Юридичні поради — в онлайн-режимі
Безкоштовні правові послуги для жителів віддалених районів стануть доступнішими. Їх консультуватимуть за допомогою новітніх інформаційних технологій.

Так, фахові юристи надаватимуть поради громадянам, використовуючи відео зв’язок. Ці новаторства почала впроваджувати на Чернігівщині Благодійна організація «Всеукраїнська коаліція з надання правової допомоги» та Чернігівський громадський комітет захисту прав людини.
Річ у тім, що Чернігівська область є одним із восьми регіонів, де стартував всеукраїнський проект. Він передбачає створення в обласних центрах дистанційних консультаційних пунктів, які діятимуть на базі обласних бібліотек. Тим часом жителі районів зможуть отримати безкоштовну юридичну допомогу, скориставшись комп’ютерами, підключеними до мережі Інтернет, в місцевих бібліотеках. Саме місцеві бібліотеки, які мають необхідне обладнання для відеозв’язку, будуть точками доступу до консультаційних пунктів. Разом із тим, до такої інтерактивної комунікації будуть залучені й фахівці Головного управління юстиції в Чернігівській області, Головного управління Держземагенства в Чернігівській області, Головного управління Пенсійного фонду України в Чернігівській області, Департаменту соціального захисту населення Чернігівської облдержадміністрації, адже більшість звернень громадян стосується саме їх компетенції.
Така правозахисна ініціатива має на меті забезпечити передумови для реалізації в регіоні Закону України «Про безоплатну правову допомогу», пояснює Наталія Піддубна, керівник громадської приймальні Чернігівського громадського комітету захисту прав людини, що є координатором проекту в регіоні.
Тим часом обласна влада готова підтримувати ініціативи, у тому числі й правозахисні, які сприяють розвитку громадянського суспільства, реалізації державної політики, зазначає в. о. заступника голови облдержадміністрації Юрій Музика.
Дистанційний консультативний пункт буде працювати на базі Чернігівської обласної універсальної наукової бібліотеки імені В. Г. Короленка кожного 2-го та 4-го четверга місяця, починаючи з 23 січня 2014 року з 15.00 до 16.00 години.
У встановлений час мешканці Чернігівської області можуть звернутися до місцевих бібліотек в Бахмачі, Варві, Городні, Козельці, Новгород-Сіверському, Сосниці, Ніжині та Прилуках та отримати консультації в відеорежимі.
Наталія Піддубна, керівник громадської приймальні Чернігівського громадського комітету захисту прав людини
Останні новини Чернігівщини

Ринок праці мовою цифр 14:19
Протягом січня-травня 2025 року на Чернігівщині:
Під виглядом спадкоємців заволоділи нерухомістю померлих чернігівців – викрито групу осіб 14:15
За процесуального керівництва Чернігівської окружної прокуратури повідомлено про підозру трьом чоловікам у шахрайстві у великих розмірах, використанні підроблених документів та легалізації майна, одержаного злочинним шляхом, вчинених за попередньою змовою групою осіб (ч. 3, 5 ст. 190, ч. 2 ст. 28 ч. 4 ст. 358, ч. 2 ст. 209 КК України).
Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 14:08
Протягом минулої доби зареєстровано 7 небезпечних подій, а саме: 1 аварійну ситуацію на мережах життєзабезпечення, 1 випадок загибелі на водних об'єктах, 3 дорожньо-транспортні пригоди та 2 пожежі. Внаслідок цих подій загинули 3 особи та 4 особи постраждали.

Після хвороб, операцій, травм і поранень: українці можуть отримати безкоштовну реабілітацію 11:35
За останні півтора року 600 тис. українців отримали безоплатну реабілітаційну допомогу. Зараз її надають у 555 медичних закладах – там переважно зроблений ремонт, є необхідне устаткування та фахівці.

Програма підтримки «Ветеранський спорт»: запитання та відповіді 11:17
Міністерство у справах ветеранів України спільно з Міністерством цифрової трансформації України з метою підтримки ветеранів війни, заохочення до фізичної активності, покращення психологічного здоров'я та соціальної інтеграції 15 січня 2025 року започаткували програму Ветеранський спорт.