Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Понеділок, 7 липня, 07:12:18

Продовжуються роботи по створенню третього національного природного парку на Чернігівщині

16.11.2013   09:50Агенцiя

15 листопада при Департаменті екології та природних ресурсів Чернігівської облдержадміністрації відбулась міжвідомча нарада з питань розширення мережі природно-заповідних територій Чернігівщини, а саме створення національного природного парку (далі – НПП) «Дніпровсько-Деснянське міжріччя».

Створення парку планується на базі існуючого з 2002 року регіонального  ландшафтного парку «Міжрічинський», розташованого на території Чернігівського та Козелецького районів. Загальна протяжність меж проектованого національного природного парку «Дніпровсько-Деснянське міжріччя» буде розташована у південно-західній частині Чернігівської області – в Козелецькому адміністративному районі.

Присутні на засіданні - представники Міністерства екології та природних  ресурсів України, керівництво Департаменту екології ОДА, Козелецької районної ради, обласного управління лісового та мисливського господарства, регіонального  ландшафтного парку «Міжрічинський», Держекоінспекції у Чернігівській області, Міноборони України в Чернігівській області, Деснянського басейнового управління водних ресурсів, Чернігівського військового лісгоспу, управління Держземагентства в області та Українського товариства охорони птахів проаналізували проблеми та переваги створення даного парку. В результаті обговорень було відзначено, що розроблення даного проекту дозволить покращити охорону та збереження природних і історико-культурних цінностей, в тому числі великої кількості рідкісних видів біоти, впорядкувати рекреацію і широко запровадити екологічний туризм, оптимізувати еколого-просвітницьку діяльність, а також загальну екологічну ситуацію в регіоні. Розглядались і фінансові питання існування проектованого парку, користь даної природоохоронної установи для місцевих громад.

Представниками Департаменту та Мінприроди України зауважено і про складнощі  з подальшим проведенням робіт  по створенню НПП «Дніпровсько-Деснянське міжріччя» через наявну законодавчу невизначеність відповідальних за проведення робіт по створенню нових об’єктів природно-заповідного фонду на місцевому рівні.

Загалом, усі зацікавлені сторони  висловили доцільність створення  нової природно-охоронної території на Чернігівському Поліссі та надали пропозиції по вирішенню проблемних питань.


Довідково: Територія регіонального ландшафтного парку «Міжрічинський» є унікальною і за своїми природними особливостями і за господарським використанням, яке має загальнодержавне значення: ріка Десна – у питному водопостачанні, водосховище – у гідроенергетиці, ліси – в деревообробній промисловості.

Територія парку складається переважно  з лісового масиву на піщаній боровій  терасі (який займає 37,4 тис. га, або 59% території парку); меншу частку становлять водні угіддя (акваторія Київського водосховища, р. Десна та інші водойми) – 18,6 тис. га; сільгоспугіддя складають 4,6 тис. га, у їх складі переважають сіножаті і пасовища, та незначну частку (менше 1%) складають рілля та перелоги; 2,0 тис. га займають болота та 1,6 тис. га інші землі (переважно піски).

Площа цієї природоохоронної, рекреаційної, культурно-освітньої установи становить  близько 2% від усього природно-заповідного фонду України.

Проект  створення національного природного парку «Дніпровсько-Деснянське міжріччя» розроблений на замовлення Чернігівської обласної організації Українського товариства охорони природи.
 

Наталія Радченко, начальник відділу моніторингу та зв’язків з громадськістю Департаменту екології та природних ресурсів облдержадміністрації
 

Останні новини Чернігівщини

Судитимуть браконьєра, який незаконно  вполював лося на Прилуччині

Судитимуть браконьєра, який незаконно вполював лося на Прилуччині 16:39

Прокурорами Прилуцької окружної прокуратури скеровано до суду обвинувальний акт стосовно жителя міста Прилуки за фактом вчинення незаконного полювання на звірів, які занесені до Червоної книги України (ч. 1 ст. 248 КК України).

 ТОП-10 найзатребуваніших вакансій від місцевих роботодавців

ТОП-10 найзатребуваніших вакансій від місцевих роботодавців 16:36

Робота є. Зокрема, й на Чернігівщині. Наразі у базі даних обласної служби зайнятості налічується 1924 вакансії.

Правоохоронці підвели підсумки роботи 1 півріччя 2025 року протидії злочинності у бюджетній сфері Чернігівщини

Правоохоронці підвели підсумки роботи 1 півріччя 2025 року протидії злочинності у бюджетній сфері Чернігівщини 16:33

Сьогодні в Чернігівській обласній прокуратурі відбулась робоча нарада з керівниками правоохоронних органів регіону. На нараді були присутні керівник Чернігівської обласної прокуратури Станіслав Гущесов, начальник Головного управління Національної поліції в Чернігівській області Іван Іщенко та начальник Управління Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області Олександр Кондрашов.

Олена Шуляк: Антикорупція, цифровізація, ринок землі – головні реформи протягом останніх років

Олена Шуляк: Антикорупція, цифровізація, ринок землі – головні реформи протягом останніх років 16:31

У нещодавньому інтерв’ю "Вокс Україна" очільниця "Слуги Народу" та народна депутатка Олена Шуляк зазначила, що, на її переконання, найбільш відчутні результати команда влади, зокрема й партія "Слуга Народу", демонструє в трьох напрямах реформування держави: розвитку антикорупційної інфраструктури, цифровій трансформації та впровадженні земельної реформи.

єРобота на Чернігівщині: результати програми «Власна справа»

єРобота на Чернігівщині: результати програми «Власна справа» 14:42

Грантова програма «Власна справа» урядового проєкту «єРобота», яку адмініструє Державна служба зайнятості, - не просто про гроші, а про довіру та можливості, про людей та бізнес, які працюють у найважчі часи і мотивують інших.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини