Чернігів. Як держава допомагає гіпертонікам
На Чернігівщині з 1 червня 2012 року триває реалізація Пілотного проекту із запровадження державного регулювання цін на лікарські засоби для осіб з гіпертонічною хворобою. Такий проект став можливим завдяки соціальним ініціативам Президента України Віктора Януковича. Суть його полягає у забезпеченні доступності якісних лікарських засобів для всіх, але передовсім–соціально-незахищених, хворих на гіпертонію, розповіла заступник начальника Державної служби з лікарських засобів у Чернігівській області Антоніна Вакуленко.

Проектом передбачено, що за умови правильно оформленого рецепта на визначені ліки пацієнт може придбати їх в аптеці зі значною знижкою. Перелік ліків та порядок їх отримання є у кожному лікувально-профілактичному закладі області.
Реалізація цього Проекту дозволить хворим суттєво заощадити власні кошти. Так, наприклад, максимальна роздрібна ціна такого препарату як Бісопролол-Здоров’я (10 мг, № 30) становить 42,32 гривні. Але за умовами Пілотного проекту пацієнт має сплатити за нього не більше 12,93 гривень. Тож економія складає 29,39 гривень на кожній упаковці. Аналогічно і з іншими препаратами. Ліпразид 20 мг № 30: максимальна роздрібна ціна 57,65 грн, пацієнт сплачує не більше 16,29 грн, економія – 41,36 грн на кожній упаковці. Ліприл 20 мг № 30: максимальна роздрібна ціна 39,57 грн, максимальна вартість для пацієнта – 3,95 грн, економія складає 35,62 грн на кожній упаковці. Берліприл 20 мг № 30: максимальна роздрібна ціна 32,89 грн, хворий сплачує не більше 15,40 грн, економія складає 17,49 грн. на кожній упаковці.
Якщо зауважити, що хворий на гіпертонію нерідко лікується двома, а то і більше, препаратами одночасно, нескладно зрозуміти, що економія для сімейного бюджету такої людини суттєва. Слід лише правильно оформити рецепти у лікаря.
Інформація про лікарські засоби, які підпадають під дію Пілотного проекту, їх торгівельні назви, дозування, максимальні роздрібні ціни та максимальну доплату пацієнта є у всіх лікувально-профілактичних та аптечних закладах області.
Варто зауважити, що нерідко ціна, встановлена для того чи іншого лікарського засобу, є значно нижчою за максимальну. Це дозволяє аптечному закладу реалізовувати препарати по 1 копійці за упаковку. Так, за інформацією КП ЧОР “Ліки України”, станом на 14 жовтня 2013 року близько 15 найменувань препаратів для лікування гіпертонічної хвороби реалізується за ціною 1 копійка за упаковку. Це такі популярні лікарські засоби як амлодипін-Фармак, еналаприл-Здоров’я, лізиноприл-Астрафарм, метопролол та інші. Більш детально про це можна довідатись за телефоном у Чернігові: 4-80-90.
До переліку лікарських засобів, на які поширюється дія Пілотного проекту, ввійшли і дорогі імпортні ліки, які при наявності рецепта від лікаря також можна придбати значно дешевше. Це, наприклад, Екватор 2/10 мг № 30: максимальна роздрібна ціна 146,47 грн, пацієнт сплачує не більше 14,65 грн, економія – 131,82 грн; КоринфарУно 40 № 100: максимальна роздрібна ціна 186,12 грн, ціна для пацієнта – не більше 36,32 грн., економія – 149,80 грн; Екватор 20/5 мг № 30: максимальна роздрібна ціна 94,85 грн, максимальна вартість для пацієнта – 9,49 грн, економія – 85,36 грн.
Таким чином, кожен хворий на гіпертонію, який звернувся до лікаря і отримав рецепт в рамках реалізації Пілотного проекту, має можливість придбати якісні ліки зі значною знижкою, а іноді й за 1 копійку.
Умови реалізації Пілотного проекту відомі у кожному лікувально-профілактичному закладі області. Але якщо виникають питання, з’ясувати їх можна за телефоном 698-290 у Антоніни Миколаївни Вакуленко.
Останні новини Чернігівщини
Військовим – харчові продукти, лікарням – медзасоби: в області передали чергову допомогу з Німеччини 10:58
Два провідні медзаклади області та військовослужбовці, які виконують завдання на півночі України, отримали сьогодні гуманітарну допомогу від німецької доброчинної організації «Україна. Допомога. Брайтшайд імені Святого Лаврентія».
Наркобізнес з мільйонними прибутками: на Чернігівщині поліцейські скерували до суду справу п’ятьох учасників міжрегіональної організованої злочинної групи 10:33
Слідчі слідчого управління поліції Чернігівщини за оперативного супроводу СБУ в Чернігівській області та під процесуальним керівництвом Чернігівської обласної прокуратури завершили досудове розслідування та скерували до суду обвинувальний акт щодо п’ятьох учасників міжрегіональної організованої злочинної групи, які протягом тривалого часу займалися розповсюдженням наркотичних засобів та психотропних речовин у Чернігівській, Хмельницькій та Чернівецькій областях.
Інформація про надзвичайні ситуації та основні небезпечні події, які зареєстровані на територіїобласті за добу 10:11
Протягом минулої доби зареєстровано 5 небезпечних подій, а саме: 1 дорожньо-транспортну пригоду, 3 пожежі та 1 аварійну ситуацію на мережах життєзабезпечення.
20 чернігівських випускників та випускниць отримали 200 балів на НМТ 09:39
Цьогоріч 20 учнів чернігівських закладів загальної середньої освіти досягли найвищих результатів на національному мультипредметному тесті (НМТ).
Чернігівські спортсмени стали переможцями чемпіонат Європи з гирьового спорту 09:07
В сербському місті Белград фінішував відкритий чемпіонат Європи з гирьового спорту за версією IGSF.