поліції спільно з співробітниками ДСНС проводять профілактичну роботу серед населення, яка спрямована на запобігання нещасним випадкам під час літнього відпочинку біля води.
Поширював злочинний вплив та керував вчиненням злочинів – до 9 років за ґратами засуджено жителя Ніжинського району 14:47
За публічного обвинувачення прокурорів Чернігівської обласної прокуратури вироком Ніжинського міськрайонного суду затверджено угоду про визнання винуватості та визнано винним жителя Ніжинського району у встановленні та поширенні злочинного впливу, втягненні неповнолітнього у протиправну діяльність, незаконному придбанні та зберіганні з метою збуту особливо небезпечного наркотичного засобу, незаконному зберіганні наркотичних засобів без мети збуту, крадіжці та вимаганні (ч. 3 ст. 27 ч. 4 ст. 185, ч. 4 ст. 189, ч. 2 ст. 255-1, ч. 1 ст. 304, ч. 2 ст. 307, ч. 1 ст. 309 КК України).