Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 22 березня, 07:27:26

Медики Чернігівщини готові надавати екстрену медичну допомогу за новими стандартами

15.06.2013   09:17

Медична допомога в Україні має бути швидкою та якісною – такий пріоритет реформи, яка здійснюється в галузі охорони здоров’я. На цьому наголошує і Президент України Віктор Янукович. «Ми повинні вдосконалювати службу екстреної медичної допомоги. Необхідно забезпечувати лікарні сучасним медичним обладнанням та створювати необхідні умови для профілактики і лікування хвороб», — зазначає Глава держави.

Вже півроку в Україні діють обласні центри екстреної медичної допомоги та медицини катастроф. Їх фінансування відбувається за рахунок місцевих ресурсів. Чи готові медики надавати екстрену допомогу за новими стандартами?

Відповідь на це запитання журналісти Чернігівської обласної державної телерадіокомпанії «Сівер-Центр» шукали під час відвідування Чернігівського обласного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф.

За інформацією заступника директора Чернігівського обласного центру екстреної медичної допомоги Ганни Огняник, у грудні 2012 року на виконання Закону України «Про екстрену медичну допомогу» на Чернігівщині було прийнято рішення про створення обласного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф. Центр налічує 49 підрозділів швидкої медичної допомоги. Додатково планується відкриття ще 28 пунктів.

Оперативна диспетчерська служба, за її словами, поки що приймає виклики лише з Чернігова та Чернігівського району, але зовсім скоро будуть підготовлені приміщення і ці люди координуватимуть виїзди бригад «швидких» по всій області.

Згідно з новими вимогами медики мають прибути за викликом у 10-хвилинний термін по місту та 20-хвилинний – у сільській місцевості. На сьогоднішній день у ці норми бригади майже вкладаються.

Перед виїздом бригади на виклик обов’язкова процедура – укомплектування медичної скриньки. Фельдшер перевіряє наявність медикаментів, складає перелік необхідного і отримує зазначені ліки. Як кажуть фахівці Центру, від початку впровадження медичної реформи бригади не відчувають нестачі ліків чи бензину. В області вчасно проведені тендери та укладені договори. Особливо це відчутно в селах, де зараз є повна забезпеченість такими медикаментами, яких люди раніше й не бачили, а також забезпеченість паливом, паливно-мастильними матеріалами.

З початку року медичні бригади Чернігівщини виїжджали за викликом майже 120 тисяч разів. Їх професія важка та вкрай необхідна. Працювати у бригаді екстреної допомоги під силу лише самовідданим людям. Лікарі «швидкої» вже відчули позитивні зміни і сподіваються, що й надалі стан медичного забезпечення покращуватиметься, і вони матимуть змогу надавати якісну та дійсно «швидку» допомогу людям, які опинилися в біді.

Останні новини Чернігівщини

Надзвичайні ситуації та основні небезпечні події в області за минулу добу

Надзвичайні ситуації та основні небезпечні події в області за минулу добу 10:26

Протягом минулої доби зареєстровано 21 небезпечна подія, а саме: 2 дорожньо-транспортні пригоди та 19 пожеж. Внаслідок цих подій загинула 1 особа та 1 особа постраждала.

Командувач Об’єднаних Сил ЗСУ Сергій Наєв вивчав ситуацію з цивільним захистом у прикордонні Чернігівщини

Командувач Об’єднаних Сил ЗСУ Сергій Наєв вивчав ситуацію з цивільним захистом у прикордонні Чернігівщини 10:21

Прикордоння Чернігівщини постійно піддається обстрілам. Попри це, у населених пунктах, до яких долітає, продовжують жити люди.

Упродовж минулої доби рятувальники Чернігівщини ліквідували 15 пожеж у природних екосистемах

Упродовж минулої доби рятувальники Чернігівщини ліквідували 15 пожеж у природних екосистемах 10:10

Упродовж минулої доби підрозділами Головного управління ДСНС України у Чернігівській області ліквідовано 15 загоряння у природних екологічних системах. Їх причинами послужило необережне поводження громадян із вогнем.

384-й день народження Івана Мазепи відзначили у Чернігові

384-й день народження Івана Мазепи відзначили у Чернігові 10:06

20 березня у Чернігові в умовах воєнного стану відзначили 384-й день народження видатного державно-політичного, військового та культурного діяча, мецената, гетьмана (1687—1709 рр.) Івана Мазепи.

Від служби зайнятості за ваучерами навчаються кухарі

Від служби зайнятості за ваучерами навчаються кухарі 09:57

Вчитись не пізно і після 45 років, - стверджують у службі зайнятості і запевняють, що наразі для цього створені всі умови. Зокрема, громадянам цієї вікової категорії служба зайнятості пропонує отримати ваучер на навчання і здобути нову професію чи підвищити кваліфікацію за рахунок Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини