Юристи коментують прийняті зміни до законів
У зв’язку з набуттям масового характеру випадків порушення громадського порядку під час проведення мирних зібрань, що призводять до захоплення адміністративних будівель, паралізують транспортні комунікації, перешкоджають діяльності органів державної влади та місцевого самоврядування, постала необхідність вдосконалення правових механізмів запобігання таким протиправним діям.

В цьому контексті можу прокоментувати прийняті Верховною Радою 16 січня 2014 року закони не з позиції громадського діяча, а через призму юридичного аналізу.
Ухвалені законопроекти повністю відповідають міжнародним стандартам. Наприклад, такі поняття, як санкція за наклеп або іноземний агент як кваліфікація деяких громадських організацій, власне, запозичені та адаптовані до українських реалій із європейського та американського законодавчого досвіду.
Якщо звернутися до німецького досвіду, то там передбачається кримінальна відповідальність за маскування обличчя, носіння шоломів, щитів тощо під час масових акцій. Що стосується відповідальності за наклеп, то кримінальна відповідальність в такому випадку передбачена у ряді європейських країн та у дев’ятнадцяти американських штатах.
Щодо встановлення додаткового контролю за діяльністю громадських об’єднань, які отримують фінансування з-за кордону, то заходи, передбачені змінами до законодавства, необхідні з метою унеможливлення прихованого та незаконного втручання іноземних суб’єктів в політичну діяльність країни. Поняття статусу іноземного агента для громадських організацій існує, наприклад, у Сполучених Штатах Америки та Російській Федерації.
Усе це має на меті усунення потенційних загроз національній безпеці, недопущення випадків фінансування екстремістських, терористичних чи інших злочинних організацій з іноземних джерел. Тим більше, що прийняті поправки до законів цілком відповідають міжнародній практиці реагування на подібні правопорушення і не вступають у протиріччя з міжнародними договорами та правовими документами.
Адвокат, член Комітету з питань науки та наукової діяльності Ради адвокатів Чернігівської області Микола Торбєєв
Останні новини Чернігівщини

Судитимуть браконьєра, який незаконно вполював лося на Прилуччині 16:39
Прокурорами Прилуцької окружної прокуратури скеровано до суду обвинувальний акт стосовно жителя міста Прилуки за фактом вчинення незаконного полювання на звірів, які занесені до Червоної книги України (ч. 1 ст. 248 КК України).

ТОП-10 найзатребуваніших вакансій від місцевих роботодавців 16:36
Робота є. Зокрема, й на Чернігівщині. Наразі у базі даних обласної служби зайнятості налічується 1924 вакансії.

Правоохоронці підвели підсумки роботи 1 півріччя 2025 року протидії злочинності у бюджетній сфері Чернігівщини 16:33
Сьогодні в Чернігівській обласній прокуратурі відбулась робоча нарада з керівниками правоохоронних органів регіону. На нараді були присутні керівник Чернігівської обласної прокуратури Станіслав Гущесов, начальник Головного управління Національної поліції в Чернігівській області Іван Іщенко та начальник Управління Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області Олександр Кондрашов.

Олена Шуляк: Антикорупція, цифровізація, ринок землі – головні реформи протягом останніх років 16:31
У нещодавньому інтерв’ю "Вокс Україна" очільниця "Слуги Народу" та народна депутатка Олена Шуляк зазначила, що, на її переконання, найбільш відчутні результати команда влади, зокрема й партія "Слуга Народу", демонструє в трьох напрямах реформування держави: розвитку антикорупційної інфраструктури, цифровій трансформації та впровадженні земельної реформи.

єРобота на Чернігівщині: результати програми «Власна справа» 14:42
Грантова програма «Власна справа» урядового проєкту «єРобота», яку адмініструє Державна служба зайнятості, - не просто про гроші, а про довіру та можливості, про людей та бізнес, які працюють у найважчі часи і мотивують інших.