Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 11 липня, 09:32:00

Медики Чернігівщини готові надавати екстрену медичну допомогу за новими стандартами

15.06.2013   09:17

Медична допомога в Україні має бути швидкою та якісною – такий пріоритет реформи, яка здійснюється в галузі охорони здоров’я. На цьому наголошує і Президент України Віктор Янукович. «Ми повинні вдосконалювати службу екстреної медичної допомоги. Необхідно забезпечувати лікарні сучасним медичним обладнанням та створювати необхідні умови для профілактики і лікування хвороб», — зазначає Глава держави.

Вже півроку в Україні діють обласні центри екстреної медичної допомоги та медицини катастроф. Їх фінансування відбувається за рахунок місцевих ресурсів. Чи готові медики надавати екстрену допомогу за новими стандартами?

Відповідь на це запитання журналісти Чернігівської обласної державної телерадіокомпанії «Сівер-Центр» шукали під час відвідування Чернігівського обласного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф.

За інформацією заступника директора Чернігівського обласного центру екстреної медичної допомоги Ганни Огняник, у грудні 2012 року на виконання Закону України «Про екстрену медичну допомогу» на Чернігівщині було прийнято рішення про створення обласного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф. Центр налічує 49 підрозділів швидкої медичної допомоги. Додатково планується відкриття ще 28 пунктів.

Оперативна диспетчерська служба, за її словами, поки що приймає виклики лише з Чернігова та Чернігівського району, але зовсім скоро будуть підготовлені приміщення і ці люди координуватимуть виїзди бригад «швидких» по всій області.

Згідно з новими вимогами медики мають прибути за викликом у 10-хвилинний термін по місту та 20-хвилинний – у сільській місцевості. На сьогоднішній день у ці норми бригади майже вкладаються.

Перед виїздом бригади на виклик обов’язкова процедура – укомплектування медичної скриньки. Фельдшер перевіряє наявність медикаментів, складає перелік необхідного і отримує зазначені ліки. Як кажуть фахівці Центру, від початку впровадження медичної реформи бригади не відчувають нестачі ліків чи бензину. В області вчасно проведені тендери та укладені договори. Особливо це відчутно в селах, де зараз є повна забезпеченість такими медикаментами, яких люди раніше й не бачили, а також забезпеченість паливом, паливно-мастильними матеріалами.

З початку року медичні бригади Чернігівщини виїжджали за викликом майже 120 тисяч разів. Їх професія важка та вкрай необхідна. Працювати у бригаді екстреної допомоги під силу лише самовідданим людям. Лікарі «швидкої» вже відчули позитивні зміни і сподіваються, що й надалі стан медичного забезпечення покращуватиметься, і вони матимуть змогу надавати якісну та дійсно «швидку» допомогу людям, які опинилися в біді.

Останні новини Чернігівщини

На Чернігівщині поліцейські скерували до суду справу міжрегіональної організованої злочинної групи, яка створила нарколабораторію промислових масштабів 16:42

Слідчі поліції Чернігівщини завершили досудове розслідування та скерували до суду обвинувальний акт щодо членів організованої злочинної групи. Фігуранти створили потужну лабораторію з виготовлення психотропів з подальшим їх збутом оптовими партіями до різних областей України. Злочинний прибуток наркоділків щомісяця сягав понад 25 мільйонів гривень.

Дігтярівський професійний аграрний ліцей здійснює підготовку кадрів для сільського господарства 16:10

Наразі в закладі освіти триває вступна кампанія, а отже кожен випускник дев'ятого або одинадцятого класу може стати учнем цього профтеху.

У Чернігові демонтують ще понад 30 незаконних тимчасових споруд 15:47

На засіданні виконавчого комітету Чернігівської міської ради 9 липня 2025 року погодили рішення комісії з демонтажу тимчасових споруд. Йдеться про 32 об'єкти, які були встановлені без дозвільних документів у різних частинах міста.

У Прилуках поліцейські разом із рятувальниками продовжують проводити профілактичні рейди у місцях відпочинку поблизу водойм 15:07

Інспектори служби освітньої безпеки Прилуцького районного відділу поліції спільно з співробітниками ДСНС проводять профілактичну роботу серед населення, яка спрямована на запобігання нещасним випадкам під час літнього відпочинку біля води.

Поширював злочинний вплив та керував вчиненням злочинів – до 9 років за ґратами засуджено жителя Ніжинського району 14:47

За публічного обвинувачення прокурорів Чернігівської обласної прокуратури вироком Ніжинського міськрайонного суду затверджено угоду про визнання винуватості та визнано винним жителя Ніжинського району у встановленні та поширенні злочинного впливу, втягненні неповнолітнього у протиправну діяльність, незаконному придбанні та зберіганні з метою збуту особливо небезпечного наркотичного засобу, незаконному зберіганні наркотичних засобів без мети збуту, крадіжці та вимаганні (ч. 3 ст. 27 ч. 4 ст. 185, ч. 4 ст. 189, ч. 2 ст. 255-1, ч. 1 ст. 304, ч. 2 ст. 307, ч. 1 ст. 309 КК України).