Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 29 березня, 14:38:35

Діалог суспільства і влади: виклики, правові форми, перспективи

17.12.2011   11:57

“Круглий стіл” на таку тему проходив у Чернігівському центрі перепідготовки та підвищення кваліфікації кадрів і був присвячений проблемі пошуку механізмів та засобів сприяння розвитку ефективного діалогу суспільства і влади в Україні.

Організаторами заходу стали Чернігівський центр, Інститут законодавства Верховної Ради України та Київський офіс Інституту Кеннана при Міжнародному центрі підтримки науковців імені Вудро Вілсона.

Ідеться про перший з низки заходів під загальною назвою “Європейські традиції місцевого самоврядування”, учасниками якого виступили фахівці Інституту законодавства Верховної Ради України, працівники органів державної влади та місцевого самоврядування, науковці, представники неурядових організацій Чернігівщини.

З Інститутом Кеннана Центр вже проводив низку спільних заходів, зокрема, семінар “Майбутнє Чернігова: чи можливе залучення інвестицій та приваблення підприємств, населення і туристів до Чернігова та Чернігівського регіону?” (листопад 2009 року), “Стратегічне планування і використання місцевих активів для місцевого розвитку: досвід Ізраїлю” (грудень 2010 року), який мав на меті поширення міжнародного досвіду використання місцевих активів та можливостей серед лідерів громад області. Співпраця з Інститутом законодавства Верховної Ради України лише започатковується.

Відкриваючи “круглий стіл”, директор Центру Володимир Бойко зазначив, що таким чином ми продовжуємо діалог влади наукових кіл та громадськості з питань управлінської діяльності.

“Найдемократичнішою ланкою громадянського суспільства є місцева влада, оскільки вона знаходиться найближче до народу, але в той же час викликає на себе весь негатив, що виникає в процесі тісної взаємодії з громадянами. Тому для успішного розвитку громадянського суспільства необхідно визначити позиції подальшої співпраці з владою”, – зазначив директор Інституту законодавства Верховної Ради України, член-кореспондент НАН України Олександр Копиленко.

Директор Київського офісу Інституту Кеннана, кандидат філологічних наук Ярослав Пилинський визначив проблеми місцевого самоврядування і його законодавчого забезпечення як двигун розвитку суспільства. “Демократія – це свобода слова, але ніхто не говорить про те, що демократія – це закон. Але без закону неможливо побудувати те, що ми називаємо демократичним суспільством”, – зазначив він.

Під час круглого йшлося про успіхи і проблеми громадської ради при облдержадміністрації, соціальний діалог як різновид діалогу між владою та суспільством, шляхи ефективної реалізації взаємовідносин влади і громадян, свободу підприємницької діяльності як принцип господарювання, етичні аспекти діалогу влади та громадськості, роль громадських організацій у формуванні громадянського суспільства та регіональне об’єднання науковців, не оминули увагою учасники “круглого столу” і питання, пов’язані з механізмами реалізації органами юстиції державної правової політики та громадськості, а також взаємодії управління державної служби з громадськістю як формою суспільного діалогу.

За пропозицією директора Інституту законодавства Верховної Ради України Олександра Копиленка зазначені виступи друкуватимуться тематичною збіркою, а висловлені пропозиції фахівці Інституту законодавства узагальнять у вигляді висновків “круглого столу”.
 

Останні новини Чернігівщини

Пам’яті Андрія Юрченка: у Чернігові відбулися змагання з дзюдо на честь загиблого Героя 09:41

Цим видом спорту Захисник України займався з дитинства і аж до вступу в Чернігівський ліцей з посиленою військово-фізичною підготовкою. Де, навички та вміння, отримані під час тренувань з бойового мистецтва допомогли самореалізуватися та показати чудові результати в навчанні.

На варті безпеки дітей: у Чернігові офіцер «СОБ» виявив біля школи підозрілий предмет 09:32

Вчора під час обстеження території поблизу чернігівської школи офіцер «Служби освітньої безпеки» виявив у землі підозрілий предмет, що візуально схожий на міну. Пильний поліцейський негайно відреагував на знахідку та убезпечив дітей від наближення до ймовірно вибухонебезпечного предмета.

 До довічного позбавлення волі засуджено двох російських військових за умисне вбивство чотирьох цивільних

До довічного позбавлення волі засуджено двох російських військових за умисне вбивство чотирьох цивільних 09:27

За публічного обвинувачення прокурорів Прилуцької окружної прокуратури в порядку спеціального судового розгляду визнано винними двох військовослужбовців зс рф у порушенні законів та звичаїв війни, вчинених групою осіб за попередньою змовою, поєднаних з умисними вбивствами (ч. 2 ст. 28 ч. 2 ст. 438 КК України). Вироком Ічнянського районного суду їх засуджено до довічного позбавлення волі.

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 09:25

Протягом минулої доби зареєстровано 6 небезпечних подій, а саме: 6 пожеж.

29 березня: цей день в Україні і світі

29 березня: цей день в Україні і світі 09:22

ДЕНЬ 765 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 765 RUSSIAN AGRESSION

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини