Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 25 липня, 15:25:23

Сесія Чернігівської міськради "по традиції" розпочалася з мітингу протесту. ФОТОрепортаж . ВІДЕО

28.12.2011   10:44

Мітинг організовано на захист Ялівщини.

Депутатів і чиновників, які приймають участь в шістнадцятої сесії Чернігівської міської ради шостого скликання зустрічало декілька сотень мітингуючи, які протестували проти забудови Ялівщини..

Вони вимагають надати їй статус регіонального ландшафтного парку, щоб заборонене там будь-яке будівництво.

Заборона будь-якої діяльності, яка призводить або може призвести до погіршення стану навколишнього середовища та зниження рекреаційної цінності території природного парку, передбачається Законом України "Про природний заповідний фонд України".

Але статусу регіонального ландшафтного парку урочище поки що не отримало, тому депутати знову і знову ставлять на голосування питання про виділення земельних ділянок.

Сьогодні о 10.20 в Чернігові розпочалася сесія міської ради. А біля стін продовжується акція протесту. І щоб депутатам напередодні Новорічних свят було веселіше працювати мітингувальники розважали їх піснями, веселою музикою та палкими виступами. Бажаючі можуть зігрітися чаєм та кавою, які принесли із собою учасники мітингу.


Ялівщина
Матеріал з Вікіпедії - вільної енциклопедії.

Ялівщина - історична місцевість у північно-східній частині міста Чернігова (Деснянський район).

Назву місцевість одержала від прізвища власника млина на річці Стрижні райця В. Ф. Яловицького (право на володіння млином йому було підтверджено універсалом гетьмана Дем'яна Многогрішного від 13 червня 1672 року).

У 1880 році, коли в Чернігові почалося будівництва Чернігівського водогону, в центрі міста було споруджено водонапірну башту, а на Ялівщині - насосну станцію для подачі води з артезіанських свердловин.

У 1890-х роках на Ялівщині висаджені верес, сосну, ялину, іргу, черемху та інші дерева та кущі. Особливо багато для озеленення зробив член міської думи В. В. Нерода.

Після Другої світової війни радгосп "Деснянський" висадив у Ялівщині фруктові дерева, а також липу, березу, тополю, білу акацію тощо.

Парк на території Ялівщини - пам'ятка садово-паркового мистецтва (з 1972 року). Його площа - 83 га. Розпочато реконструкцію зелених насаджень уздовж берегів річки Стрижня.

На території Ялівщини виявлено поселення епохи бронзи (2 тис. до н. е.), раннього заліза (7-4 ст. до н. е.), київського типу (ІІІ-V ст.ст.), а також волинцівсько-київське (VІІІ-ІХ ст.ст.) і давньоруське (ІХ-ХІІІ ст.ст.).

 

 ВІДЕО - Інтернет-видання "Високий Вал"

Останні новини Чернігівщини

25 липня: цей день в Україні і світі 08:16

ДЕНЬ 883 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 883 RUSSIAN AGRESSION

У Бахмацькому ліцеї збудують укриття та реконструюють харчоблок 16:44

Бахмацький ліцей № 1 є провідним та найбільшим закладом освіти територіальної громади. У 2023-2024 навчальному році тут здобували освіту 875 учнів.

єРобота на Чернігівщині: грантові програми для бізнесу від служби зайнятості 16:39

Вже 349 мешканців області для започаткування або розвитку бізнесу скористалися програмою «Власна справа» та 11 - програмою «Грант для ветеранів та членів їхніх сімей», які реалізуються в межах урядового проєкту єРобота.

У січні-червні 2024 року на Чернігівщині сплачено 16,2 млрд гривень податків, зборів та єдиного внеску 16:36

У Головному управлінні ДПС у Чернігівській області повідомили, що до бюджетів усіх рівнів Чернігівської області платниками податків у січні-червні 2024 року сплачено 10 млрд грн податків, зборів та обов’язкових платежів, що на 9,8 відс. (на 893 млн грн) перевищує факт надходжень відповідного періоду 2023 року.

 «Легкий заробіток в Інтернеті»: поліція Чернігівщини застерігає громадян від шахрайських схем

«Легкий заробіток в Інтернеті»: поліція Чернігівщини застерігає громадян від шахрайських схем 12:21

Поліція закликає громадян не довіряти заманливим оголошенням в інтернеті про «легкий заробіток». Ставтесь уважно та критично до будь-яких подібних пропозицій миттєвого отримання прибутку.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини